Kondycjonalizm

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Kondycjonalizm

Postautor: Luna » 17 lut 2018, 00:51

Albo nie ma jeszcze takiego tematu, albo wyszukiwarka mi nie działa. Jeśli złe miejsce, to proszę o przeniesienie.
Byłby ktoś tak miły i łopatologicznie wyjaśnił zagubionej duszyczce, o co w tej doktrynie chodzi, czy jest biblijna i w jakich denominacjach występuje? Po śmierci wszyscy zasypiamy i czekamy na Sąd - dobrze to rozumiem?


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: Luna » 17 lut 2018, 09:18

Efendi pisze:Nie jest biblijna :)

A można ładnie prosić o rozwinięcie? :)


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: Justyna » 17 lut 2018, 09:22

Efendi pisze:Nie jest biblijna :) to teorie adwentystow i swiadkow jehowy


Jest biblijna dla m.in. adwentystów i świadków . Dla innych nie jest biblijna.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: kontousunięte1 » 17 lut 2018, 10:18

Justyna, szukasz prawdy (dowodów z Biblii), czy już zdecydowałaś?
Biblijny dowód nr 1: Ew.Łk, 19,19-31 (Bogacz i Łazarz)
nr 2: Mk.9, 2-10 (Przemienienie Pańskie (spotkanie z Eliaszem i Mojżeszem)
Dla ŚJ i adwentystów nadal to będzie sen, dla wierzących biblijnie - życie w obecności Boga po śmierci.


Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: Justyna » 17 lut 2018, 10:51

kontousunięte1 pisze:Justyna, szukasz prawdy (dowodów z Biblii), czy już zdecydowałaś?
Biblijny dowód nr 1: Ew.Łk, 19,19-31 (Bogacz i Łazarz)
nr 2: Mk.9, 2-10 (Przemienienie Pańskie (spotkanie z Eliaszem i Mojżeszem)
Dla ŚJ i adwentystów nadal to będzie sen, dla wierzących biblijnie - życie w obecności Boga po śmierci.


kontousunięte1, jedni i drudzy posługują się Biblią, aby udowodnić swoje racje. A wg Ciebie np. umywanie nóg przed Wieczerzą jest biblijne? (Ewangelia Jana 13,14)


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: MrSponge » 17 lut 2018, 11:06

Jest i nie jest. Robienie z tego ceremonii i show NIE jest (papież). Kiedyś to był "sakrament" w niektórych społecznościach, ale musiałbym poszukać w starożytnej historii i pierwotnych kościołach żeby podać konkrety, ale przy odrobinie dobrej woli każdy znajdzie szczegóły, bo na ten temat były dyskusje czy Pan to nam nakazał robić czy nie.

Jako gest i symbol JEST biblijne, ale to nie chodziło o to, żebyśmy sobie myli stopy przed wieczerzą, bo tutaj jakaś liturgia się ustanawia kiedy Jezus to robi.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: kontousunięte1 » 17 lut 2018, 11:11

Justyna pisze:
kontousunięte1 pisze:Justyna, szukasz prawdy (dowodów z Biblii), czy już zdecydowałaś?
Biblijny dowód nr 1: Ew.Łk, 19,19-31 (Bogacz i Łazarz)
nr 2: Mk.9, 2-10 (Przemienienie Pańskie (spotkanie z Eliaszem i Mojżeszem)
Dla ŚJ i adwentystów nadal to będzie sen, dla wierzących biblijnie - życie w obecności Boga po śmierci.


kontousunięte1, jedni i drudzy posługują się Biblią, aby udowodnić swoje racje. A wg Ciebie np. umywanie nóg przed Wieczerzą jest biblijne? (Ewangelia Jana 13,14)

Sporów na temat snu czy życia na forum było sporo. Poszukaj. Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje po raz kolejny. Chciałaś dowodów biblijnych - podałam ci dwa przykładowe. Wiem, że i tak zawsze ktoś będzie próbował mówić inaczej.
Sprawa jest jednoznaczna i oczywista. Zastanów się tylko co robił żyjący Mojżesz, skoro umarł i był jego grób. No chyba, że Pan Jezus chciał kolegom Apostołom zaimponować i widowisko w cyrkowym stylu im zafundował.
Dla mnie temat zakończony.


Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: Justyna » 17 lut 2018, 11:15

kontousunięte1 pisze:
Justyna pisze:
kontousunięte1 pisze:Justyna, szukasz prawdy (dowodów z Biblii), czy już zdecydowałaś?
Biblijny dowód nr 1: Ew.Łk, 19,19-31 (Bogacz i Łazarz)
nr 2: Mk.9, 2-10 (Przemienienie Pańskie (spotkanie z Eliaszem i Mojżeszem)
Dla ŚJ i adwentystów nadal to będzie sen, dla wierzących biblijnie - życie w obecności Boga po śmierci.


kontousunięte1, jedni i drudzy posługują się Biblią, aby udowodnić swoje racje. A wg Ciebie np. umywanie nóg przed Wieczerzą jest biblijne? (Ewangelia Jana 13,14)

Sporów na temat snu czy życia na forum było sporo. Poszukaj. Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje po raz kolejny. Chciałaś dowodów biblijnych - podałam ci dwa przykładowe. Wiem, że i tak zawsze ktoś będzie próbował mówić inaczej.
Sprawa jest jednoznaczna i oczywista. Zastanów się tylko co robił żyjący Mojżesz, skoro umarł i był jego grób. No chyba, że Pan Jezus chciał kolegom Apostołom zaimponować i widowisko w cyrkowym stylu im zafundował.
Dla mnie temat zakończony.


Wybacz, ale nie czytasz ze zrozumieniem. Ja niczego nie chciałam. Przeczytaj posty wyżej. Po prostu stwierdziłam , ze dla adwentystów i świadków Jehowy jest to nauka biblijna a dla innych nie jest. Proste stwierdzenie faktu.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: kontousunięte1 » 17 lut 2018, 11:21

Ale ja nie mam obowiązku znać nauk ŚJ. To sekta pełną gębą, w dodatku tylko z nazwy chrześcijańska. O czym tu dyskutować. Adwentyści mają wiele dobrych nauk, ale poszli za Ellen jakośtam. Trzymam się Pisma i tak to rozumiem, bo jak inaczej.
Nie wiem, czy wiesz, ale ŚJ mają nieco inną Biblię, tzn. nawet trudno ją nazwać przekładem, bo jest właściwie napisana przez "magisterium" z Brooklinu, więc ...
Umiem czytać ze zrozumieniem, ale sądziłam, że chodzi ci o meritum sprawy, czyli o to czy po śmierci jest życie czy sen. Nie widzę sensu dyskusji o wierze ŚJ czy Adw.


Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: Luna » 24 lut 2018, 00:23

Oj, drodzy, drodzy, człowiek o coś pyta i od razu dyskusja się toczy swoją własną drogą...
Co z wersetem o tym, że Bóg jest Bogiem żywych, nie umarłych? Z fragmentami o wskrzeszonej dziewczynce ("Ona śpi") i Łazarzu? Jeśli po śmierci byliby od razu w Niebie trochę okrutne byłoby zabieranie ich sprzed oblicza Boga i sprowadzanie na ziemię? A może przed śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa to wszystko inaczej funkcjonowało?


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kondycjonalizm

Postautor: KAAN » 24 lut 2018, 10:29

Justyna pisze:jedni i drudzy posługują się Biblią, aby udowodnić swoje racje.
Nie to co jest mówione z Biblią w ręku jest biblijne, ale to co zgadza się z przesłaniem biblijnym. Przekonanie adwentystów i ŚJ że są wiarą biblijną nie jest gwarantem że taką jest ich wiara, która jest w wielu punktach jawnie sprzeczna z przekazem Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości