Powołanie ?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
1Cor15_1to4
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2018, 17:45
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Powołanie ?

Postautor: 1Cor15_1to4 » 06 kwie 2018, 21:39

Krótko o mnie, Mateusz 23 lata z Warmii i Mazur. Nawróciłem się w maju 2017 dziwnym „zbiegiem okoliczności” i nie znając nic praktycznie biblii zacząłem ją studiować na własną rękę zaprzestając pracy na kilka miesięcy, w trakcie tego powiedziałem Bogu „nie moja wola, tylko twoja wola będzie „ idąc śladami Jezusa. Prosiłem o dar wiedzy od Boga, żeby lepiej Go zrozumieć czytając Biblię i go dostałem , bardzo szybko przyswoiłem doktryny w niej występujące, lecz po tych wakacjach od pracy, które wziąłem dla Jezusa po około 6 miesiącach kończyły mi się powoli środki na utrzymanie więc wróciłem do pracy . Dziwnymi zbiegami okoliczności czego się nie dotknąłem zawsze coś szło nie tak jak planowałem , tak jakbym zawsze miał jakiegoś "pecha" który robił wszystko, żebym nie wrócił do 8 godzinnego trybu pracy jak wcześniej . Wreszcie zrozumiałem po którejś próbie , że chyba Bóg coś innego dla mnie przygotował więc daję mu szansę poprzez ten post , bo w sumie, po co by dał mi taką chęć studiowania Pisma Świętego i dzielenia się nią z innymi, gdyby nic nie miał przygotowane dla mnie w tym kierunku ,


Teraz zachorowałem kolejnym "dziwnym" zbiegiem okoliczności akurat po rozpoczęciu fajnej pracy i siedząc oglądałem różne wywiady na youtube na temat nieba-piekła i zbawienia . Po obejrzeniu tych filmów zdałem sobie sprawę że prawie każda z tych osób nie miała zielonego pojęcia gdzie idzie po śmierci i dlaczego oraz co zrobić żeby nie iść do piekła tylko do nieba . Coś mnie to ruszyło , bo w sumie mając 22 lata nigdy nie usłyszałem w kościele od księdza katolickiego ewangelii i byłem tak samo zgubiony jak ci ludzie co wypowiadali się w tych wywiadach . W sumie nie interesuje mnie wspinanie się po drabinie kariery jakoś czerpię satysfakcję z głoszenia dobrej nowiny innym .



Jeżeli Bóg zdecydował się powołać mnie jako głosiciela ewangelii w tym kraju to pewnie prędzej czy później i tak wykonam jego wolę, jak Jonasz więc wolę wcześniej niż się opierać.


Jeżeli któryś pastor chciałby wziąć mnie pod swoje skrzydła do kościoła bym mógł dalej rozwijać się jako sługa Boga mogę pojechać nawet na drugi koniec Polski , ważne jednak dla mnie jest to, aby wyznanie wiary zgadzało się z tym, co jest napisane w Piśmie Świętym, bo ja chcę służyć Bogu, a nie człowiekowi.



Moje wyznanie wiary :


Wierzę w jedynego , świętego i najwyższego Boga , który jest samoistny i istnieje od zawsze na zawsze, który jest w 3 osobach - Bóg Ojciec (Yahweh - Exo 3:14) , Syn Boży Jezus Chrystus ( Yahoshua ha Maschiach - Num 13:16 ,Zec 3:1, John 5:43 , Zec 6:12-13 oraz John 2:19) i Duch Święty ( Ruach Adonai YHWH - Isa 61:1 , Isa 11:2) . Ten Bóg stworzył świat w 7 dni i króluje nad nami . Bóg Ojciec , Syn Boży i Duch Święty są jednością ( 1 John 5:7).


Wierzę, że człowiek stworzony przez Boga (Adam i Ewa - jedno ciało ) zgrzeszył i utracił więź z Bogiem co skutkowało grzechem, który przez Adama przechodził z pokolenia na pokolenie (Rom 5:12) oraz że ziemia została przez ten grzech przeklęta przez Boga i stał się koniec raju na ziemi (Gen 3:17).


Wierzę , że Jesus Chrystus jest prorokowanym mesjaszem , który przyszedł na ziemię dzięki Maryji , która byłą dziewicą (Gen 3:15) umarł za nasze grzechy( 1 Cor 15:1-4) i dzięki temu, że był sam bez grzechu mógł zapłacić cenę na krzyżu swoją krwią ( Heb 9:22 , 1 Pe 1:18-19) za nasze grzechy , przez co możemy dostać przebaczenie (1 Jo 2:2), Ducha Świętego i odnowienie relacji z Bogiem i być zbawieni . I jest to dar od Boga , nie z naszych uczynków i nie możemy go stracić (Psa 49:7 , Eph 2:8-9 , Rom 11:6 , Jhn 6:39 , Jhn 10:28-30 ).

Akt zbawienia dokonał się na krzyżu i jest zakończony (1 Pe 3:18 ) .


Wierzę, że Pismo Święte jest słowem Bożym spisanym przez proroków dzięki natchnieniu Duchem Świętym , przez co jest jedynym autorytetem dla nas, a nie ludzkie tradycje , składa się z 66 ksiąg i dzieli na Stary i Nowy Testament . Wierzę, że zawiera przepowiednie wypełnione, jak i te, które zostaną wypełnione w przyszłości .

Wierzę, że istnieje dosłowne Niebo i Piekło .

Wierzę w dwa sakramenty - chrzest wodą osób , które są już zbawione i akceptują Jezusa jako swojego zbawiciela oraz ostatnią wieczerzę jako pamiątkę ustanowioną przez Jezusa, by pamiętać, że był on Barankiem Bożym (Jhn 1:29) . Przyjmowanie tych sakramentów jest dobrowolne i nie mają one nic wspólnego ze zbawieniem, lecz z naśladowaniem Jezusa i jego nauk .


Wierzę w powtórne przyjście Jezusa Chrystusa , wniebowzięcie osób zbawionych przed okresem 7 letniej trybulencji ( Jhn 14:3 ,1 Thess 4:13-17), trybunał Chrystusa, na którym zbawieni dostają nagrody za zasługi (2 Co 5:10) , sąd ostateczny gdzie sądzeni są osoby wskrzeszone do osądzenia i drugiej niekończącej się śmierci w jeziorze ognia (Rev 20:10-15).


Wierzę, że osoba zbawiona po śmierci jest od razu z Jezusem ( 2 Co 5:8).
Wierzę, że osoba niezbawiona jest od razu po śmierci w piekle i nie ma dla niej ratunku .
Wierzę w modlitwę tylko przez Jezusa Chrystusa do Boga (1 Ti 2:5)
Wierzę w małżeństwo tylko pomiędzy kobietą a mężczyzną ( Gen 2:24)
Wierzę w Dary Ducha świętego , lecz nie wszystkie zostały do dzisiaj , dary takie jak wskrzeszanie umarłych towarzyszyły 12 apostołom do momentu, gdy Izrael odwrócił się od Boga i od Mesjasza , teraz żyjemy poprzez wiarę (1 Co 1:22) .
Wierzę, że było tylko 12 apostołów ( Rev 21:14).
Wierzę, że Jezus miał braci i siostry ( Mk 6:3)
Wierzę, że kościół to nasze ciała, a nie budowla z cegieł i Duch Święty żyje w każdym zbawionym człowieku ( Rom 8:9-11 , 1 Co 3:16-17) .

Na co dzień czytam KJV .

W sumie to by było na tyle , jak Bóg chciałby mnie wykorzystać do czegoś to niech to robi i mi zapewni miejsce w jakimś kościele , jak nie to wracam do codziennych zajęć , nie idę na kompromisy zawsze będę nauczał tylko prawdy , najważniejsze jest zbawienie człowieka więc na kompromisy w tej kwestii nie idę bo nie warto ( Gal 1:7-10).



Od siebie na koniec dodam, że staram się przestrzegać przykazań Jezusa , nie piję , nie palę , praktycznie nie korzystam z telefonu ,spożywam 1-2 posiłki dziennie oraz czekam ze sprawami seksualnymi do ślubu . Ogólnie nie lubię pisać o sobie, lecz wolę wyłożyć kawę na ławę, żeby było wszystko jasne .

Można się ze mną kontaktować poprzez e-mail lub wiadomości .


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Powołanie ?

Postautor: Noemi » 06 kwie 2018, 22:39

Mateusz chcesz służyć Panu Bogu to bardzo dobrze ,zacznij od prozy życia ,posprzataj ,pomóz komus kto potrzebuje pomocy, narąb drzewa lub nanieś węgla do pieca ,może ktoś jest chory lub samotny potrzebuje żeby mu zrobic zakupy lub zwyczajnie pogadać zrób to



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości