Kościół dla Miasta Kraków

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Freja
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: Freja » 16 gru 2018, 14:47

Dzień dobry,
niedawno zaczęłam czytać Pismo i podjęłam decyzję, że chcę iść za Jezusem, w związku z tym od jakiegoś czasu szukam dla siebie miejsca w którymś z krakowskich protestanckich zborów. Byłam na kilku nabożeństwach w Kościele dla Miasta w Krakowie i początkowo byłam bardzo mile zaskoczona panującą tam atmosferą i czułam Bożą obecność, ale po lekturze opinii na temat tego kościoła i analizując treść nabożeństwa jestem bardziej ostrożna. Chodzi mi przede wszystkim o podejście do pieniędzy (duża część nabożeństwa się na tym skupia). Rozumiem, że kościoły protestanckie są finansowane tylko przez ich członków, a nie państwo jak KK, ale nawoływanie o nie, publikowanie na fb listy rzeczy, które kościół potrzebuje kupić (jak migające światełka, mikrofony za kilka tyś. itd.) jest dla mnie słabe i mocno zniechęcające. Byłam też na nabożeństwach w kilku innych kościołach protestanckich, ale w KDM zostałam najserdeczniej przyjęta i stąd też moje rozterki. Czy rodzinna i dobra atmosfera wystarczy? Może jest tu ktoś, kto ma większe doświadczenie z tym kościołem. Albo może polecacie jakieś dobre protestanckie zbory (nie tylko zielonoświątkowe) w Krakowie? Będę bardzo wdzięczna za informację.

Pozdrawiam.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: Pankracy » 17 gru 2018, 08:13

Nie znam tego kosciola, ale mnostwo jest takich pseudo protestanckich kosciolow ktore sluza glownie do finansowania ich "pastorow" lepiej uciekaj stamtad jak nadalej.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: Noemi » 17 gru 2018, 10:13

Freja pisze:Dzień dobry,
niedawno zaczęłam czytać Pismo i podjęłam decyzję, że chcę iść za Jezusem, w związku z tym od jakiegoś czasu szukam dla siebie miejsca w którymś z krakowskich protestanckich zborów. Byłam na kilku nabożeństwach w Kościele dla Miasta w Krakowie i początkowo byłam bardzo mile zaskoczona panującą tam atmosferą i czułam Bożą obecność, ale po lekturze opinii na temat tego kościoła i analizując treść nabożeństwa jestem bardziej ostrożna. Chodzi mi przede wszystkim o podejście do pieniędzy (duża część nabożeństwa się na tym skupia). Rozumiem, że kościoły protestanckie są finansowane tylko przez ich członków, a nie państwo jak KK, ale nawoływanie o nie, publikowanie na fb listy rzeczy, które kościół potrzebuje kupić (jak migające światełka, mikrofony za kilka tyś. itd.) jest dla mnie słabe i mocno zniechęcające. Byłam też na nabożeństwach w kilku innych kościołach protestanckich, ale w KDM zostałam najserdeczniej przyjęta i stąd też moje rozterki. Czy rodzinna i dobra atmosfera wystarczy? Może jest tu ktoś, kto ma większe doświadczenie z tym kościołem. Albo może polecacie jakieś dobre protestanckie zbory (nie tylko zielonoświątkowe) w Krakowie? Będę bardzo wdzięczna za informację.

Pozdrawiam.

nie znam za bardzo Krakowa ale na pewno są Baptyści ,Wolni Chrześcijanie zapytaj KAANA gdzie się spotykają ,jest też kościół domowy prowadzony przez brata którego znam osobiście ,polecam


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: KAAN » 17 gru 2018, 16:53

Wolni spotykają się razem ze zborem niezależnego zboru baptystycznego, ostatnio mają problem lokalowy i spotykają się w "domu kolejarza" przy ul św. Filipa 6.
http://www.betel.info/


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: berecik » 18 gru 2018, 06:08

Pankracy pisze:Nie znam tego kosciola, ale mnostwo jest takich pseudo protestanckich kosciolow ktore sluza glownie do finansowania ich "pastorow" lepiej uciekaj stamtad jak nadalej.

Nie ma nic złego, jeśli wierzący angażują swe środki w kościele, szczególnie gdy je mają. Zbiórki organizowali też uczniowie … może na „troszkę” inne cele :). Ale raczej masz rację, lepiej trzymać się od tego z dala. Nie dlatego, że inwestuje się w kościół. Chodzi o to jak się inwestuje, jakie są granice i czy nie fałszuje się Słowa. Bo Słowo, no i Duch, są w kościele jest najważniejsze.

Kiedyś przyglądałem się liderowi z ambicjami - jak wielu marzył o własnej bazylice św. Piotra. Przykro było patrzeć jak pokrętnie, choć przyznam z dużą finezją, kompilował „biblijne” filary łaski finansowej. Nie mogłem uwierzyć, że pastor, który ewidentnie przejawiał znajomość Pana, mógł tak handlować Słowem, bezpretensjonalnie wykładać na ladzie podrabiane banknoty. Kolejnym szokiem było to, że nikt nie protestował. Przypominał najemnika, który raz służył temu, raz innemu. Takie doświadczenia uczą, że jesteśmy tylko ludźmi, a polegać możemy na Panu (Jer. 17:5-10).

Wspomniany pastor miał poza tym również dobre, głębokie, duchowe kazania. Derek Prince podjął ten temat w nauczaniu „Mieszane ziarno, mieszany plon”.

Najważniejsze, że wyszłaś na poszukiwania :). Ci, co znaleźli, robią to samo, wchodzą na Górę Pana, codziennie krok po kroku. To wspaniała wyprawa i nigdy się nie kończy.

ps.
Jeszcze jedno, opinie innych są ważne, ale najważniejsza jest Twoja. Najważniejsze, czy spotykasz tam Pana, a wydaje się, że tak jest. Jeżeli tak, ja bym tak szybko nie rezygnował i bliżej przyjrzał się temu kościołowi. Nie wszystko i nie wszyscy są tacy, jacy być powinni. Ale każda wspólnota ma coś unikatowego i może dla tego czegoś, na jakiś czas właśnie tam się znalazłaś? Warto sprawdzić :)


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Freja
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: Freja » 18 gru 2018, 15:25

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. W zborze "Betel" już byłam na nabożeństwie. Z pewnością kiedyś tam jeszcze przyjdę. Jednak z kościołów w których dotychczas byłam, najlepiej poczułam się w KDM. Może trochę reakcja na podejście do pieniędzy jakie zauważyłam tam była zbyt przesadna, ale właśnie materializm i kwestie finansowe były jednym z głównych powodów przez które zedycowalam się kiedyś odciąć od kościoła katolickiego i jestem trochę przeczulona na tym punkcie. Mam nadzieję, że znajdę dla siebie miejsce i ludzi, którzy pomogą mi zrozumieć słowo Boże.


Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: berecik » 18 gru 2018, 17:32

Freja pisze:Mam nadzieję, że znajdę dla siebie miejsce i ludzi, którzy pomogą mi zrozumieć słowo Boże.

Rzym. 1:20

… gdyż niewidzialna jego istota,
to jest wiekuista jego moc i bóstwo,
mogą być od stworzenia świata
oglądane w dziełach i poznane umysłem,
tak iż nic nie mają na swoją obronę …


Days of Eliah … … Days of Eliah - singing america's marines

and the quitar show Crowded House … … Midnight Oil

Powodzenia :)


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
barwell
Posty: 116
Rejestracja: 30 lis 2010, 10:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół dla Miasta Kraków

Postautor: barwell » 19 gru 2018, 11:31

Kościół Ewangelicki Augsburski na ul Grodzkiej zaprasza na niedzielne nabożeństwa o godz 10



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości