Zbór we Wrocławiu

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
ch4v4h
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2016, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Zbór we Wrocławiu

Postautor: ch4v4h » 21 sty 2019, 23:14

Witam! Z chłopakiem zamierzamy wybrać się po raz pierwszy do kościoła protestanckiego, jednak nie wiem do ktorego zboru iść. Ktos coś poleca?
Pozdrawiam :shy:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbór we Wrocławiu

Postautor: KAAN » 22 sty 2019, 09:00

Polecam zbór KWCh zbierający się przy ulicy Robotniczej, wynajmują pomieszczenia w szkole.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Nemo79
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2014, 20:03
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbór we Wrocławiu

Postautor: Nemo79 » 03 kwie 2019, 11:09

Też o tym myślałem ale niestety strasznie daleko ode mnie. Może obejrzę najpierw transmisję nabożeństwa. Poza tym mam pewien opór wewnętrzny bo byłem kiedyś na nabożeństwie u Ewangelików na Kazimierza Wielkiego i niestety czułem się bardzo nieswojo. Po pierwsze nie wiedziałem jak się zachować. Wydaje mi się że tego dnia była jeszcze jedna "turystka" bo weszła i zrobiła na środku znak krzyża, usiadła, jednak potem dość szybko uciekła. Ja zostałem do końca ale miałem wrażenie że wszyscy się na mnie patrzyli bo widać od razue że ktoś obcy. Wszyscy mieli też księgi do śpiewów a ja nie, więc tylko milczałem. Ogólnie średnia wieku dość wysoka. Miałem też wrażenie że starsza pani w ławce obok mnie kurczowo zaciskała torebkę, ale może mi się tylko wydawało.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbór we Wrocławiu

Postautor: Pankracy » 04 kwie 2019, 13:09

Nemo79 pisze:Wydaje mi się że tego dnia była jeszcze jedna "turystka" bo weszła i zrobiła na środku znak krzyża, usiadła, jednak potem dość szybko uciekła. Ja zostałem do końca ale miałem wrażenie że wszyscy się na mnie patrzyli bo widać od razue że ktoś obcy. Wszyscy mieli też księgi do śpiewów a ja nie, więc tylko milczałem.

Jesli mowisz o ewangelikach-augsburskich to niektorzy robia znak krzyza inni nie. A spiewniki sa ogolno dostepne.przy wejsciu do kosciola



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości