Prośba o modlitwę o wiarę

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Prośba o modlitwę o wiarę

Postautor: nan » 06 sie 2019, 11:16

Ostatnio mam mnóstwo wątpliwości, wierzyłem, bo myślałem, że mam dowód, zmartwychwstanie było najlepszym wyjaśnieniem faktów, ale co jeśli autorzy ewangelii po prostu kłamali i tyle? Może kilku apostołów miało jakieś halucynacje razem z Pawłem a autorzy Ewangeli zmyślili sobie to, że wszyscy na raz widzieli Jezusa i jego cuda.
Może wcale nie wierzyłem tak na prawdę, może miałem tylko intelektualną wiarę, ale nie potrafię uwierzyć bez dowodu. Ja bym nawet CHCIAŁ to zrobić, ale to wykracza poza moje zdolności.
Zauważcie, w Biblii nie ma ANI JEDNEJ osoby, od której Bóg wymaga ślepej wiary, Jezus gdy przyszedł to czynił znaki, aby ludzie uwierzyli. W Starym Testamencie SAM BÓG WYMAGAŁ DOWODU OD BOŻKÓW NA ICH ISTNIENIE. Kazał baalowi udowodnić swoje istnienie, ale kiedy ja od tygodni błagam Boga o to, żeby dał mi wiarę bądź jakiś znak on mnie ignoruje. Przecież to wygląda jak hipokryzja...
Mam do was wszystkich dwie prośby:
1. Niech każdy z was modli się o wiarę dla mnie, bo jeśli Bóg jest to ja na prawdę chcę go poznać i chcę mu służyć, módlcie się o to do końca życia jeśli będzie trzeba, proszę.
2. Jeśli istnieje Biblijne proroctwo, które nie jest samospełniające się lub nie mówi o prawdopodobnym wydarzeniu to mi je pokażcie. Nie mamy twardych dowodów na to, kiedy księgi Biblii były spisane, ale wiemy, że ST był przetłumaczony około 200 BC. Więc jeśli jakieś z jego proroctw spełniło się jasno po tym czasie to chcę je zobaczyć. Proroctwa mesjańskie nie pasują, bo autorzy ewangelii mogli kłamać. Proroctwo z Objawienia Jana też mnie zadowoli.
Ogólnie problem z tymi proroctwami jest taki, że są tak niejasne i ogólne, że do wszystkiego można je przypisać jak się odpowiednio wysili
Jestem rozdarty w środku, Bóg nie odpowiada na moje prośby o wiarę, może wam odpowie, proszę, módlcie się, może modlitwa jakoś wpływa na Boga i można go do czegoś przekonać czy coś. :cry:


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o wiarę

Postautor: pietrobus » 06 sie 2019, 16:42

Do czego ci proroctwa? Uwierzysz jeśli, jeżeli sam będziesz chciał. Bóg, Jezus, Duch Święty nie działa w ten sposób, że cyk i wierzysz. Jest wiele wątpliwości, pytań, kłamstwo, niewiarygodne. To czyni to cudownym w to wszystko. Nic nie jest powiedziane do końca. Nie zostało wytłumaczone. To by było za proste.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o wiarę

Postautor: Valzer » 07 sie 2019, 21:46

Jeśli nie będziesz wierzył w Słowo to nie narodzisz się na nowo.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o wiarę

Postautor: Valzer » 07 sie 2019, 23:10

List do Rzymian 10:17
Wiara więc jest ze słuchania, a słuchanie - przez słowo Boże.


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
luk2255
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2017, 21:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o wiarę

Postautor: luk2255 » 14 sie 2019, 16:34

Nan - przyjacielu, widzę, że podchodzisz do sprawy bardzo intelektualnie i żądasz twardych dowodów, myślę, że potrzeba Ci uniżenia i pokory trochę...
Bóg wybrał dla człowieka akurat taką drogę zbawienia przez Jezusa a nie inną, On tu jest Bogiem i do niego wszystko należy, dał nam Biblię jako kierunkowskaz na ścieżce życia, nie jest to takie proste i na przykład Objawienie jest interpretowane przez różnych nauczycieli na różne sposoby, jedne proroctwa się spełniły inne nie - ale nie o to chodzi Bógu podoba się wiara - nie ślepa lecz prawdziwa wypływająca z wnętrza Twojego serca - pewnie nie pomogłem ale będę pamiętał w modlitwie - tyle mogę zrobić - szukaj społeczności i rozmawiaj z braćmi jeżeli masz wątpliwości....



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości