Pytanie do ewangelicznych chrześcijan o Wieczerzę Pańską.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Universitas
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pytanie do ewangelicznych chrześcijan o Wieczerzę Pańską.

Postautor: Universitas » 31 maja 2009, 10:10

Chciałbym spytać braci ewangelicznych o Wasz stosunek do Wieczerzy. Jak często jest ona sprawowana u Was? Jak do niej podchodzicie? Jak rozumiecie obecność Jezusa na Wieczerzy? Czy uważacie, że Wieczerza wzmacnia wiarę i krzepi duszę, gdy z wiarą spożywa się chleb i wino? Jak ważna jest dla Was?

Oraz: czy uważacie, że katolicka msza i Wieczerza u ewangelików ( u nas :) ) to to samo?


„Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.” (1 List do Koryntian 2:2)
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 04 cze 2009, 12:32

Sama także chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tą wieczerzą?


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 04 cze 2009, 13:33

Universitas pisze:Jak często jest ona sprawowana u Was?

Raz w miesiącu.
Universitas pisze:Jak do niej podchodzicie?

Przez przeegzaminowanie siebie (czy nie żyjemy w grzechu) przed przystąpieniem.
Universitas pisze:Jak rozumiecie obecność Jezusa na Wieczerzy?

Jezus umarł i zmartwychwstał i ta ofiara wydarzyła się raz i na zawsze. Dlatego jej nie ponawiamy. Uczestnicząc w Wieczerzy pamiętamy o tym, że Chrystus za nas umarł i dał nam przez to życie wieczne.
Universitas pisze:Czy uważacie, że Wieczerza wzmacnia wiarę i krzepi duszę, gdy z wiarą spożywa się chleb i wino?

Jest to obowiązkowy dla każdego wierzącego obrzęd. Jest to wyraz posłuszeństwa nakazowi Jezusa. Wszystko co czynimy w posłuszeństwie i wierze powoduje nasz wzroist w wierze. Wieczerza również.
Universitas pisze:Oraz: czy uważacie, że katolicka msza i Wieczerza u ewangelików ( u nas :) ) to to samo?

Nie :)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
panna
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2009, 17:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: panna » 04 cze 2009, 16:49

Puritan pisze:
Universitas pisze:Oraz: czy uważacie, że katolicka msza i Wieczerza u ewangelików ( u nas :) ) to to samo?

Nie :)

A więc czym to się różni? O ile wiem ewangelicy przyjmują tzw. komunię i uznają w niej Jezusa za w pełni obecnego.


Awatar użytkownika
Universitas
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Universitas » 04 cze 2009, 17:12

Przede wszystkim nie uznajemy ofiarowania Bogu Ojca "ofiary niekrwawej" przez kapłana. (samych kapłanów też nie uznajemy). To jest główna różnica.


„Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.” (1 List do Koryntian 2:2)
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 04 cze 2009, 17:16

Właśnie, nie ma żadnego charakteru ofiarnego, aby nie popaść w pogaństwo


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 04 cze 2009, 18:56

u nas jest raz w miesiacu, czasami mamy tez wieczerze na grupie domowej

z reszta zgadzam sie tym razem z Puritaninem
poza ostatnim wytaniem - nie mam pojecia o tym jaki stosunek do wieczerzy ma kosciol Ewangelicko Augsburski


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Universitas
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Universitas » 04 cze 2009, 19:15

Ależ oczywiście,że Wieczerza Pańska jest ofiarą. Jest ofiarą dziękczynienia Bogu Ojcu przez i za Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym.
Ofiarujemy także Bogu chleb i wino-czyli marne stworzenie a otrzymujemy Ciało i Krew Chrystusa-czyli Zbawiciela i zbawienie.
Jednak żadnej ofiary przebłagalnej nie ma-ona była raz i nie jest możliwe ją powtórzyć, czy wznowić w innej postaci, bo bez rozlania krwi nie ma przebaczenia grzechów.


„Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.” (1 List do Koryntian 2:2)
Awatar użytkownika
OwoceWiary
Posty: 33
Rejestracja: 20 lip 2009, 08:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Tarnów, małopolskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: OwoceWiary » 27 lip 2009, 23:07

Uważam, że ilekroć się spotykamy na nabożeństwo powinniśmy wspominać mękę Pańską . Zresztą Biblia tak mówi. To ogromna radość wspominać to wydarzenie, które przypomina nam , że już jesteśmy wolni , Jezus wziął nasze winy na siebie. Myślę, że wieczerza raz w miesiącu to stanowczo za mało :):) pozdrawiam


Owoce Wiary
mercy_
Posty: 156
Rejestracja: 21 lip 2009, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mercy_ » 29 lip 2009, 16:17

Uważam dokładnie tak samo :)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości