Czasy ostateczne ludzie-służący zła

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
JAŚMIN888
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2020, 22:03
wyznanie: Judaizm, Judaizm mesjanistyczny
O mnie: Myślę więc jestem.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czasy ostateczne ludzie-służący zła

Postautor: JAŚMIN888 » 09 gru 2020, 15:47

Na przestrzeni lat spotkałam mnóstwo ludzi utozsamiajacymi się z Bogiem. Wirtualnie jak i osobiście. Chciałabym podzielić się z kilkoma uwagami na tym
''forum''...
Obserwując narastajacy na świecie szatanizm nie mogę zrozumieć jak można udając wiarę w coś wabic perfidnie osoby, a później jeszcze śmiać się prosto w "oczy" i zarabiać do tego mamone. Nie rozumiem tych ludzi, którzy widzą w szatnie coś pięknego. Dziwna jest "miłość" sług szatana do tego połowa z nich nie ma bladego pojęcia że ma "brudne łapy" i broni nowego pokolenia "faszystow".
Czy większość czytelników tego "forum"też ma takie wrażenie??


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czasy ostateczne ludzie-służący zła

Postautor: KAAN » 09 gru 2020, 20:33

JAŚMIN888 pisze:Obserwując narastajacy na świecie szatanizm nie mogę zrozumieć jak można udając wiarę w coś wabic perfidnie osoby, a później jeszcze śmiać się prosto w "oczy" i zarabiać do tego mamone.
Czy mogłabyś sprecyzować?

Nie rozumiem tych ludzi, którzy widzą w szatnie coś pięknego. Dziwna jest "miłość" sług szatana do tego połowa z nich nie ma bladego pojęcia że ma "brudne łapy" i broni nowego pokolenia "faszystow".
To normalne dla upadłego świata. Ludzie którzy odrzucili prawdę Słowa, Ewangelię o Panu Jezusie poszli w straszliwe odstępstwo i grzech, bo zabrakło dla nich ochrony ze strony Pana Boga.

Rz 1:20 Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,
21 Dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności.
22 Mienili się mądrymi, a stali się głupi.
23 I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;
24 Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,
25 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
26 Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze,
27 Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
28 A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;
29 Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości;
30 Potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni;
31 Nierozumni, niestali, bez serca, bez litości;
32 Oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
JAŚMIN888
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2020, 22:03
wyznanie: Judaizm, Judaizm mesjanistyczny
O mnie: Myślę więc jestem.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czasy ostateczne ludzie-służący zła

Postautor: JAŚMIN888 » 10 gru 2020, 15:08

Ochrony ze strony Boga? Nie sądzę myślę bardziej, że pasuje tu fragment "Ci co będą chcieli żyć w Chrystusie będą ścigani".
I fragment z Jeremisza kto "kradnie" prawdę Boża bo sam czytać nie umie będzie ukarany bo robi to dla zysku. Najbardziej zadziwia mnie to w odstępacach od Jezusa że lubią mówić wszystko w czasie przeszlym a nie w czasie teraźniejszym. To trzeba mieć do tego smykałke od urodzenia. Nie ma co.
Ale z drugiej strony patrząc to nawet bezbozny jest stworzony na dzień sądu. Nieprawdaż?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czasy ostateczne ludzie-służący zła

Postautor: KAAN » 10 gru 2020, 23:53

JAŚMIN888 pisze:Ochrony ze strony Boga?
Tak, wyraźnie napisano że Pan Bóg wydał ich na pastwę niecnych zmysłów. Oznacza to, że ludzie którzy jawnie nie odrzucili Pana Boga są pod jakąś ochroną i niecne zmysły są w jakiś sposób hamowane w ich życiu. To przejaw miłości Bożej.
JAŚMIN888 pisze:Ale z drugiej strony patrząc to nawet bezbozny jest stworzony na dzień sądu. Nieprawdaż?
Być może są takie osoby, ale Pan Bóg nie chce nikogo wrzucić do piekła, tylko tych co się nie nawrócą Pan Bóg osądzi i ukarze skaże na śmierć drugą. Nie wierzę, że Pan Bóg stwarza kogoś tylko po to by go wrzucić do piekła, nie ma takiej myśli w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
JAŚMIN888
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2020, 22:03
wyznanie: Judaizm, Judaizm mesjanistyczny
O mnie: Myślę więc jestem.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czasy ostateczne ludzie-służący zła

Postautor: JAŚMIN888 » 11 gru 2020, 22:25

Tak Bóg Izraela chce aby każdy doszedł do poznania prawdy. To Diabeł wyprosił u Boga aby mógł przesiac ludzi. Ale również ciekawe są te fragmenty Pisma Świętego:
Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa,
O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych,
Aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie ich bezbożne uczynki, których się dopuścili, i za wszystkie bezecne słowa, jakie wypowiedzieli przeciwko niemu bezbożni grzesznicy.
Są to ludzie biadający nad losem swoim, kierujący się swoimi pożądliwościami; usta ich głoszą słowa wyniosłe, a dla korzyści schlebiają ludziom.
(Judy 1:4 1:14-16)


JAŚMIN888
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2020, 22:03
wyznanie: Judaizm, Judaizm mesjanistyczny
O mnie: Myślę więc jestem.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czasy ostateczne ludzie-służący zła

Postautor: JAŚMIN888 » 11 gru 2020, 22:33

1L Tym 4:1-4
2L Piotra 3:3-7
Hebrajczykow 12:18-29
1Piotra 1:13-25
1L Jana 2:18-19
2L Tesal 1:4-10
2L Koryntian 4:2-4
Efezjan 1:3-7
1L Piotra 1:5
1L Koryntian 2:7-8



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości