Zostać chrześcijaninem?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
joann
Posty: 127
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: joann » 21 cze 2009, 12:04

Beniamin pisze:Jak zostać chrześcijaninem skoro w moim mieście nie ma Zborów chrześcijańskich?


chodzenia do zboru nie zrobi z Ciebie chrześcijanina, zbór jednynie pomaga w duchowym rozwoju. Źródłem jest Pismo, wiara w doskonałą ofiarę Jezusa, miłość do Niego. Należy się upamiętać, pokutować i stać się wiernym słowom Boga. Te rzeczy czynią człowieka chrześcijaninem. wspólnota też jest ważna ale nie najważniejsza.


"Niech umilknie przed Panem wszelkie ciało, gdyż Pan już rusza ze swojego miejsca świętego."(Za 2:17)
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 21 cze 2009, 14:27

Co jednak ze wspólnym łamaniem się chlebem, zwłaszcza, że: J 6;51 i Dz 2;42?
Uczestnictwo w Kościele, jako wspólnocie wierzących nie jest chyba bez znaczenia?
Czy to uczestnictwo w Kościele może realizować się przez pocztę lub internet?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
joann
Posty: 127
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: joann » 21 cze 2009, 14:45

Erazm pisze:Uczestnictwo w Kościele, jako wspólnocie wierzących nie jest chyba bez znaczenia?


ma znaczenie ale nie kluczowe


"Niech umilknie przed Panem wszelkie ciało, gdyż Pan już rusza ze swojego miejsca świętego."(Za 2:17)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 cze 2009, 15:55

Beniamin pisze:
joann pisze:ma znaczenie ale nie kluczowe

A co ma kluczowe?
Wiara, raz na zawsze przekazana świętym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zostać chrześcijaninem?

Postautor: Axanna » 21 cze 2009, 16:01

Beniamin pisze:Jak zostać chrześcijaninem skoro w moim mieście nie ma Zborów chrześcijańskich?

A jesteś tego pewien, że nie ma?


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 21 cze 2009, 16:31

Zostanie chrześcijaninem, to nie odbycie kursu a potem dyplom, to osobista relacja z Bogiem, przez modlitwę, poznanie...

Warto sobie odpowiedzieć na pytanie...

Dlaczego chcesz zostać chrześcijaninem ?

poczekam na odpowiedz i chętnie napiszę dalej


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 cze 2009, 08:30

Beniamin pisze:Uwierzyłem że Jezus z Nazaretu jest odwiecznym Synem Bożym i pragnę aby był moim Panem i moim Bogiem jak dla Tomasza zwanego Didymos.

Żałuję że dotychczas żyłem jak grzesznik i poganin!

Więc wygląda na to, że masz już upamiętanie. Brakuje ci tylko tego: "Uwierz Panu Jezusowi a zbawiony będziesz".
(Zaznaczam, że jest różnica pomiędzy "wierzeniem w Jezusa" a "uwierzeniem Jezusowi")
Aha - co oznacza zielony kolor twojego nicka?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 cze 2009, 14:14

Beniamin pisze:
Puritan pisze: Brakuje ci tylko tego: "Uwierz Panu Jezusowi a zbawiony będziesz".
(Zaznaczam, że jest różnica pomiędzy "wierzeniem w Jezusa" a "uwierzeniem Jezusowi")
Aha - co oznacza zielony kolor twojego nicka?


Wierzę!
Kolor zielony,gdyż rok temu jak się rejestrowałem zaznaczyłem,że nie jestem ani protestantem,ani nie wierzę w Trójcę.

Teraz jest inaczej:

Wierzę w Trójcę Świętą oraz w 5 sola.

Jestem również sympatykiem protestantyzmu.
Widzé ze zmieniłęs nawet profil
fantomik albo admin ci zmienią :) upominj sie :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 24 cze 2009, 10:48

Beniamin pisze:W końcu się nawróciłem.

Dzięki!

Chwała Panu, Bóg jest dobry....


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości