Czy KZ jest w końcu sektą czy nie!?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Ciemnota
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2009, 15:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy KZ jest w końcu sektą czy nie!?

Postautor: Ciemnota » 19 sie 2009, 16:26

Już można jakiejś szajby dostać :cry: Gdzie się tylko nie wejdzie to można wyczytać że werbują oni psychomanipulacją czy coś. Na jakimś innym forum(nie religijnym) był jakiś człek który powiedział że KZ ukradł mu dziewczynę :O i na tamtym forum był zagorzały przeciwnik KZ który mówił że jak przejdzie się do KZ to osoba ta staje się zadżumiona, próbuje nawracać wszystkich wokół. Ktoś inny na forum wiara.pl napisał że w KZ panuje anty intelektualizm(czyli?) i zacietrzewienie.
Gdzieś czytałem w necie że parę lat temu w kraju były robione jakieś statystyki i aż 8% uważało że KZ to sekta.

Oczywiście nie wszyscy oczerniają KZ bo dużo jest też dużo katolików którzy mówią że to są oszczerstwa i nie jeden katolik mógłby się od nich nauczyć.

Czytając to obawiałem się pójść do KZ na nabożeństwo ale nie potrzebnie. Ale poszedłem tam stałem trochę w holu i obserwowałem tych ludzi. Wszyscy się miło witali i robili krótkie pogawędki a nie to co w KK zaraz ktoś cię będzie tam obgadywał. Po chwili podeszła do mnie żona pastora i powitała mnie serdecznie "Chwała Panu"(albo chwała Bogu - nie pamiętam) zapytała się tylko czy pierwszy raz tu jestem i czy jestem z daleka i tyle. Nic nie mówiła że "tylko tu spotkam się z Bogiem" albo że "przychodź tu częściej bo dzięki nam będziesz zbawiony). Po zadaniu tych pytań powiedziała "niech Bóg cię błogosławi" i poszła sobie. W końcu zaczęło się długie nabożeństwo a potem kazanie w którym nie było mowy o nawracaniu innych na pentakostalizm czy szkalowania KK. Po jakimś czasie zaczęto zbierać datki na tacę i nikt nie obserwował kto daje a kto nie(kk to prawie każdy obgaduje) ja nic nie dałem i ten zbieracz ani ludzie wokół mnie nie mieli pretensji o to że nic nie dałem. Po skończeniu tego wszystkiego pastor zaprosił wszystkich na obiadek ale ja na nim nie zostałem i nikt mnie nie zatrzymywał.n :puppyeyes:

Mam zamiar wybrać się tam jeszcze raz ale wyczytując nowe "nowinki" na ich temat znowu mam obawy.

Więc czy oni są źli? A może katolicy specjalnie oczerniają KZ bo w wielu rzeczach jest lepszy od KK? Nie chodzi mi o dary Ducha Świętego tylko właśnie o te obiadki albo że jak ktoś od nich np. zachoruje to potrafią wykupić dla niego leki i jeszcze inne dobroczynne rzeczy robią.

Wydaję mi się że to drugie bo przecież KZ nie ma w wykazie sekt na stronie sekty.eu (DOMINIKAŃSKIE OŚRODKI INFORMACJI O NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH I SEKTACH )
A przecież KZ posiada 600mln wyznawców wg Wikipedii a takie mało znane sekty to kilku lub nastu milionach.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2009, 16:40 przez Ciemnota, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 19 sie 2009, 16:39

Dodam od siebie: Dzisiaj nie ma. Gdybyś przejrzał stronę kilka lat temu znalazłbyś tam także Kościół Zielonoświątkowy.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 19 sie 2009, 16:39

wszedzie tam gdzie pojawia sie człowiek prędzej czy później dochodzi do tzw. przegiec
musisz zadac sobie pytanie czy szukasz idealnych ludzi lub idealnej społecznosci czy szukasz Boga.
Idealnych ludzi a co za tym idzie i społecznosci nie znajdziesz ale posród nieidealnych ludzi możesz odnaleźć Boga który działa w ich zyciu. Tak dzieje sie również w KZ czego jestem żywym dowodem i świadkiem :)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Ciemnota
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2009, 15:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ciemnota » 19 sie 2009, 16:49

Machu Picchu
Czemu kiedyś był a teraz nie ma?

markulus
Ten zbór i ludzie w nim wydają mi się idealni.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 19 sie 2009, 16:55

Ciemnota pisze:Ten zbór i ludzie w nim wydają mi się idealni.

dobrze napisałeś "wydają mi się idealni".
na pewno są uprzejmi, goscinni, prawi, szczerzy...... powiem wiecej jestem pewien ze kochają Boga - jednak zawsze pozostaną ludzmi a ci jak wiemy czasem zawodzą :-/
My nasz wzór mamy czerpac od tego który był i jest doskonałym pod każdym względem
Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa On jedynie jest godzien wszelkiej chwały uwielbienia i czci.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 sie 2009, 17:02

KZ nie są sektą, a każdy kto tam mówi, musi pamiętać że mówi o części Kościoła Chrystusa


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 sie 2009, 17:23

Większość Kościołów Zielonoświątkowych to sekty, ale są również KZ w których głoszona jest ewangelia.
Uściślijmy: KZ to nie jest sektą w pełnym tego słowa znaczeniu (nie odcinają oni swoich członków od społeczeństwa).
W KZ są również nawróceni chrześcijanie.
Ale propagatorzy KZ tak się wynoszą i wszystkich dookoła pouczają (nikt tak bezczelnie nie wyzywa jak działacze KZ), że coraz to bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że KZ to niebezpieczna sekta.

Jeśli z powodu tego posta zielonoświątkowcy przestaną mnie lubić, to trudno. Ale prawda musi być powiedziana o ich niebiblijnym ruchu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 sie 2009, 17:27

Turretin pisze:DO zborów KZ można przychodzić w celu ewangelizacji i nawrócenia.

Tylko, że jest tam niebezpieczeństwo doznania fałszywego nawrócenia w postaci otrzymania "daru języków".
Ja też chyba nie odradzałbym chodzenia do KZ jeśli nie ma innego biblijnego koscioła w pobliżu, ale najpierw poświęciłbym swój czas aby przestrzec taką osobę przed wszelkimi zwiedzeniami, a jest ich bez liku.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 19 sie 2009, 17:38

Puritan pisze:Ale propagatorzy KZ tak się wynoszą i wszystkich dookoła pouczają (nikt tak bezczelnie nie wyzywa jak działacze KZ), że coraz to bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że KZ to niebezpieczna sekta.

tylko tyle :lmao: :lmao: :lmao:
...i kto to mówi :lmao:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Wanilia
Posty: 155
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Wanilia » 19 sie 2009, 20:16

"Zielone" zbory są bardzo różne. Poznałam takie, które są O.K. i takie, które można nazwać zwiedzionymi. Ale generalnie w KZ chyba nie najlepiej się dzieje...Nigdy nie byłam częścią KZ, ale słyszę różne opinie i poznałam zielonoświątkowców. Część z nich po prostu uciekła z KZ i teraz tworzą tzw. kościoły domowe lub popadli w inne ruchy religijne( rozbitkowei w wierze...).


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 19 sie 2009, 20:21

Ciemnota pisze:Czemu kiedyś był a teraz nie ma?
bo zaczeli wspolpracowac w ramach ekumenii a nawet rozwazalo sie noszenie koloratek?
Turretin pisze:Podsumowanie: DO zborów KZ można przychodzić w celu ewangelizacji i nawrócenia. jednak wzrastanie duchowe jest tam ograniczone - można tam wzrastać przez około rok. Przez ten czas można sie nauczyć radowania się Panem, indywidualnej modlitwy i lektury Słowa.
tak wlasnie zrobilem, najpierw ewangelizacja, potem uczeszczanie do KZ, a potem chrzest w wodzie rzeki Prosny w zupelnie innej okolicy i poczatek w zborze kierowanym Bozymi zasadami.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 19 sie 2009, 20:36

Puritan pisze:Tylko, że jest tam niebezpieczeństwo doznania fałszywego nawrócenia
wszedzie jest takie niebezpieczenstwo - a w KRK jest mozliwe prawdziwe nawrocenie.
Puritan pisze:Ale propagatorzy KZ tak się wynoszą i wszystkich dookoła pouczają (nikt tak bezczelnie nie wyzywa jak działacze KZ), że coraz to bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że KZ to niebezpieczna sekta.

warto pamietac historyczny rys skad zie pentekostalizm wzial - i jego rdzenny modalizm plus w zasadzie okultystyczny rodowod.
Klasyczny zielonoswiatkowiec jak William Marion Branham i jemu podobni nie uznawali, ze Jezus przyszedl w ciele - wiec chcac byc wiernym temu pentokostalnemu bledowi - zwolennicy tego ruchu nie uznaja wielu rzeczy ze Slowa Bozego - jak np. wieczne bezpieczenstwo dzieci Bozych.
Maja klopot z uznaniem doskonalosci ofiary Chrystusa i klopot z uznaniem doskonalosci Samego Chrystusa.
Prawda jest taka, że odwieczny Boży Syn Jezus Chrystus przyszedł ciele w postaci podobnej do grzesznego ciała naszego i stał się człowiekiem.

Brak podstawowej prawdy jest maskowane w tym ruchu przez "efekty specjalne" = duzo halasu, duzo emocji i uniesien, muzyka, tance i spiew bez wodki - mimo, ze pismo Swiete mowi: "bądźcie trzeźwi" oraz życzy by "wytrzeźwieli z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia woli jego".

KZ jest częścią ruchu pentekostalnego - ale na całe szczęscie zboczył on od głównych zasad tego nurtu i w warunkach polskich jest dużo lepiej niż by było gdyby nie uzdrawiająca unia z KWCh oraz KECh w ramach ZKE.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 19 sie 2009, 21:44

Puritan pisze:Tylko, że jest tam niebezpieczeństwo doznania fałszywego nawrócenia w postaci otrzymania "daru języków"


Tak to jest zwiedzenie. Właśnie dziś słuchałem wykładu Brata Berta Klondenena''(Szkoła Chrystusa'') Ubolewał on nad tym, że w we współczesnym chrześcijaństwie spotyka się ludzi mówiących językami, którzy sie nie nawrocili.

Niestety wiele zbory pentakostalnych są niestety często bardzo zwiedzone(kompromisowość ze światem, uczenie się modlitwy językami itp). Bardzo niebezpiecznym jest też pogląd negujący ponadnaturalne dzialanie Ducha Świętgo, który niestety na tym forum reprezentuje Puritan.

Ja chyba najbardziej chciałbym być w zborze zielonoświątkowym, ale nie w zwiedzonym a zdrowym.

Bardzo zachęcające wydają się być świadectwa z tych stron www.chrystusowy.pl czy http://www.ewzwalimski.pl.tl/


Pozdrawiam



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości