Ewangelicyzm a Ewangelikalizm

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 04 lis 2009, 14:52

MasterZMC pisze:Wiem, że w Kościele Ewangelicko-Augsburskim jest jakiś Mały Katechizm. Skoro nie ma jednego człowieka, która analogicznie do papieża orzeka w kwestiach wiary, to kto jest autorem owego Małego Katechizmu?

Mały Katechizm został napisany przez Marcina Lutra, pierwotnie dla tego, że zobaczył jakimi dyletantami są duszpasterze, wykształceni przez kościół rzymskokatolicki. A że później Mały i Duży Katechizm weszły w skład Ksiąg Wyznaniowych, to już inna historia.
MasterZMC pisze:Pytanie nr 3: Jak to jest z tymi obrazami? Odpowiedź nie padła.

W żadnym zborze Chrześcijańskim nie ma obrazów, które stanowiłyby jakikolwiek obiekt kultu. Jeżeli takowe się znajdują, to tylko jako artystyczna ozdoba.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości