Co to jest?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 sty 2010, 15:52

Norbi pisze:JJ, po prostu--- to proroctwo zaczęło się spełniać już w tamtym czasie :) Natomiast nigdzie nie jest napisane, że się dopełniło, a wręcz przeciwnie, kolejne zdania określają wyraźnie jakie jeszcze znaki będą temu towarzyszyły, aż do momentu dopełnienia- czyli dnia Pana

Tak! Zaczelo sie obiecanym, spektakularnym wylaniem Ducha Swietego na wszelkie cialo i tak jest do dzisiaj. "Rok Łaski" trwa. Ale skad bierze sie oczekiwanie na "druga fale" tego wylania? A wiadomo takze, ze falszywy prorok bedzie czynil wielkie znaki i cuda, spuszczal ogien z nieba i wielu innych takze prorokowac bedzie w imieniu Jezusa. Dlatego jest tak wazne trzymac sie Slowa Bozego, a nie ulegac naukom, ktore ladnie brzmia, ale nie maja pokrycia w Biblii. Fajne byloby takie wspaniale przebudzenie, ale to, co antychryst podrobi we wspolpracy z falszywym prorokiem, to bedzie kopia wydarzen z Dziejow Apostolskich, a nawet wiecej. Antychryst znaczy takze "w miejsce Chrystusa". "anty" ma dwa znaczenia.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 25 sty 2010, 16:45

jj pisze:
Norbi pisze:JJ, po prostu--- to proroctwo zaczęło się spełniać już w tamtym czasie :) Natomiast nigdzie nie jest napisane, że się dopełniło, a wręcz przeciwnie, kolejne zdania określają wyraźnie jakie jeszcze znaki będą temu towarzyszyły, aż do momentu dopełnienia- czyli dnia Pana

Tak! Zaczelo sie obiecanym, spektakularnym wylaniem Ducha Swietego na wszelkie cialo i tak jest do dzisiaj. "Rok Łaski" trwa.

Amen! :)
jj pisze:Ale skad bierze sie oczekiwanie na "druga fale" tego wylania?

Prawdopodobnie jak zawsze, z fałszywego nauczania, co owocuje w końcu zwiedzeniem.
jj pisze: A wiadomo takze, ze falszywy prorok bedzie czynil wielkie znaki i cuda, spuszczal ogien z nieba i wielu innych takze prorokowac bedzie w imieniu Jezusa. Dlatego jest tak wazne trzymac sie Slowa Bozego, a nie ulegac naukom, ktore ladnie brzmia, ale nie maja pokrycia w Biblii.

Dokładnie tak.
Ale właśnie ważne jest trzymanie się Słowa Bożego i pamiętanie że ten "Rok Łaski" wciąż trwa. Jest to konieczne by umieć rozróżnić działanie Ducha, od działania ducha Antychrysta, bo obydwa dzieją się w jednym czasie.


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 25 sty 2010, 18:15

Norbi pisze:
hungry pisze:Norbi zostaw te gdybanie które jest mało istotne odnośnie naszego zbawienia.

Mam do Ciebie prośbę kolego. Jeśli chcesz napisać jakąś MERYTORYCZNĄ uwagę do dyskusji, to proszę zrób to. Nie pisz jednak takich komentarzyków bo to niczego do dyskusji nie wnosi i jest zwykłym trollingiem, o którym dziś tak często w innych działach piszesz.
Dziękuję :)

Norbi nie jestem dla Ciebie kolegą więc proszę abyś trochę się zapoznał z netykietą abyś wiedział że w internecie nie zwracamy się tak do siebie. I to co Ty wyprawiasz jest trollingiem więc od teraz przystaję do propozycji purytanina.
Jestem już w takim wieku że nie życzę sobie. Ok?
W internecie zwracamy się wg. nicku. Poza tym jeśli wczytałbyś się w moje wypowiedzi zauważyłbyś merytoryczność. No i nie drzyj mi się tu wielkimi literami proszę (kolejna zasada netykiety złamana przez Ciebie), bo sobie tego również nie życzę.
Norbi pisze:
jj pisze:Ale skad bierze sie oczekiwanie na "druga fale" tego wylania?

Prawdopodobnie jak zawsze, z fałszywego nauczania, co owocuje w końcu zwiedzeniem.

Norbi to chociaż z tym się zgadzamy.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, 19:10 przez __ngr_, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 sty 2010, 17:17

Zgadzam sie z tym, ze wylanie ducha rozpoczelo sie jakies 2 tys lat temu i ciagla trwa, bo jest czasa laski i nie bedzie jakiegos drugiego nowego wylania. To wylanie ciegle trwa :!: Nie bedziesz tez wielkie przebudzenia, a wrecz przeciwnie, duzo zwiedzen i falszywych prorokow (juz sa, no tacy jak Todd Bentley http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2868 ). No chyba, ze biblia klamie, w co watpie, tzn. nie wierze :-D


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 26 sty 2010, 19:36

Dokładnie tak jest ale na szczęście tacy fałszywi prorocy odchodzą w cień jak np. wspomniany Todd Bentley.
Ale mimo ze będą zawsze tacy pseudo kaznodzieje i fałszywi prorocy to jednak Duch Św. póki jest kościół na ziemi będzie z kościołem. Potrwa do do końca aż do przyjścia Pana bez względu na to czy przez porwanie kościoła na obłoki czy w inny sposób Pan przyjdzie po swój kościół zabrać nas do siebie bo obiecał nam to. Ale wpierw mamy tu zadanie do wykonania i jeszcze chyba nie wykonane. Bowiem wiele ludzi nie słyszało jeszcze ewangelii aby na nią odpowiedzieć. Tak więc jeśli już mówić o przebudzeniu to podtrzymują wersję, że ono trwa od dnia pięćdziesiątnicy. Nie było przerwy w działaniu Ducha św. On zawsze był i zawsze byli w historii jacyś ludzie mniej lub bardziej mu posłuszni. A wiara w jakieś fale to uznaję jedynie te w fizyce i te nad morzem. :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 26 sty 2010, 22:51

hungry pisze:Dokładnie tak jest ale na szczęście tacy fałszywi prorocy odchodzą w cień jak np. wspomniany Todd Bentley.

Niestety, nie odchodza w cien, ale w przepasc, wciagajac za soba wielu wyznawcow, ktorzy nie czytaja Ewangelii. Bentley pisal "Jestem studnia czystej wody. Pijcie ze mnie". Bezczelny alkoholik mial czelnosc wypowiedziec te slowa! Kazdy czlowiek, znajacy Slowo Boze w minimalnym zakresie, skojarzylby to sobie ze slowami Jezusa, ale takich bylo niewielu. Wiekszosc poszla za nim w ogien.
Nie tak dawno temu dostalem po glowie na innym forum, za "podwazanie poslugi brata Todda".


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 26 sty 2010, 22:58

jj pisze:
hungry pisze:Dokładnie tak jest ale na szczęście tacy fałszywi prorocy odchodzą w cień jak np. wspomniany Todd Bentley.

Niestety, nie odchodza w cien, ale w przepasc, wciagajac za soba wielu wyznawcow, ktorzy nie czytaja Ewangelii. Bentley pisal "Jestem studnia czystej wody. Pijcie ze mnie". Bezczelny alkoholik mial czelnosc wypowiedziec te slowa! Kazdy czlowiek, znajacy Slowo Boze w minimalnym zakresie, skojarzylby to sobie ze slowami Jezusa, ale takich bylo niewielu. Wiekszosc poszla za nim w ogien.
Nie tak dawno temu dostalem po glowie na innym forum, za "podwazanie poslugi brata Todda".

Jakie to forum mozna wiedziec? Bo myslalem ze juz takie fora charyzmatyczne nie istnieja :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 26 sty 2010, 23:13

hungry pisze:
jj pisze:
hungry pisze:Dokładnie tak jest ale na szczęście tacy fałszywi prorocy odchodzą w cień jak np. wspomniany Todd Bentley.

Niestety, nie odchodza w cien, ale w przepasc, wciagajac za soba wielu wyznawcow, ktorzy nie czytaja Ewangelii. Bentley pisal "Jestem studnia czystej wody. Pijcie ze mnie". Bezczelny alkoholik mial czelnosc wypowiedziec te slowa! Kazdy czlowiek, znajacy Slowo Boze w minimalnym zakresie, skojarzylby to sobie ze slowami Jezusa, ale takich bylo niewielu. Wiekszosc poszla za nim w ogien.
Nie tak dawno temu dostalem po glowie na innym forum, za "podwazanie poslugi brata Todda".

Jakie to forum mozna wiedziec? Bo myslalem ze juz takie fora charyzmatyczne nie istnieja :)

Istnieja tacy charyzmatycy na forach. Na tym tez by sie kilku znalazlo. :)


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 26 sty 2010, 23:16

jj pisze:
hungry pisze:
jj pisze:
hungry pisze:Dokładnie tak jest ale na szczęście tacy fałszywi prorocy odchodzą w cień jak np. wspomniany Todd Bentley.

Niestety, nie odchodza w cien, ale w przepasc, wciagajac za soba wielu wyznawcow, ktorzy nie czytaja Ewangelii. Bentley pisal "Jestem studnia czystej wody. Pijcie ze mnie". Bezczelny alkoholik mial czelnosc wypowiedziec te slowa! Kazdy czlowiek, znajacy Slowo Boze w minimalnym zakresie, skojarzylby to sobie ze slowami Jezusa, ale takich bylo niewielu. Wiekszosc poszla za nim w ogien.
Nie tak dawno temu dostalem po glowie na innym forum, za "podwazanie poslugi brata Todda".

Jakie to forum mozna wiedziec? Bo myslalem ze juz takie fora charyzmatyczne nie istnieja :)

Istnieja tacy charyzmatycy na forach. Na tym tez by sie kilku znalazlo. :)

Co prawda to prawda :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 sty 2010, 16:07

jj pisze:Nie tak dawno temu dostalem po glowie na innym forum, za "podwazanie poslugi brata Todda".

a mi delikatnie oberwalo sie po glowie od pewnego pastora :-(


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 27 sty 2010, 18:14

Hardi pisze:
jj pisze:Nie tak dawno temu dostalem po glowie na innym forum, za "podwazanie poslugi brata Todda".

a mi delikatnie oberwalo sie po glowie od pewnego pastora :-(

dlatego ja juz z charyzmatycznymi pastorami nie gadam :P


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 27 sty 2010, 18:15

Hardi pisze:
jj pisze:Nie tak dawno temu dostalem po glowie na innym forum, za "podwazanie poslugi brata Todda".

a mi delikatnie oberwalo sie po glowie od pewnego pastora :-(

dlatego ja juz z charyzmatycznymi pastorami nie gadam. :P Na szczescie Bog mnie chroni od kontaktow z takim i ludzmi. Jedynie w internecie na forum sie spotyka charyzmatykow.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 27 sty 2010, 18:38

Zapewniam Cię, Hungry, że są charyzmatycy, którzy nie są zachwycenia poczynaniami pseudoproroków typu Todd B. Np. ja...


talkenberg
Posty: 14
Rejestracja: 30 gru 2009, 13:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bolesławiec
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: talkenberg » 30 sty 2010, 23:27

Trochę odeszliście od głównego pytania tego wątku. Miałem okazję niedawno przesłuchać paru "kazań" ze strony społeczności ARMIA DAWIDA. Mówiąć językiem młodzieżowym: totalny kosmos (w znaczeniu negatywnym). Posłuchajcie sobie np. "proroctwa" pt. " 5 lat na uporządkowanie sfery finansow" oraz "Przejaw działania Lewiatana na Pomorzu". Powiem wiem że nie mogłem ze śmiechu wytrzymać jak tego słuchałem. Ale później mówiłem: Boże pomóż mi płakać za ludźmi, którzy takich rzeczy nauczają i słuchają. Wspomniane materiały dostępne są na stronie: http://www.armiadawida.pl/mm_mp3.php


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 30 sty 2010, 23:55

talkenberg, Jestes przecież z KZ a nie z KCHWE. :-? Co Cię tam takiego ciągnie, nie wystarczy Ci Twój zbór?
Wszedłem właśnie na stronkę chyba Twojego zboru i znalazłem bardzo dobre kazania Mariana Biernackiego.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości