Czy Bóg jest miłosierny?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 mar 2010, 17:06

jj,
no to bywaj zdrow :-D i niech Bog Cie blogoslawi !!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nowy
Posty: 63
Rejestracja: 27 lut 2010, 11:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nowy » 07 mar 2010, 23:23

Adwentyści to nie protestanci? Wiem, że nie są do końca ewangeliczni, bo opierają się tez na proroctwach tej prorokini, ale wydawało mi się, że też ich się zalicza do protestantyzmu...


Szukam drogi do światła...
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 mar 2010, 08:55

Nowy pisze:Adwentyści to nie protestanci? Wiem, że nie są do końca ewangeliczni, bo opierają się tez na proroctwach tej prorokini, ale wydawało mi się, że też ich się zalicza do protestantyzmu...

Regulamin tego forum dzieli uczestnikow na dwie grupy. Pierwsza, ktora nazywa "protestancka" to ta, ktora wyznaje 5 "sola". Adwentysci nie wyznaja "Sola scriptura" (Pismo wylacznie), bo uznaja takze pisma prorokini Ellen G. White za "autorytatywne zrodlo prawdy...". To wcale nie znaczy, ze wedlug ogolnie przyjetych kryteriow, nie sa protestantami. "Nie mieszcza sie jednak" w kryteriach tego forum, ktorego administracja takie krytera przyjela, bo takie ma prawo.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 mar 2010, 15:37

jj pisze:
Nowy pisze:Adwentyści to nie protestanci? Wiem, że nie są do końca ewangeliczni, bo opierają się tez na proroctwach tej prorokini, ale wydawało mi się, że też ich się zalicza do protestantyzmu...

Regulamin tego forum dzieli uczestnikow na dwie grupy. Pierwsza, ktora nazywa "protestancka" to ta, ktora wyznaje 5 "sola". Adwentysci nie wyznaja "Sola scriptura" (Pismo wylacznie), bo uznaja takze pisma prorokini Ellen G. White za "autorytatywne zrodlo prawdy...". To wcale nie znaczy, ze wedlug ogolnie przyjetych kryteriow, nie sa protestantami. "Nie mieszcza sie jednak" w kryteriach tego forum, ktorego administracja takie krytera przyjela, bo takie ma prawo.

Owszem, uznajemy pisma E.White (wierzymy w dar proroctwa dany jej w oparciu o Obj.12,17 i Obj.19,10) jednak, ani ona sama, ani Kosciol nie traktuje tych pism na rowni z Biblia (zawsze sa one nizej niz Biblia!!).
Pozdrawiam adwentowo :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Kano888
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kano888 » 19 mar 2010, 20:09

Bóg nie strąca na wieczne potępienie bo to by go czyniło tyranem większym niż Hitler . Alternatywą dla życia wiecznego jest śmierć . Nie przytoczę teraz cytatów ale w Piśmie jest nie raz o tym wspominane .

Bóg nie ma upodobania w wiecznych mękach ... :!:


[SIZE="7"][url="www.wkfilms.pl"]Geniusze Kina Sprawdź To[/url][/SIZE]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 mar 2010, 21:22

Kano888 pisze:Bóg nie strąca na wieczne potępienie bo to by go czyniło tyranem większym niż Hitler . Alternatywą dla życia wiecznego jest śmierć . Nie przytoczę teraz cytatów ale w Piśmie jest nie raz o tym wspominane . [...]

Bez podania uzasadnienia w Słowie Bożym wszystko co mówisz to tylko Twoje zachciewajki. ;) Dyskusje na ten temat toczą się już w innym wątku więc proszę abyś się tam wypowiedział i uprzednio go przezczytał aby nie powielać już obalonych argumentów.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 20 mar 2010, 08:54

fantomik pisze:
Kano888 pisze:Bóg nie strąca na wieczne potępienie bo to by go czyniło tyranem większym niż Hitler . [...]

Bez podania uzasadnienia w Słowie Bożym wszystko co mówisz to tylko Twoje zachciewajki. ;) Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Nie, nie tylko jego zachciewajki. To sa zachciewajki szatana. To temu zachciewa sie ublizac Bogu na naszych oczach za Jego sprawiedliwosc.


Kano888
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kano888 » 20 mar 2010, 12:27

fantomik pisze:
Kano888 pisze:Bóg nie strąca na wieczne potępienie bo to by go czyniło tyranem większym niż Hitler . Alternatywą dla życia wiecznego jest śmierć . Nie przytoczę teraz cytatów ale w Piśmie jest nie raz o tym wspominane . [...]

Bez podania uzasadnienia w Słowie Bożym wszystko co mówisz to tylko Twoje zachciewajki. ;) Dyskusje na ten temat toczą się już w innym wątku więc proszę abyś się tam wypowiedział i uprzednio go przezczytał aby nie powielać już obalonych argumentów.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


grzech " rodzi śmierć " (Jk.1:15)

Jezus nie mówił o życiu po śmierci, lecz o życiu po zmartwychstaniu ( Mt.22:31-32)

Tylko Bóg posiada nieśmiertelność ( 1Tym.6:16)

dalej ... (1Kor.15:53-54)


Zedytuje tego posta i później wkleje jeszcze niektóre fragmenty .


Kano888
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kano888 » 20 mar 2010, 12:29

jj pisze:
fantomik pisze:
Kano888 pisze:Bóg nie strąca na wieczne potępienie bo to by go czyniło tyranem większym niż Hitler . [...]

Bez podania uzasadnienia w Słowie Bożym wszystko co mówisz to tylko Twoje zachciewajki. ;) Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Nie, nie tylko jego zachciewajki. To sa zachciewajki szatana. To temu zachciewa sie ublizac Bogu na naszych oczach za Jego sprawiedliwosc.



Że niby to co pisze to zachciewajki szatana ?


Szatan zwiódł Adama i Ewę przy pomocy doktryny o nieśmierelnośći duszy . Patrz " na pewno nie umrzecie " ( Rdz.3:4)

To forma demonów na zwiedzenie . Bardzo skuteczna zresztą forma .


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 mar 2010, 12:40

Mam pytanie: czy krol Dawid jest w niebie?

(Kano888- prosze nie odpowiadaj na to pyt.; tak w ogole: witaj na forum! :-D )


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 20 mar 2010, 13:34

Kano888 pisze:
Szatan zwiódł Adama i Ewę przy pomocy doktryny o nieśmierelnośći duszy . Patrz " na pewno nie umrzecie " ( Rdz.3:4)

To forma demonów na zwiedzenie . Bardzo skuteczna zresztą forma .


Nie, to nie forma zwiedzenia, ale cel wiary - zbawienie dusz:

(7) ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus.
(8) Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną,
(9) osiągając cel wiary, zbawienie dusz.
1 List Piotra 1:7-9


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 mar 2010, 13:59

ann_in_grace,
czy krol Dawid jest w niebie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 mar 2010, 15:37

jj pisze:
Kano888 pisze:
Szatan zwiódł Adama i Ewę przy pomocy doktryny o nieśmierelnośći duszy . Patrz " na pewno nie umrzecie " ( Rdz.3:4)

To forma demonów na zwiedzenie . Bardzo skuteczna zresztą forma .


Nie, to nie forma zwiedzenia, ale cel wiary - zbawienie dusz:

(7) ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus.
(8) Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną,
(9) osiągając cel wiary, zbawienie dusz.
1 List Piotra 1:7-9

Lubie poszukac w Biblii wersetow o podobnej wymowie; poszukalem takich, gdzie o CELU jest mowa:

Rz 6:22 Bw „Teraz zaś, wyzwoleni od grzechu, a oddani w służbę Bogu, macie pożytek w poświęceniu, a za cel żywot wieczny.

Flp 3:14 Bw „zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie.

Apostol Pawel piszac o celu, nie pisze o bezcielesnych duszach, majacych ZA CEL ZYWOT WIECZNY... On pisze o realnych ludziach!!

Piszac o sobie, tez nie pisze, ze jego niematerialna dusza ZMIERZA DO CELU po nagrode... Ale on pisze zwyczajnie, ze to on sam tam zmierza!

Czy zatem Piotr piszac o ZBAWIENIU DUSZ, pisze o pozacielesnych bytach ulatujacych z ciala ludzkiego, ktore to byty maja byc zbawione?!?...
:O

PS. Czy krol Dawid poszedl do nieba po smierci; jest on w niebie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 mar 2010, 16:37

jj pisze:
Kano888 pisze:
Szatan zwiódł Adama i Ewę przy pomocy doktryny o nieśmierelnośći duszy . Patrz " na pewno nie umrzecie " ( Rdz.3:4)

To forma demonów na zwiedzenie . Bardzo skuteczna zresztą forma .


Nie, to nie forma zwiedzenia, ale cel wiary - zbawienie dusz:

(7) ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus.
(8) Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną,
(9) osiągając cel wiary, zbawienie dusz.
1 List Piotra 1:7-9

A mozna czytac dalej?...
1P 1:9-12 BT „wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.(10) Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę.(11) Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia /przeznaczone/ dla Chrystusa i mające potem nastąpić uwielbienia.(12) Im też zostało objawione, że nie im samym, ale raczej wam miały służyć sprawy obwieszczone wam przez tych, którzy wam głosili Ewangelię mocą zesłanego z nieba Ducha Świętego. Wejrzeć w te sprawy pragną aniołowie.”

Dlaczego warto czytac dalej? Gdyz dalej sa ciekawe slowa... :-D
Wers 10 mowi o ZBAWIENIU i PRZEPOWIADANIU (gloszeniu) LASKI. Dla kogo to zbawienie i ta laska byla przeznaczona? Dla DUSZ (niesmiertelnych)? Nie!- "DLA WAS", pisze Piotr; dla zywych ludzi :!:

Wers 12 mowi, ze wierzacym- NIE ICH DUSZOM- mialo sluzyc to, co bylo im obwieszczone przez gloszacych im (ludziom, nie duszom) Ewangelie!

Jaka jest zatem wymowa wersetu 9? Czy chodzi o zbawienie samej duszy (swiadomego bytu bezcielesnego, zyjacego dalej, pomimo smierci czlowieka)?

Wierze, ze Piotr tutaj (a Pawel w podobnie brzmiacych wersetach podanych w poprzednim moim poscie: Rz 6,22; Flp 3,14) mowi po prostu o ZBAWIENIU CZLOWIEKA WIERZACEGO- calego czlowieka, a nie jego skladowej czesci zyjacej w zaswiatach, czy w ciele!...

Twierdze tak, poniewaz slowo "psyche" jest wieloznaczne i moze oznaczac m.in. calego czlowieka. Decyduje o tym kontekst w jakim to slowo wystepuje- pokazalem, ze tutaj kontekst dotyczy zbawienia, Bozej laski oraz gloszenia LUDZIOM Ewangelii. Kto WIARA (wyprobowana, cenniejsza od zlota- wers 7) odpowie na te Boze dary- ten osiagnie CEL WIARY: SWOJE ZBAWIENIE. Amen.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości