Zielonoświątkowcy i ewolucja

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 kwie 2010, 09:27

Osobiście sądzę ze ten stworzenia bywa zwykle rozważany przez wierzące osoby później niż fundamentalne prawdy o zbawieniu (oczywiście są wyjątki) i może się zdarzyć że wierząca osoba odzie za ewolucją jakiś czas. Nie łączyłbym odrzucania ewolucji ze zbawiającą wiarą. To czasami przychodzi później. Tak jest w moim przypadku, na początku temat ewolucji i kreacjonizmu dla mnie nie istniał, nie myślałem nawet że kwestia ewolucji i kreacjonizmu ma cokolwiek wspólnego z wiarą. Dopiero kiedy moja wiara dojrzała, zająłem się tematem i zobaczyłem bezsens ewolucji i odkryłem na nowo dla siebie prawdę o stworzeniu. Nie klasyfikowałbym ludzi pod względem uznawania ewolucji albo nie, to zależy bardzo od środowiska w jakim jest chrześcijanin i stanu poznania Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 17 kwie 2010, 10:27

Myślę dokładnie to samo.
Człowiek w chwili nowego narodzenia wielu rzeczy jeszcze nie rozumie. Duch Święty wprowadza go stopniowo w większe poznanie.
Nad ewolucją początkowo w ogóle się nie zastanawiałam, potem jakiś czas byłam skłonna wierzyć w interpretację "jeden dzień- tysiąc lat", ale potem, kiedy zgłębiłam problem, odrzuciłam tę błędną koncepcję. Ale samo zainteresowanie tym tematem przyszło dość późno, po kilkunastu latach bycia z Panem.


probus
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2009, 13:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: probus » 17 kwie 2010, 12:48

Małgorzata pisze:Czy Ty , Entro, pytasz poważnie?? Jak można aprobować ewolucję w kościele Jezusa Chrystusa??

Biblia wskazuje na sam fakt stworzenia świata, kto tego dokonał i kolejność stwarzania. Nie mówi o tym, w jaki sposób świat został stworzony. Nie wyklucza więc stworzenia przez ewolucję.

Czy powiedzenie "człowiek stworzył samochód" oznacza, że samochód został stworzony z niczego w jednej chwili? Nie, oznacza to, że czlowiek stworzył samochód dokładając element do elementu, łącząc te elementy, dopasowując je itd. Dlaczego więc powiedzenie "Bóg stworzył człowieka" ma niby wykluczać stworzenie w drodze ewolucji?


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 17 kwie 2010, 13:42

Tylko widzisz- jest problem. Boże Słowo mówi, że Bóg stworzył świat w sześć dni. Siódmego odpoczął. I inaczej tego zrozumieć nie można. Słowo użyte w hebr. dzień oznacza po prostu...dzień. Nie tysiąc lat. Nie "jakiś czas". Dzień. I to słowo jest użwyane później- zawsze w kontekście zwykłego dnia. Polecam wykłady Hovinda.
Bóg stworzył świat ...słowem. Rzekł- i stało się. Jest napisane więc, jak stwarzał.A że dla nas to niepojęte? No, cóż.
Poza tym: Bóg stworzył człowieka. Nie jakieś człowiekopodobne zwierzę. I o tym też można przeczytać. O ile...wierzy się Biblii.


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 17 kwie 2010, 15:20

Małgorzata pisze:
św tomek pisze:To nie ma absolutnie nic do tematu, gdyż wielu ludzi wierzących w ewolucje uważa Boga za Stwórcę wszechświata


To brzmi jak oksymoron ( taki czarny śnieg albo zimne gorąco ) :-D


tak Ci to brżmi?
cóż - widocznie masz za wąski ogląd tematu

szkoda tylko, że idzie a tym złe o faszywe osądzanie :(


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 17 kwie 2010, 15:24

Norbi pisze:Dla mnie narodzenie na nowo kojarzy się między innymi z tym, że zaczynam bezgranicznie wierzyć Słowu Boga (od razu!!!).


co z języka norbijskiego na polski tłumaczy się tak:
"zaczynam bezkrytycznie przyjmować
za jedynie słuszną i nieomylną
interpertacje Pisma Świętego
podyktowaną przez Norbiego
(od razu!!!)"

:mrgreen:


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 17 kwie 2010, 15:26

Sara pisze:Tylko widzisz- jest problem. Boże Słowo mówi, że Bóg stworzył świat w sześć dni. Siódmego odpoczął. I inaczej tego zrozumieć nie można.


a kto zabronił?


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 17 kwie 2010, 16:16

Po prostu dzień- tu znaczy dzień. 24 godziny. Nie tysiąc lat, nie jakiś czas. O wiele lepiej wyjaśnia to Hovind na jednym ze swoich wykładów. Dostępne tutajhttp://www.koscioldomowy.pl/index. ... 2&Itemid=5


UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 17 kwie 2010, 17:37

zacząłem oglądać, ale zniechęciłem się już po 5 minutach Seminarium #1, w którym przedstawił swoją firme i rodzinę.


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME
WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY
-------
wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 17 kwie 2010, 17:52

5 minut? Szybko się zniechęcasz. Mi się te wykłady podobają. Może komuś forma nie odpowiada, ale gość ma argumenty, które do mnie przemawiają.
Jakieś uzasadnienie krytyki?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 kwie 2010, 18:34

ann_in_grace pisze:Wszystko pieknie, ale Hovinda nie polecaj, bo to jak polecac traktaty Chicka.

uzasadnij prosze dlaczego nie polecac


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 kwie 2010, 18:38

Małgorzata pisze:
Ian pisze:Myślisz że tak łatwo komuś kto przez całe życie był stuprocentowo przekonany że t. ewolucji jest prawdziwa, zmienić myślenie w jednej chwili?

Jemu niełatwo, ale Bogu tak. Paweł prześladował chrześcijan i był w tym gorliwy, a Pan jego myślenie zmienił nagle :-D

Amen :!: Czlowiek potrzebuja czasu jesli chce sam cos zmienic, ale jesli to Bog zmienia to moze to zrobic w 1 chwili, znam takie przypadki :mrgreen:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 kwie 2010, 18:40

św.tomek pisze:
Norbi pisze:Dla mnie narodzenie na nowo kojarzy się między innymi z tym, że zaczynam bezgranicznie wierzyć Słowu Boga (od razu!!!).


co z języka norbijskiego na polski tłumaczy się tak:
"zaczynam bezkrytycznie przyjmować
za jedynie słuszną i nieomylną
interpertacje Pisma Świętego
podyktowaną przez Norbiego
(od razu!!!)"

:mrgreen:

Ja pisałem o sobie :roll:
Tak było w moim przypadku.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 kwie 2010, 18:44

jak czytam niektore posty to odnocze wrazenie, ze co niektotrzy myla WIARE z WIEDZA, a to 2 zupelnie inne rzeczy.

ps. ann_in_grace, napisz prosze dlaczego nie polecac Hovinda.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości