Anneliese Michel

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 lip 2010, 14:01

Piotr71 pisze:Boży pogląd na tą konkretnie sprawę jest taki że jest to złe , grzech itd. Czy dlatego że interesuję się takimi rzeczami robi ze mnie złego człowieka ?

A czemu nie odwrotnie -- może dlatego, że jesteś złym człowiekiem to się ów złem "interesujesz"? Przyznam, że nie znam Twojego serca ale moje grzeszne zainteresowania przed moim nawróceniem wynikały właśnie z tego -- że byłem grzesznikiem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
21112
Posty: 312
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:38
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: 21112 » 21 lip 2010, 14:03

ok Anne!
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 14:04 przez 21112, łącznie zmieniany 1 raz.


Piotr71
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2010, 19:26
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr71 » 21 lip 2010, 14:04

Może odpowiem tak , staram się żyć tak aby nikomu nie wyrządzić krzywdy , mam rodzinę troje dzieci , partnerkę życiową dbam o nich , pracuję , pomagam czasem ludziom w miarę moich możliwości dziś np. dałem 10 zł na fundację MCDonalda , która opiekuje się chorymi dziećmi może to i mało ale sam nie jestem za bogaty. Myslę że chyba nie jestem zły a to czy jestem dobry to ludzie powinni osądzić nie ja.


Piotr71
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2010, 19:26
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr71 » 21 lip 2010, 14:07

Naprawdę nie wiem, nie mi o tym decydować ale na piekło raczej nie zasłużyłem


Piotr71
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2010, 19:26
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr71 » 21 lip 2010, 14:13

Bóg raczej nie oczekuje doskonałości . Jak by tak było to Niebo było by puste. Nie znam doskonałych ludzi. Liczą się intencje . Np. jesli dziecko posprzata swój pokój nie z obawy o karę za bałagan tylko tak samo z siebie by zrobić mamie przyjemność a zrobi to nie dokładnie to nie można go karać za tą niedokładność . Chciało dobrz a że nie wyszło to nie jego wina. Trzeba podziękować i wytłumaczyć co źle zrobiło.


Piotr71
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2010, 19:26
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr71 » 21 lip 2010, 14:21

Nie nie miłuję Boga całym swym umysłem , co do bliźnich to niektórych tak . Co do drugiego nie , nie mam innych Bogów przed tym jedynym choć jestem człowiekiem z wątpliwościami może nie do samego istnienia Boga co do Jego wizerunku.


Piotr71
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2010, 19:26
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr71 » 21 lip 2010, 14:26

Zdarza się


Piotr71
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2010, 19:26
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr71 » 21 lip 2010, 14:33

Pamietam ale to bardzo przypomina mi katolików .
Nie nic nie ukradłem



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości