Objawienia zmarłych dusz

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Objawienia zmarłych dusz

Postautor: Ania kocha Boga » 11 maja 2011, 21:18

Podzielcie się proszę swoimi opiniami na temat objawień dusz zmarłych ludziom żywym- czy to prawda czy tylko kolejny chwyt reklamowy dla świata?

Może znacie jakieś artykuły, które obalają ten temat?


POZDRAWIAM

Z Bogiem


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 11 maja 2011, 21:23

To nie żadne duchy zmarłych, tylko demony. Polecam historię bogacza i Łazarza i jej zakończenie świadczące o tym, że Bóg nikogo nie posyła. Łk.16: 19 - 31.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 maja 2011, 21:37

Może znacie jakieś artykuły, które obalają ten temat?


Obalające co?

Jeśli chcesz poznać jak to jest na prawdę to najlepiej napisz w dziale dostępnym dla wszystkich? :)


Awatar użytkownika
sylvia
Posty: 94
Rejestracja: 12 cze 2010, 22:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sylvia » 11 maja 2011, 22:06

Małgorzata pisze:To nie żadne duchy zmarłych, tylko demony. Polecam historię bogacza i Łazarza i jej zakończenie świadczące o tym, że Bóg nikogo nie posyła. Łk.16: 19 - 31.



jak chodziłam na odnowe w Duchu Świetym to ksiądz też mówił , że to demony .....


Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 12 maja 2011, 00:15

Kiedyś siostra na religii opowiadała o duszy czyśćcowej, która objawiła się komuś w łańcuchach i że prosiła o modlitwę, bo już 50 lat w czyśćcu przebywa...widać dużo straszliwości siostra zakonna nam 11 letnim dzieciom opowiadała.

To naprawdę demony? to one tak po prostu lubią robić psikusy i objawiać się ludziom?
I wtedy, co czynić- tak jak przy opętaniu jednorazową modlitwą do Chrystusa?


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 maja 2011, 14:52

Psikusami nie nazwałabym tego. Szatan krąży jak lew ryczący i patrzy, kogo by pożreć, a że pożreć nie może, więc kąsa. A do tego zadania ma całą armię demonów.

Najlepszą drogą zawsze jest Jezus. Zwrócenie się do Niego pomoże.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 12 maja 2011, 16:09

Psikusy to robią dzieci...małe ,lub te całkiem duże.

Jezus powiedział,że diabeł jest kłamcą i ojcem kłamstwa....

jak myślisz Aniu,która kochasz Boga, kogo diabeł okłamuje i dlaczego...?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 12 maja 2011, 16:26

Czy Saul rozmawial ze zmarlym Samuelem, czy z demonem ?

1Sm 28:11-16 Bw „Rzekła kobieta: Kogo mam ci wywołać? I rzekł: Samuela mi wywołaj.(12) Gdy ta kobieta ujrzała Samuela, krzyknęła wielkim głosem i rzekła do Saula: Dlaczego mnie oszukałeś? Wszak ty jesteś Saul!(13) I rzekł do niej król: Nie bój się. Lecz co widzisz? Kobieta odrzekła Saulowi: Widzę nadludzką istotę wychodzącą z ziemi.(14) I rzekł do niej: Jaki wygląd jej? I rzekła: Starzec to, który wychodzi otulony w płaszcz. I poznał Saul, że to Samuel, i pochylił się twarzą ku ziemi, i oddał pokłon.(15) Samuel zaś rzekł do Saula: Czemu mnie niepokoisz, każąc mi przyjść? A Saul rzekł: Jestem w ciężkiej niedoli, Filistyńczycy wojują ze mną, a Bóg odstąpił ode mnie i już nie daje mi odpowiedzi ani przez proroków, ani przez sny; przywołałem więc ciebie, abyś mi oznajmił, co mam czynić.(16) I rzekł Samuel: Dlaczego tedy pytasz mnie, skoro Pan odstąpił od ciebie i stał się twoim wrogiem?”


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 12 maja 2011, 20:14

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi.


Dopóki nie zobaczyłam wypowiedzi agnieszkas byłam pewna, że to jednak demony się objawiają, a teraz pojawia się rzeczywiście pytanie:

Czy Saul rozmawiał ze zmarłym, czy z demonem? Tu chyba potrzebni są mistrzowie w interpretacji Biblii.

Pomóżcie


P.S. do Doroty Diabeł nas zwodzi, bo nienawidzi Bożego stworzenia, chce, abyśmy spłonęli w piekle i dlatego nas zwodzi kłamstwami.


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 maja 2011, 22:27

Ania kocha Boga pisze:widać dużo straszliwości siostra zakonna nam 11 letnim dzieciom opowiadała.

Są dwa rodzaje bojaźni -- taki, który Dzieci Boże ostatecznie prowadzi ku upamiętaniu i radości w Bogu! (słowo klucz: radość). Oraz taki, który do radości nie prowadzi ostatecznie (fraza klucz: brak radości). Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że ten pierwszy pochodzi od Boga, a ten drugi od szatana. Sama się zastanów gdzie doprowadziły Cię bajania siostry zakonnej.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 maja 2011, 09:19

Najprostsza odpowiedź to taka: Skoro w Biblii pisze, że Saul rozmawiał ze zmarłym Samuelem to tak jest.

Z dialogu wynika jednak że Saul nie widział Samuela i prawdopodobnie rozmawiał z tą kobietą a nie bezpośrednio z Samuelem

28:13 - I rzekł do niej król: Nie bój się. Lecz co widzisz? Kobieta odrzekła Saulowi: Widzę nadludzką istotę wychodzącą z ziemi.
28:14 - I rzekł do niej: Jaki wygląd jej? I rzekła: Starzec to, który wychodzi otulony w płaszcz. I poznał Saul, że to Samuel, i pochylił

Nie wiedział jak wygląda Samuel a znał całą sprawę od tej kobiety.

Czytając to nasuwają się także pytania:

1. Czy wróżbici mają władzę nad światem umarłych. Ta kobieta zajmowała się wywoływaniem zmarłych. Przypomnijmy na dodatek że nawet przez proroków Bóg nie udzielił odpowiedzi Saulowi dlaczego miałby więc udzielić jej przez wywoływaczkę duchów.

2. Czy mógł Saul otrzymać odpowiedź od Boga przez zmarłego Samuela wbrew przykazaniu Pana. Co Pan nazwał też obrzydliwością.

5 Mojż 18:9 - Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów;
18:10 - niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
18:11 - ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 13 maja 2011, 10:43

no wlasnie, ciekawa sprawa.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 13 maja 2011, 15:32

Sama się zastanów gdzie doprowadziły Cię bajania siostry zakonnej.


fantomik, co mialeś na myśli pisząc to? ja już nie jestem pod wpływem bajek i kłamstw o czyśćcu

I chcę się od Was dowiedzieć, jak chrześcjanie powinni patrzeć na historie o objawieniu się dusz zmarłych, które później rzekomo po interwencji egzorcysty znikają.

I czy ktoś mógłby jeszcze dokładniej wyjaśnić, jaki problem pojawia się w powyższej historyjce o Samuelu i jakie jest tego duchowe znaczenie??


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 maja 2011, 15:44

Ania kocha Boga pisze:
Sama się zastanów gdzie doprowadziły Cię bajania siostry zakonnej.

fantomik, co mialeś na myśli pisząc to?

No czy te bajania spowodowały, że chciałaś wielbić Boga czy może odczywałaś strach, który do wielbienia Boga w ogóle nie doprowadził? Chyba się nieprecyzyjnie bardzo wyraziłem, przepraszam :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 13 maja 2011, 15:57

fantomik
Nie przepraszaj. Masz rację wcześniej byłam zagubiona wśród tych wszystkich rytuałów w KRK i to , że tyle lat można cierpieć męki w czyśćcu.

Teraz wiem, że mam zbawiciela, który nie pozwoli mnie skrzywdzić.


Wciąż proszę o komentarze do tematu postu :)


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości