Kilka pytań

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kilka pytań

Postautor: Mrooweq » 17 lip 2011, 15:57

Mam kilka pytań do protestantów, a więc:

1. Czy jesteście pewni, ze wszystkie obajwienia maryjne były tak naprawdę objawieniami zakamuflowanego szatana? I czy sprawa tak samo ma się z tym, że ciała wielu świętych katolickich nie ulegają rozkładowi?
2. Jak wytłumaczyć fakt, że bardzo ceniony przez nasz kościoł św. Ojciec Pio miał objawienia dusz czyścowych? Przecież szatan i tak mu się objawiał, to co, udawał dodatkowo dusze czyścowe?
3. Skoro według was przez doskonałą ofiarę Chrystusa mamy zapewnione zbawienia, to czy zapewnione mają je także zabójcy, gwałciciele itp. jeżeli tylko będą uznawać Pana Jezusa za swojego Zbawiciela i będą mu od czasu do czasu wyznawać swoje grzechy, aby On je zgładził?
4. Jak wytłumaczycie słowa Pana Jezusa: "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"(Mt.16:19) Chrystus daje Piotrowi władzę ustanawiania pewnych rzeczy w niebie, ale także można to zinterpretować jako zezwolenie na rozwijanie tradycji, ponieważ to co na ziemi to i w niebie...
5. Jak myślicie, czy jeżeli jakimś cudem Komunia katolicka jest zgodna z tym co nam zalecił czynić Chrystus, to czy protestanta ma szansę na zbawienie pomimo tego że żywił się złym Ciałem i Krwią? I na odwrót, jeżeli to wy macie rację to czy katolicy mogą być zbawieni?
6. Krk wymazał przykazanie dotyczące kultu obrazów, to w takim razie dlaczego Izraelici modlili się do Arki Przymierza, kłaniali się przed Świątynią, czemu Pan Bóg kazał stworzyć miedzianego węża i patrzyć na niego, czemu kazał w Świątyni zbudować figurki (figurki, figury, nie pamiętam) cherubinów?
7. Jak u was zyskuje się odpuszczenie win za grzechy? Czy wierzycie w to, że ludzi muszą po śmierci ponieść jakąś karę za grzechy pomimo tego że jest wyznawcą Chrystusa?

Z góry dzięki za odpowiedź


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 17 lip 2011, 17:02

1. Zdecydowanie tak:

http://www.youtube.com/watch?v=mY56ebNl6bY

Jeśli chodzi o rozkład ciał to nie mam tu odpowiedniej wiedzy na ten temat. Możesz podać przykłady takich katolickich świętych? Bo kojarzę tylko jeden przypadek.

2. Tak albo pan Pio sobie to wszystko wymyślił.

3. Każdy kto uwierzy zbawiony będzie, nawet morderca czy gwałciciel. Tu masz filmik z nawróconym pastorem, który siedział kiedyś w więzieniu za morderstwo. Jezus go zmienił i dzisiaj jest zupełnie innym człowiekiem.

http://www.youtube.com/watch?v=55qXN_IOZj4

4. Poniżej masz szczegółowo obalone papiestwo i wyjaśnienie tych słów:

http://nickycruz.ovh.org/papiez_01.html
http://nickycruz.ovh.org/papiez_02.html

5. Opłatek pozostaje opłatkiem, wino pozostaje winem. 18 lat uczęszczałem do Krk i nie zauważyłem żadnego cudu. Zbawieni będą chrześcijanie - ludzie, którzy narodzili się na nowo. Denominacja nie ma zupełnie znaczenia przy zbawieniu.

6. Tu się nie wypowiem, za chwilę zrobią to osoby kompetentniejsze ode mnie.

7. Karę za grzechy ludzi poniósł Pan Jezus na krzyżu. Do nas należy wybór czy Jego ofiarę przyjmiemy, czy uznamy Go za naszego zbawiciela. Tu Puritan podaje fajny przykład jak jest z odpuszczeniem grzechów. Gdy byłem katolikiem to myślałem, że to trochę bez sensu, jednak uświadomiono mi, że dobre uczynki są owocem wiary, że są owocem tego, że oddaliśmy swe życie Jezusowi.

http://www.youtube.com/watch?v=RjYxDsBpcF4


Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mrooweq » 17 lip 2011, 21:43

Lord Vajler pisze:Jeśli chodzi o rozkład ciał to nie mam tu odpowiedniej wiedzy na ten temat. Możesz podać przykłady takich katolickich świętych? Bo kojarzę tylko jeden przypadek.


Było kilka (nawet więcej niż kilka) przypadków, można sprawdzić w internecie. No i jak to wytłumaczycie?

Lord Vajler pisze:Każdy kto uwierzy zbawiony będzie, nawet morderca czy gwałciciel. Tu masz filmik z nawróconym pastorem, który siedział kiedyś w więzieniu za morderstwo. Jezus go zmienił i dzisiaj jest zupełnie innym człowiekiem.

A więc nawet gdybym był seryjnym mordercą, najgorszym człowiekiem, to i tak mogę pójść do nieba tylko dlatego bo wierzę w Chrystusa? Nawet jeśli nie żałuję swojego grzesznego postępowania? Dlatego bo liczy się tylko i wyłącznie wiara a uczynki są nieistotne dla zbawienia?

Lord Vajler pisze: Opłatek pozostaje opłatkiem, wino pozostaje winem. 18 lat uczęszczałem do Krk i nie zauważyłem żadnego cudu. Zbawieni będą chrześcijanie - ludzie, którzy narodzili się na nowo. Denominacja nie ma zupełnie znaczenia przy zbawieniu.


A co jeżeli to jest taka przemiana raczej duchowa? Wiadomo że materialnie nie jest to Ciało i Krew, ale jednak duchowo tak właśnie jest.

Nadal czekam na odpowiedź na pyt. 6. Wybaczcie mi proszę jeśli będą zadawał za dużo pytań, no ale po prostu mam mnóstwo wątpliwości.

Czy oddawania czci Maryi oraz kult obrazów nie jest przekonowująco wyjaśniony pod tymi linkami?
http://www.youtube.com/watch?v=A36sXadcfok
http://www.youtube.com/watch?v=V4Du_ZBUhTk


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 lip 2011, 22:12

Cześć Crussing :)

Mrooweq pisze:1. Czy jesteście pewni, ze wszystkie obajwienia maryjne były tak naprawdę objawieniami zakamuflowanego szatana? I czy sprawa tak samo ma się z tym, że ciała wielu świętych katolickich nie ulegają rozkładowi?


Ad 1- Tak, co do ciał- ciała mnichów buddyjskich też się czasem nie rozkładają.

Mrooweq pisze:2. Jak wytłumaczyć fakt, że bardzo ceniony przez nasz kościoł św. Ojciec Pio miał objawienia dusz czyścowych? Przecież szatan i tak mu się objawiał, to co, udawał dodatkowo dusze czyścowe?


Aby utrzymywać ludzi w niepotrzebnej i bluźnierczej modlitwie za ów "dusze"?

Mrooweq pisze:3. Skoro według was przez doskonałą ofiarę Chrystusa mamy zapewnione zbawienia, to czy zapewnione mają je także zabójcy, gwałciciele itp. jeżeli tylko będą uznawać Pana Jezusa za swojego Zbawiciela i będą mu od czasu do czasu wyznawać swoje grzechy, aby On je zgładził?


Nie, muszą się na nowo narodzić.

Mrooweq pisze:4. Jak wytłumaczycie słowa Pana Jezusa: "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"(Mt.16:19) Chrystus daje Piotrowi władzę ustanawiania pewnych rzeczy w niebie, ale także można to zinterpretować jako zezwolenie na rozwijanie tradycji, ponieważ to co na ziemi to i w niebie...


Nie, Kościół zawiązany na Ziemi będzie Kościołem w Niebie, grzechy rozwiązane na Ziemi są odpuszczone u Boga, Pismo nie może zostać naruszone.

Mrooweq pisze:5. Jak myślicie, czy jeżeli jakimś cudem Komunia katolicka jest zgodna z tym co nam zalecił czynić Chrystus, to czy protestanta ma szansę na zbawienie pomimo tego że żywił się złym Ciałem i Krwią? I na odwrót, jeżeli to wy macie rację to czy katolicy mogą być zbawieni?


Biblia nakazuje wstrzymywanie się od bałwochwalstwa, a kult opłatka jest bałwochwalstwem, którego nie ma w Biblii. Sprawdź w 1Kor 12:27 i 1Kor 10:16, czym jest Ciało Chrystusa.

Mrooweq pisze:6. Krk wymazał przykazanie dotyczące kultu obrazów, to w takim razie dlaczego Izraelici modlili się do Arki Przymierza, kłaniali się przed Świątynią, czemu Pan Bóg kazał stworzyć miedzianego węża i patrzyć na niego, czemu kazał w Świątyni zbudować figurki (figurki, figury, nie pamiętam) cherubinów?


Pokaż, gdzie modlą się do Arki Przymierza, gdzie kłaniają się Świątyni, gdzie czczą miedzianego węża?

Mrooweq pisze:7. Jak u was zyskuje się odpuszczenie win za grzechy? Czy wierzycie w to, że ludzi muszą po śmierci ponieść jakąś karę za grzechy pomimo tego że jest wyznawcą Chrystusa?


Sprawdź w Hbr 10:11-17, wszystkie grzechy zostały odpuszczone, chrześcijanie są uświęceni na zawsze.


wierz
Posty: 69
Rejestracja: 26 cze 2011, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wierz » 17 lip 2011, 22:13

Mrooweq pisze:Każdy kto uwierzy zbawiony będzie, nawet morderca czy gwałciciel. Tu masz filmik z nawróconym pastorem, który siedział kiedyś w więzieniu za morderstwo. Jezus go zmienił i dzisiaj jest zupełnie innym człowiekiem.

A więc nawet gdybym był seryjnym mordercą, najgorszym człowiekiem, to i tak mogę pójść do nieba tylko dlatego bo wierzę w Chrystusa? Nawet jeśli nie żałuję swojego grzesznego postępowania? Dlatego bo liczy się tylko i wyłącznie wiara a uczynki są nieistotne dla zbawienia?

Uwierzyc znaczyc,miec swiadomosc/pewnosc tego czym jest ofiara Jezusa na krzyzu,dlaczego Bog poslal swojego syna na smierc...dla naszego zbawienia i tylko jego krew jest w stanie wymazac nasze grzechy-calkowicie.Gdy czlowiek w ten sposob wierzy w ofiare Jezusa to zaluje swoich grzechow,bo Duch Sw.uswiadamia go,ze Jezus zajal miejsce kazdego znas-bo "wszyscy zgrzeszyli i brak im chwaly Bozej".Taka osoba odwraca sie od swojego starego zycia i chce podobac sie Bogu-czynic dobrze i zyc tak by Bog byl uwielbiony w kazdym czynie i slowie:-)I nie jest to z przymusu ale z milosci do tak cudownego Boga-ktory nie oszczedzil wlasnego Syna,tylko wydal Go na smierc-dla naszego zbawienia.


Jezus jest prawda
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mrooweq » 17 lip 2011, 22:45

Alkhilion pisze:
Mrooweq pisze:2. Jak wytłumaczyć fakt, że bardzo ceniony przez nasz kościoł św. Ojciec Pio miał objawienia dusz czyścowych? Przecież szatan i tak mu się objawiał, to co, udawał dodatkowo dusze czyścowe?


Aby utrzymywać ludzi w niepotrzebnej i bluźnierczej modlitwie za ów "dusze"?


No kurde, to mi zaburza światopogląd, myśl o tym że mylił się o. Pio którego uważałem za autorytet i dodatkowo fakt, że objawienia maryjne to szatańska manipulacja...


Alkhilion pisze:
Mrooweq pisze:3. Skoro według was przez doskonałą ofiarę Chrystusa mamy zapewnione zbawienia, to czy zapewnione mają je także zabójcy, gwałciciele itp. jeżeli tylko będą uznawać Pana Jezusa za swojego Zbawiciela i będą mu od czasu do czasu wyznawać swoje grzechy, aby On je zgładził?



Nie, muszą się na nowo narodzić.


A cóż to znaczy?


Alkhilion pisze:
Pokaż, gdzie modlą się do Arki Przymierza, gdzie kłaniają się Świątyni, gdzie czczą miedzianego węża?


Eh, tak po prostu zacytowałem zasłyszane gdzieś słowa w obronie katolicyzmu, nie wiem czy to na pewno prawda. Czy w takim razie można tworzyć figury i obrazy tego co na niebie i ziemi pod warunkiem że się temu nie oddaje czci?


I jeszcze parę wątpliwości:

8. Czemu protestantyzm jest rozdzielony na tyle odłamów? Jeżeli opieracie się na Piśmie Świętym to powinniście wszyscy dojść do tych samych wniosków i tak samo czcić Pana.
9 Czy fakt, że Krk istenieje od 2000 lat, nie uległo żadnym podziałom w tym czasie i fakt że nie posypało się nawet po licznych przypadkach pedofilii nie świadczy o tym, że Duch Święty czuwa nad tą wspólnotą?
10. Mówicie że wiara wystarczy do zbawienia, to w takim razie co oznacza wg was cytat Mt 7:21-23?


Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 17 lip 2011, 22:55

Co do pytania nr 9 czyli o nie rozpadaniu się Krk to przecież wszyscy protestanci się od nich oderwani tak samo starokatolicy i prawosławni.


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 lip 2011, 23:05

Mrooweq pisze:No kurde, to mi zaburza światopogląd, myśl o tym że mylił się o. Pio którego uważałem za autorytet i dodatkowo fakt, że objawienia maryjne to szatańska manipulacja...


Tez tak miałem, kiedy w chwili nowonarodzenia spojrzałem na otaczające mnie maryjne wizerunki, które całowałem.

Mrooweq pisze:A cóż to znaczy?


Narodzenie na nowo to przemożne działanie Ducha Świętego na ducha ludzkiego, dokonujące się pod wpływem przeczytanej Ewangelii, oznaczające całkowitą śmierć starego człowieka i narodzenie uświęconego Dziecka Bożego:

J 8:32 -> Pwt 30:19-20 -> J 3:3-5 ->Dz 19:1-6

Dlaczego człowiek potrzebuje narodzenia na nowo?

Są dwie przyczyny:

1. Totalne zepsucie człowieka: [Rz 3:9-17] "(9) Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu, (10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, (11) nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; (12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego. (13) Grobem otwartym jest ich gardło, językami swoimi knują zdradę, jad żmij pod ich wargami; (14) usta ich są pełne przekleństwa i gorzkości; (15) nogi ich są skore do rozlewu krwi, (16) spustoszenie i nędza na ich drogach, (17) a drogi pokoju nie poznali."

2. Wieczne odkupienie grzechów: [Hbr 10:11-17] "(11) A każdy kapłan sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów; (12) lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej, (13) oczekując teraz, aż nieprzyjaciele jego położeni będą jako podnóżek stóp jego. (14) Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni. (15) Poświadcza nam to również Duch Święty; powiedziawszy bowiem: (16) Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je, (17) dodaje: A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej."

Zewnętrznym symbolem narodzenia na nowo jest chrzest przez zanurzenie w wodzie, gdzie:
- zanurzenie oznacza śmierć i pogrzebanie starego człowieka,
- wynurzenie oznacza narodziny nowego człowieka.

Chrzest odbywa w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego (Mt 28:19).

Mrooweq pisze:Czy w takim razie można tworzyć figury i obrazy tego co na niebie i ziemi pod warunkiem że się temu nie oddaje czci?


Mniej-więcej, tak, można tak powiedzieć. Pamiętaj jednak, że Bóg w osobie Jezusa Chrystusa powiedział:

[J 4:23-26] "(23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. (24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie. (25) Rzekła mu niewiasta: Wiem, że przyjdzie Mesjasz (to znaczy Chrystus); gdy On przyjdzie, wszystko nam oznajmi. (26) Rzekł jej Jezus: Ja, który mówię z tobą, jestem nim."

Dlatego też stawianie świątek czy świątyń jest niepotrzebne (polecam przeanalizować cały fragment z rozmową przy studni).

Mrooweq pisze:8. Czemu protestantyzm jest rozdzielony na tyle odłamów? Jeżeli opieracie się na Piśmie Świętym to powinniście wszyscy dojść do tych samych wniosków i tak samo czcić Pana.


I tak samo czcimy Pana, wg tej samej teologii. Odłamów jest wiele, ponieważ Kościoły powstawały w różnych czasach i różnych warunkach. Nie zmienia to faktu, że Kościół zielonoświątkowy jest takim samym Kościołem Bożym na Ziemi, co Kościół Ewangelicznych Chrześcijan, Chrześcijan Baptystów, Boży w Chrystusie, Reformowanych Baptystów i tak dalej, i tak dalej. Jesteśmy jednością w wierze.

Mrooweq pisze:9 Czy fakt, że Krk istenieje od 2000 lat, nie uległo żadnym podziałom w tym czasie i fakt że nie posypało się nawet po licznych przypadkach pedofilii nie świadczy o tym, że Duch Święty czuwa nad tą wspólnotą?


Kościół Rzymsko-katolicki powstał w 1054 roku na skutek wyłamania się z Pentarchii i od tego czasu podzielił się na wiele rywalizujących ze sobą odłamów- sprawdź: starokatolicyzm, sedewakantyzm, modernizm-liberalizm, konklawizm, reformatyzm.

Mrooweq pisze:10. Mówicie że wiara wystarczy do zbawienia, to w takim razie co oznacza wg was cytat Mt 7:21-23?


[Mt 7:21-23] "(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. (22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."

Nie każdy, kto czyni dobre uczynki, jest z Pana i nie każdy, kto wypędza w Jego imię demony, należy do Niego.

Mógłbyś raczej zacytować:

[Jk 2:24] "Tak więc widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie na mocy samej tylko wiary."

Czy jest niezgodny z tym?

[Ef 2:8-9] "(8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił."

Nie, ponieważ uczynki nie pochodzą od ludzi!

[Flp 2:13] "Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie."

Uczynki sprawia w nas Bóg.


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 18 lip 2011, 09:20

Mrooweq pisze:A więc nawet gdybym był seryjnym mordercą, najgorszym człowiekiem, to i tak mogę pójść do nieba tylko dlatego bo wierzę w Chrystusa? Nawet jeśli nie żałuję swojego grzesznego postępowania? Dlatego bo liczy się tylko i wyłącznie wiara a uczynki są nieistotne dla zbawienia?


Człowiek, który narodził się na nowo, który uwierzył w Jezusa będzie żałować za swoje grzechy. Morderca, gwałciciel może być zbawiony jeśli odda swoje życie Jezusowi, jeśli narodzi się na nowo. A jeśli narodzi się na nowo to nie będzie gwałcić, kraść i mordować. Człowiek narodzony na nowo jest zupełnie innym człowiekiem, nie trwa w grzechu. Obejrzyj powyższy filmik, który wkleiłem, polecam także następne części. Obejrzyj także:

http://www.youtube.com/watch?v=LZJ-kYtDRYs
http://www.youtube.com/watch?v=WDKIOEkNuqc

8. Jestem takiego samego zdania jak Alkhilion. Protestanci różnią się w sprawach drugorzędnych.

9. To nie ma żadnego znaczenia, że istnieje 2000 lat (chociaż można się spierać czy Krk nie powstał w 1054 roku). Czy Krk nie uległ podziałom? Mamy w Polsce przecież Katolicki Kościół Mariawitów, Starokatolicki Kościół Mariawitów, Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki, Katolicki Kościół Reformowany. Jak już pisałem Duch Święty nie patrzy na denominację i może działać wśród katolików i protestantów.

10. I tak jest. Myślę, że w tym fragmencie dobrym przykładem może być Judasz. Można wypędzać złe duchy, można udawać pobożnego, ale trzeba uwierzyć i narodzić się na nowo.


Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mrooweq » 18 lip 2011, 11:56

Alkhilion pisze:Zewnętrznym symbolem narodzenia na nowo jest chrzest przez zanurzenie w wodzie, gdzie:
- zanurzenie oznacza śmierć i pogrzebanie starego człowieka,
- wynurzenie oznacza narodziny nowego człowieka.


Wy w ten sposób chrzcicie się jakoś w rzece czy gdzie? Możecie mi z grubsza przybliżyć jak to u was wyglada?

Alkhilion pisze:starokatolicyzm, sedewakantyzm, modernizm-liberalizm, konklawizm, reformatyzm.

Czy wszystkie te odłamy nie są uważane przez Krk za odłamy protestanckie? Czy Krk nie uważa kościoła starokatolickiego za nie-katolicki?

Alkhilion pisze:[Ef 2:8-9] "(8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił."

Nie, ponieważ uczynki nie pochodzą od ludzi! Uczynki sprawia w nas Bóg.


Hmm, ciekawa teoria, wydaje mi się że wynikająca z nadinterpretacji. A więc ja będąc katolikiem de facto nie jestem ochrzczony i dlatego szatan ma duży wpływ na moje zachownaie, a po waszym nowym narodzeniu to już Pan da mi dar czynienia dobrze? Dobrze rozumuje? Bo to dla mnie dosyć przewrotna nauka.

Lord Vajler pisze: Człowiek, który narodził się na nowo, który uwierzył w Jezusa będzie żałować za swoje grzechy. Morderca, gwałciciel może być zbawiony jeśli odda swoje życie Jezusowi, jeśli narodzi się na nowo. A jeśli narodzi się na nowo to nie będzie gwałcić, kraść i mordować. Człowiek narodzony na nowo jest zupełnie innym człowiekiem, nie trwa w grzechu.
Tak jak wyżej

No dobrze i jeszcze kilka moich nowych wątpliwości. A więc:

11. Czy apostołów, przykładowo św. Pawła uważacie tak jak my za świętego, czy po prostu dla was jest to Paweł z Tarsu?
12. Nawet jeżeli narodzę się na nowo to nie będę miał pewności i takiego spokoju wewnętrznego że Pan na bieżąco odpuszcza mi moje winy. Czy w takim razie moge wtedy chodzić od czasu do czasu do katolickiej spowiedzi? Oczywiście z nadzieją że nie dostanę pokuty w postaci odmówienia dziesiątki różanca :D
13. Był taki przypadek niemieckiej dziewczyny, która została opętana przez sześć demonów, chodzi tutaj o Annelisę Michel. Jedyny przypadek gdy egzorcyzmy skończyły się śmiercią egzorcyzmowanej i w ogóle nie powiodły się. Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego każdy z demonów musiał przed opuszczeniem jej ciała pozdrowić Matkę Boską modlitwą Zdrowaś Maryjo? Film dokumantalny o niej robiony przez Polaków gdzieś na youtubie można znaleźć. Czy to nie świadczy o wysokiej pozycji NMP? I ogarnijcie to jeśli jeszcze tego nie zrobiliście:

http://www.youtube.com/watch?v=V4Du_ZBUhTk
http://www.youtube.com/watch?v=A36sXadcfok

Czy to was nie przekonuje?


Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 18 lip 2011, 12:14

Mrooweq pisze:Wy w ten sposób chrzcicie się jakoś w rzece czy gdzie? Możecie mi z grubsza przybliżyć jak to u was wyglada?

W baptysterium- może to być wielka wanna, którą napełniamy wodą, albo rzeka, czy też może, jednym słowem- zbiornik wodny, ja wczoraj miałem chrzest.
Najpierw Pastor zapytał mnie, czy wiem, dlaczego chcę być chrzczony i żebym to głośno powiedział, co też uczyniłem.
Potem wszedłem do baptysteirum, a następnie zanurzył mnie wypowiadając trynitarną formułę chrztu.
Wyszedłem z wody, nałożyli na mnie ręce i modlili się.
Amen! :D


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mrooweq » 18 lip 2011, 12:24

Przepraszam za głupie pytanie, ale podczas chrztu jest się w jakichś kąpielówkach czy jak?


Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 18 lip 2011, 13:57

W ubraniu. :)
Spodnie, koszulka.
Trzeba mieć coś na przebranie. ;)


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 18 lip 2011, 14:48

Kościoły Starokatolickie to Kościoły Katolickie, które nie uznają dogmatu o nieomylności papieża. Te Kościoły nie są Kościołami protestanckimi, są to Kościoły Katolickie, jednak nie z różnych przyczyn nie podlegają papieżowi.

11. Apostoł Paweł jest świętym. Pytanie: kim są święci. Świętym jest każdy człowiek, który oddał swoje życie Jezusowi czyli właściwie każdy chrześcijanin.

12. "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony." Mk 16:16. Ja jestem człowiekiem zbawionym, nie muszę latać do spowiedzi, karę za moje grzechy poniósł Jezus na krzyżu, ja Jego ofiarę przyjąłem i jestem pewny, że pójdę do nieba.

13. Tej niemieckiej dziewczynie objawił się szatan w postaci Maryi. Miała ona niby cierpieć za grzechy niemieckiej młodzieży na co się zgodziła. W ten sposób weszła w układ z szatanem, została opętana. Szatan jest ojcem kłamstwa i nawet podczas egzorcyzmów potrafi kłamać.

I specjalnie dla Ciebie:

"Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe." 2Kor. 5:17

"Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim - zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, że - co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości." Ef. 4:21-24

"Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie*, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci." Rz. 8:1-2

I chyba najważniejszy:

"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." Ef. 2:8-9
Ostatnio zmieniony 18 lip 2011, 14:58 przez Lord Vajler, łącznie zmieniany 1 raz.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 lip 2011, 14:52

Mrooweq pisze:Wy w ten sposób chrzcicie się jakoś w rzece czy gdzie? Możecie mi z grubsza przybliżyć jak to u was wyglada?


Materiał poglądowy: http://www.domnaskale.pl/galeria/?album=1&gallery=3

Mrooweq pisze:Czy wszystkie te odłamy nie są uważane przez Krk za odłamy protestanckie?


Nie. To odłamy katolicyzmu.

Mrooweq pisze:Czy Krk nie uważa kościoła starokatolickiego za nie-katolicki?


Nie.

Mrooweq pisze:Hmm, ciekawa teoria, wydaje mi się że wynikająca z nadinterpretacji.


Skoro Bóg sprawia w Tobie chcenie i wykonanie, to od kogo pochodzą uczynki? Od Ciebie czy od Boga?

Mrooweq pisze:A więc ja będąc katolikiem de facto nie jestem ochrzczony i dlatego szatan ma duży wpływ na moje zachownaie, a po waszym nowym narodzeniu


Nowonarodzenie nie jest ani nasze, ani niczyje, tylko Ducha Świętego. Chrzest Duchem następuje niezależnie od przynależności kościelnej, a jedynie od wiary.

Mrooweq pisze:Pan da mi dar czynienia dobrze? Dobrze rozumuje?


Tak, dokładnie.

Mrooweq pisze:Bo to dla mnie dosyć przewrotna nauka.


Nauka o tym, że człowiek nie potrafi czynić dobrze (Rz 3:9-17) to twarda nauka, ale konieczna, by zrozumieć swoje beznadziejne położenie względem moralności i grzechu. Człowiek właśnie dlatego potrzebuje Boga i Zbawiciela w osobie Pana Jezusa, że wobec szatana jest z góry na straconej pozycji. Gdy Duch Święty zejdzie z pola, każdy człowiek musi upaść:

[2Tes 2:7] "Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola."

Mrooweq pisze:11. Czy apostołów, przykładowo św. Pawła uważacie tak jak my za świętego, czy po prostu dla was jest to Paweł z Tarsu?


[Ap 20:6] "Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat."

Paweł spełnia oba kryteria błogosławieństwa i świętości- więc jest świętym Bożym.

Mrooweq pisze:12. Nawet jeżeli narodzę się na nowo to nie będę miał pewności i takiego spokoju wewnętrznego że Pan na bieżąco odpuszcza mi moje winy. Czy w takim razie moge wtedy chodzić od czasu do czasu do katolickiej spowiedzi? Oczywiście z nadzieją że nie dostanę pokuty w postaci odmówienia dziesiątki różanca


Narodzenie na nowo zawsze daje pokój w sercu i pewność zbawienia :) Nie obawiaj się o to. Co do spowiedzi, to taki np. ja (i prawdopodobnie wszyscy inni na tym forum) codziennie wyznają grzechy Panu Bogu na modlitwie. Co więcej- chrzest Duchem Świętym otwiera oczy na o wiele więcej grzechów, niżbyś widział dotychczas. Kiedyś próbowałem liczyć moje grzechy na spowiedzi przed Bogiem, ale po 65 zgubiłem rachubę :)

Jeśli pragniesz spowiedzi, czy raczej rozmowy z wyznaniem grzechów przed człowiekiem- możesz wyznawać grzechy dobremu przyjacielowi, rodzicom, dziewczynie, żonie, zaufanemu pastorowi. Luteranizm zachował zwyczaj spowiedzi usznej. Pastorzy ewangeliczni również mogą wysłuchać Twoich grzechów i modlić się o wybaczenie ich wraz z Tobą.

Mrooweq pisze:13. Był taki przypadek niemieckiej dziewczyny, która została opętana przez sześć demonów, chodzi tutaj o Annelisę Michel. Jedyny przypadek gdy egzorcyzmy skończyły się śmiercią egzorcyzmowanej i w ogóle nie powiodły się. Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego każdy z demonów musiał przed opuszczeniem jej ciała pozdrowić Matkę Boską modlitwą Zdrowaś Maryjo? Film dokumantalny o niej robiony przez Polaków gdzieś na youtubie można znaleźć. Czy to nie świadczy o wysokiej pozycji NMP?


Nie wydaje mi się, by śmierć egzorcyzmowanej była poczytana za sukces.

Mrooweq pisze:Czy to was nie przekonuje?


Profil KlmastwaProtestantow znany jest z opluwania protestantyzmu na wszelkie możliwe sposoby i nikt tu nie uznaje go za miarodajne źródło wiedzy. Secundo- mnich z filmików opiera swoją wiedzę na Tradycjach i interpretacjach, podczas, gdy Słowo Boże jest jednoznaczne: "jeden" znaczy zawsze "jeden", a "żadnych" zawsze "żadnych".

Tertio- o Marii. Czy demon na dźwięk jej imienia nie powinien być coraz słabszy? Na filmikach i innych nagraniach wydaje się być coraz silniejszy (bluźni, miota się, wrzeszczy, zamiast odejść).

[Dz 4:12] "I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni."

[Fil 2:9-10]"(9) Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią" Pod Ziemią, tj. w szeolu:

[Iz 14:9] "Podziemny Szeol poruszył się przez ciebie, na zapowiedź twego przybycia; dla ciebie obudził cienie zmarłych, wszystkich wielmożów ziemi; kazał powstać z tronów wszystkim królom narodów."



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości