Uczelnie Chrześćjańskie

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 18 sie 2011, 12:00

Imperator pisze:albo dojdziesz pieszo.

Nie ma to jak zrobić podkop pod Atlantykiem... :-)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 12:48

Hugenot pisze:
Imperator pisze:Moze postaraj sie o stypendium?

:brawo: Mi chodzi o taką organizację, która właśnie przyznaje takie stypendia, istnieje coś takiego, wysyłają młodych ludzi do USA, żeby się kształcili.

Pozdrawiam,
Hugenot

Raczej takich nie ma :/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 17:34

fantomik pisze:Raczej takich nie ma


Zgłoś się do projektu Au pair: http://www.aupair.aifs.pl/

W zamian za babysitting otrzymasz własną amerykańską rodzinę do zaopiekowania się, pensję, stypendium i półroczną wizę do Jueseju.

Plusy- łatwo się dostać, wystarczy nie być psychopatą, albo cwaniakiem do pracowania na czarno.
Minusy- pracujesz tam w roli pomocy domowej (pranie, sprzątanie, gotowanie, opieka nad dziećmi itp.), choć z drugiej strony służba komuś to dla chrześcijanina świetna szkoła pokory :)

No i jest spore prawdopodobieństwo, że trafisz na tradycyjną protestancką rodzinę :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 17:42

Alkhilion pisze:No i jest spore prawdopodobieństwo, że trafisz na tradycyjną protestancką rodzinę :)

No jeśli chodzi o pracę w juesej to bym problemów nie miał aby dostać ją w zawodzie ;) Pytanie było o instytucje finansujące takie studia.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 19:54

fantomik pisze:Pytanie było o instytucje finansujące takie studia.


Alkhilion pisze: pensję, stypendium i półroczną wizę do Jueseju


Au pair zapewnia Ci pieniądze na studia, o to właśnie chodzi- Amerykanie mają tanią służbę domową a Ty pieniądze i możliwości ruszenia na studia. Nie wiem jak z przedłużeniem wizy po tym pół roku, zresztą, nie specjalnie sie tym interesowałem.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 18 sie 2011, 20:59

Alkhilion pisze:Nie wiem jak z przedłużeniem wizy po tym pół roku...


Ja tez nie, ale miliony nielegalnie przebywajacych w USA nie moga sie mylic. ;-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 21:01

Imperator pisze:miliony nielegalnie przebywajacych w USA


Dalej już tylko Hotel Basement ;)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 18 sie 2011, 21:26

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Pytanie było o instytucje finansujące takie studia.


Alkhilion pisze: pensję, stypendium i półroczną wizę do Jueseju


Au pair zapewnia Ci pieniądze na studia, o to właśnie chodzi- Amerykanie mają tanią służbę domową a Ty pieniądze i możliwości ruszenia na studia. Nie wiem jak z przedłużeniem wizy po tym pół roku, zresztą, nie specjalnie sie tym interesowałem.


Au pair zajmuje się tylko dziećmi ,w ramach wyjazdu możesz wybrać sobie jakiś kurs np.dokształcenie języka angielskiego ,robótki ręczne itd. .nie finansują studiów ,dostajesz miesięcznie kieszonkowe na wyjście do miasta ,samochód do dyspozycji,jak masz umowę na rok masz prawo do urlopu .
No i opłacają bilet w to i we wto ,trzeba tylko wpłacić jakąś kaucję którą oddają jak wraca się do kraju,a jak się komuś tam spodoba i zostaje kaucja przepada ,tak było kilka lat temu ,chyba że teraz coś się zmieniło .
Z takiej opcji skorzystała moja córka .


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 21:36

Noemi pisze:Au pair zajmuje się tylko dziećmi ,w ramach wyjazdu możesz wybrać sobie jakiś kurs np.dokształcenie języka angielskiego ,robótki ręczne itd. .nie finansują studiów ,dostajesz miesięcznie kieszonkowe na wyjście do miasta ,samochód do dyspozycji,jak masz umowę na rok masz prawo do urlopu .
No i opłacają bilet w to i we wto ,trzeba tylko wpłacić jakąś kaucję którą oddają jak wraca się do kraju,a jak się komuś tam spodoba i zostaje kaucja przepada ,tak było kilka lat temu ,chyba że teraz coś się zmieniło .
Z takiej opcji skorzystała moja córka .

Dzięki za to sprostowanie Siostro :) Dla chcących na RTS niestety Au pair odpada :/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 21:49

ann_in_grace pisze:RTS ma tez kursy na dystans, o ile sie troszke orientuje. Dojazd raz na rok.

Mają http://virtual.rts.edu/ , kiedyś taki jak Pan pozwoli skończę :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 22:03

Noemi, dzięki za poprawienie :)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 18 sie 2011, 22:09

fantomik pisze:Dzięki za to sprostowanie Siostro :) Dla chcących na RTS niestety Au pair odpada :/

Przy założeniu że kurs odbywa się w wolnym dla ciebie czasie czyli po pracy ,możesz z niego skorzystać ,we własnym zakresie .
Praca to 40 godzin tygodniowo,nie jest tak źle:)
Płacili kiedyś 500$ miesięcznie , mieszkanie i wyżywienie gratis ,przy dobrych chęciach i ściskaniu grosza można sobie coś odłożyć :).A jak się trafi na fajną rodzinę to jest fajnie :),można z nimi pojechać na urlop,albo zafundować sobie wycieczkę dla młodzieży jest taka opcja i jest trochę tańsza .
Ostatnio zmieniony 18 sie 2011, 22:24 przez Noemi, łącznie zmieniany 1 raz.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 22:20

Noemi pisze:Praca to 40 godzin tygodniowo,nie jest tak źle:)


Jakieś osobiste doświadczenia? :)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 18 sie 2011, 22:53

Alkhilion pisze:
Jakieś osobiste doświadczenia? :)

To nie ja byłam tylko moja córka ,na początku bardzo tęskniła i chciała do domu :-) ,w jej grupie był 9 osób z różnych krajów Europy ale była sama z Polski ,po 3 miesiącach przyleciały jeszcze dwie dziewczyny z Polski i sie zrobiła mała polonia .
Nie została ze względu na wysokie koszta studiów ,wolała kontynuować w kraju bo dużo taniej .Pracę miła od 9-17 ,a potem czas dla siebie .
Dużo miejsc zwiedziła bo oszczędzała kieszonkowe,młodzież tej grupy spotykała się na różne imprezy ,np mój narodowy obiad i mojej córce sie wydawało że sałatka po włosku to jest to zapomniała że schaboszczak to jest to. :lol:
Jak ktoś jest odważny i nie boi się latać samolotem i da radę wytrzymać rok bez rodziny i przyjaciół warto skorzystać ,w czasie urlopu można przylecieć do kraju,a można go przeznaczyć na zwiedzanie miejsc tam gdzie się jest ,bo Au pair to nie tylko USA .



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości