Kościół Ewangelicko-Metodystyczny

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: xKrzysiux » 27 paź 2013, 22:12

A ja Polecam dzisiaj wrzucone kazanie "Bóg żywy dla racjonalistów" http://www.youtube.com/watch?v=hBon6OhYEws :mrgreen:


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 28 paź 2013, 21:26

kontousunięte1 pisze:Tylko nie rozumiem dlaczego akurat poszukujesz Metodystów.


Co w tym dziwnego ? Też mam pozytywne zdanie na temat KEM-u. :)


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 29 paź 2013, 14:40

Piotrek. pisze:Co w tym dziwnego ? Też mam pozytywne zdanie na temat KEM-u.

Ależ nic w tym dziwnego czy złego. Źle mnie zrozumiałeś. Pytam,bo to bardzo mała grupa wierzących i raczej trudno dotrzeć do nich.No chyba ,że mieszka się w miejscowości gdzie mają kościół.Poza tym niewiele wiem o specyfice ich wiary.Pytam z czystej ciekawości i myślałam,że autor wątku zabierze głos.
Nie chciałam nikogo urazić czy poddać w wątpliwość,że poszukuje akurat tej grupy wierzących. :-D


xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: xKrzysiux » 30 paź 2013, 00:25

autor postu, który odkopał temat jest z Wawy, czyli jest i KEM i KER i KEA ;)


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny

Postautor: Justyna » 25 sie 2015, 17:05

FeNiX pisze:Witam! Chciałbym dowiedzieć się czegoś o Kościele Metodystycznym. W prawdzie jest niby internet itp. i nawet coś tam czytałem, ale nie ukrywam, że najchętniej porozmawiałbym z kimś kto jest właśnie Metodysta! W Polsce jest podobno ok. 4,5 tys. Metodystów (to niezbyt dużo) ale może akurat ktoś się znajdzie.

Moje pytania to np. czy jesteście Metodystami od urodzenia czy może przystąpiliście do tego Kościoła? Jeśli tak to dlaczego właśnie ten i jak wygląda u Was tzn. w miejscu Waszego zamieszkania Wasza wspólnota?:)

A z pytań poboczny i czysto ciekawostkowych to czy znacie jakieś sławne osoby, które są Metodystami? Aktorzy, politycy itp. bo akurat tutaj prócz hillary clinton nikogo nie znalazłem.

Pozdrawiam i liczę na nawiązanie jakiegoś kontaktu ;-)


Jestem sympatyczką KEMu. Jestem pod wrażeniem Dni Odnowy



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości