Charyzmatycy w KrK

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 22 kwie 2013, 10:17

Z ostrożnością stwierdziłbym że te wszystkie znaki i cuda jakie mają miejsce w charyzmatycznych wspólnotach na łonie KRzK są fałszywe i nie stoi za tym Duch Święty... Jednak dlaczego ten sam Duch Święty skoro działa w tych ludziach nie objawia im prawdy że KRzK trwa w niebiblijnych naukach i ci ludzie nie wychodzą z niego, tylko zostają w jego strukturach, łącząc elementy charyzmatyczne z kultem maryjnym, adoracją opłatka, itp itd? No i jeszcze pytanie - czy dary śmiechu w "duchu świętym" albo odpoczynku w "duchu świętym" mogą pochodzić od Boga? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, bo chyba każdy kto zna Słowo Boże potrafi sam to rozeznać....

"Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy, i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych." (Mateusz 24:23-24)


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,
wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.
Ml 3:20
marceli
Posty: 153
Rejestracja: 10 kwie 2013, 11:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marceli » 22 kwie 2013, 10:23

jonatan pisze:Z ostrożnością stwierdziłbym że te wszystkie znaki i cuda jakie mają miejsce w charyzmatycznych wspólnotach na łonie KRzK są fałszywe i nie stoi za tym Duch Święty... Jednak dlaczego ten sam Duch Święty skoro działa w tych ludziach nie objawia im prawdy że KRzK trwa w niebiblijnych naukach i ci ludzie nie wychodzą z niego, tylko zostają w jego strukturach, łącząc elementy charyzmatyczne z kultem maryjnym, adoracją opłatka, itp itd? No i jeszcze pytanie - czy dary śmiechu w "duchu świętym" albo odpoczynku w "duchu świętym" mogą pochodzić od Boga? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, bo chyba każdy kto zna Słowo Boże potrafi sam to rozeznać....

"Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy, i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych." (Mateusz 24:23-24)


Dlaczego u nas nie jest prawdziwy duch a u was tak ? widziałem filmiki na YouTube ''kłamstwa zielonoświątkowców'' no nie wiem czy jest to boży duch ,


Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 22 kwie 2013, 10:40

Domyślam się że filmik "kłamstwa zielonoświątkowców" traktuje o jakichś zwiedzeniach typu teologia sukcesu czy podrabianie darów Ducha Świętego, ale nie znam tego materiału. Ja z takimi grupami nie mam nic wspólnego. Gdzie Duch tam wolność jak czytamy w 2Kor 3, 17. Jeżeli jesteś katolikiem, znasz doktrynę katolicką (bo niewielu katolików nawet ją ogarnia), a jednocześnie czytasz Pismo Święte i żyjesz pod kierownictwem Ducha Świętego - uważasz że to wszystko się zgadza? To, czego naucza KRzK, leży w zgodzie z Pismem Świętym? Te prawdy które przekazał nam Jezus są kultywowane przez KRzK? Czy w KRzK jest wolność? Czy raczej związanie przez tradycję? W modlitwie rozważ tę prawdę, bo to na prawdę istotne. Tylko Duch Święty może objawić prawdziwą Prawdę, a jest nią Jezus Chrystus. Jeżeli ktoś poznał Jezusa (tego z Biblii, nie z obrazków czy katechizmów), to wie, że KRzK jest daleki od tego czego On nauczał będąc na ziemi i co przekazuje nam obecnie właśnie przez Ducha Świętego.


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,

wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.

Ml 3:20
marceli
Posty: 153
Rejestracja: 10 kwie 2013, 11:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marceli » 22 kwie 2013, 10:48

jonatan pisze:Domyślam się że filmik "kłamstwa zielonoświątkowców" traktuje o jakichś zwiedzeniach typu teologia sukcesu czy podrabianie darów Ducha Świętego, ale nie znam tego materiału. Ja z takimi grupami nie mam nic wspólnego. Gdzie Duch tam wolność jak czytamy w 2Kor 3, 17. Jeżeli jesteś katolikiem, znasz doktrynę katolicką (bo niewielu katolików nawet ją ogarnia), a jednocześnie czytasz Pismo Święte i żyjesz pod kierownictwem Ducha Świętego - uważasz że to wszystko się zgadza? To, czego naucza KRzK, leży w zgodzie z Pismem Świętym? Te prawdy które przekazał nam Jezus są kultywowane przez KRzK? Czy w KRzK jest wolność? Czy raczej związanie przez tradycję? W modlitwie rozważ tę prawdę, bo to na prawdę istotne. Tylko Duch Święty może objawić prawdziwą Prawdę, a jest nią Jezus Chrystus. Jeżeli ktoś poznał Jezusa (tego z Biblii, nie z obrazków czy katechizmów), to wie, że KRzK jest daleki od tego czego On nauczał będąc na ziemi i co przekazuje nam obecnie właśnie przez Ducha Świętego.


TO jak to wytłumaczyć ze ksierza katolicy sa wykształceni i nie widza ze tak nie powinno byc ?


Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 22 kwie 2013, 10:56

Nie wiem jak to odpowiednio ująć... Według Katechizmu KRzK Pismo Święte jest dla katolików autorytetem w sprawach wiary. Interpretuje się je jednak w oparciu o Tradycję (pisaną z wielkiej litery). Dlatego jeżeli Pismo Święte nie wspomina o pewnych rzeczach - Tradycja je uzupełnia (bardzo często rzeczami z Pismem Świętym sprzecznymi). Natomiast kiedy Pismo Święte w pewnych kwestiach mówi "tak i amen" (np. kwestia pośrednictwa jedynie Jezusa Chrystusa „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich” 1Tym 2,5-6a) katolicy zaprzeczają temu, bo przecież Tradycja uczy inaczej. Tradycja o której tutaj piszę to w większości obyczaje o praktyki pogańskie które zaczęły przenikać na szeroką skalę do Kościoła Chrześcijańskiego już po śmierci apostołów. I nic dziwnego że księża nie widzą w tym nic dziwnego - wszak jest tak już od jakichś 1900 lat. Poza tym tryb kształcenia księży jest specyficzny. Rozmawiałem kiedyś z jednym młodym księdzem, pamiętam że strasznie mi się żalił jak kazali mu w seminarium czytać Pismo Święte, że to takie niezrozumiałe, trudne, a do tego musiał z tego pisać egzaminy. Za to tradycjonalistą jest wzorowym. Szkoda tylko że nie zdaje sobie sprawy skąd te tradycje się wzięły...

Tutaj stronka dla Ciebie jakbyś był zainteresowany:

Tylko dla Katolików

Powinieneś znaleźć tu odpowiedzi na pewne nurtujące Ciebie pytania.


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,

wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.

Ml 3:20
marceli
Posty: 153
Rejestracja: 10 kwie 2013, 11:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marceli » 22 kwie 2013, 11:02

jonatan pisze:Nie wiem jak to odpowiednio ująć... Według Katechizmu KRzK Pismo Święte jest dla katolików autorytetem w sprawach wiary. Interpretuje się je jednak w oparciu o Tradycję (pisaną z wielkiej litery). Dlatego jeżeli Pismo Święte nie wspomina o pewnych rzeczach - Tradycja je uzupełnia (bardzo często rzeczami z Pismem Świętym sprzecznymi). Natomiast kiedy Pismo Święte w pewnych kwestiach mówi "tak i amen" (np. kwestia pośrednictwa jedynie Jezusa Chrystusa „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich” 1Tym 2,5-6a) katolicy zaprzeczają temu, bo przecież Tradycja uczy inaczej. Tradycja o której tutaj piszę to w większości obyczaje o praktyki pogańskie które zaczęły przenikać na szeroką skalę do Kościoła Chrześcijańskiego już po śmierci apostołów. I nic dziwnego że księża nie widzą w tym nic dziwnego - wszak jest tak już od jakichś 1900 lat. Poza tym tryb kształcenia księży jest specyficzny. Rozmawiałem kiedyś z jednym młodym księdzem, pamiętam że strasznie mi się żalił jak kazali mu w seminarium czytać Pismo Święte, że to takie niezrozumiałe, trudne, a do tego musiał z tego pisać egzaminy. Za to tradycjonalistą jest wzorowym. Szkoda tylko że nie zdaje sobie sprawy skąd te tradycje się wzięły...

Tutaj stronka dla Ciebie jakbyś był zainteresowany:

Tylko dla Katolików

Powinieneś znaleźć tu odpowiedzi na pewne nurtujące Ciebie pytania.


dzięki skorzystam


Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 22 kwie 2013, 14:30

Ta strona to zwykła bezczelność bo ma jakoby na celu "nawrócenie" katolików, odcięcie ich od sakramentów, odrzucenia różańca i przepisanie się do jakiegoś zboru, który jest rzekomo prawdziwym Kościołem. Oszczędź waść sobie wstydu bo pokolenia Polaków w grobach się przewracają.

Szkoda tylko że nie zdaje sobie sprawy skąd te tradycje się wzięły...
No pewnie z okultyzmu albo je sam szatan wymyślił. Tę samą nawijkę można usłyszeć u Świadków Jehowy, Adwentystów, Baptystów..Mimo, że się różnią teologicznie to w ataku na KRK są bardzo jednomyślni. Marcel nie daj się zwieźć. U nich jest więcej nienawiści podszytej uśmiechem, serdecznością niż faktycznej miłości. Pójdziesz tam kilka razy i Ci wmówią, że chrzest, który otrzymałeś nie jest prawdziwy a za jakiś czas będą Ci kazali "nawracać" innych katolików. Tam nie ma Ewangelii. Tam jest plucie Chrystusowi w twarz.


Tylko Bogu Chwała!
marceli
Posty: 153
Rejestracja: 10 kwie 2013, 11:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marceli » 22 kwie 2013, 15:14

Radex pisze:Ta strona to zwykła bezczelność bo ma jakoby na celu "nawrócenie" katolików, odcięcie ich od sakramentów, odrzucenia różańca i przepisanie się do jakiegoś zboru, który jest rzekomo prawdziwym Kościołem. Oszczędź waść sobie wstydu bo pokolenia Polaków w grobach się przewracają.

Szkoda tylko że nie zdaje sobie sprawy skąd te tradycje się wzięły...
No pewnie z okultyzmu albo je sam szatan wymyślił. Tę samą nawijkę można usłyszeć u Świadków Jehowy, Adwentystów, Baptystów..Mimo, że się różnią teologicznie to w ataku na KRK są bardzo jednomyślni. Marcel nie daj się zwieźć. U nich jest więcej nienawiści podszytej uśmiechem, serdecznością niż faktycznej miłości. Pójdziesz tam kilka razy i Ci wmówią, że chrzest, który otrzymałeś nie jest prawdziwy a za jakiś czas będą Ci kazali "nawracać" innych katolików. Tam nie ma Ewangelii. Tam jest plucie Chrystusowi w twarz.


Radex czytam biblie , i to co ma miejsce w Czatachowie to mnie przeraziło,dlatego szukam , spogladam tu i tam , na forum katolickim nie ma szans bo zaraz wyrzucaja jak sa trudne pytania, tu w sumie spogladałem na obserwatorka Rambova i irona i nie wiem czasami czy nie robia tu za 5 kolumne czyli swoja postawa zrazaja do KK


Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 22 kwie 2013, 15:38

Radex czytam biblie , i to co ma miejsce w Czatachowie to mnie przeraziło


Wiesz to ma miejsce też w wielu innych wspólnotach charyzmatycznych.

Ja o mało nie wpakowałem się w protestantyzm i cieszę się, że nie jestem w żadnym zborze. Dla mnie to zróżnicowane wyznanie ale jeśli chodzi o opluwanie KRK to każdy zbór jest zgodny co do tego - od jakiegoś czasu dochodzę do wniosku, że protestantyzm buduje bardziej Antykościół niż Kościół bo Kościół jest tylko Jeden.


Tylko Bogu Chwała!
Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 22 kwie 2013, 15:40

Być może to Cię jakoś nakieruje. Mi bardzo pomogło swego czasu.

Kryzys w Kościele - środki zaradcze - x. Karol Stehlin FSSPX

http://www.youtube.com/watch?v=3WG7c555XBE


Tylko Bogu Chwała!
marceli
Posty: 153
Rejestracja: 10 kwie 2013, 11:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marceli » 22 kwie 2013, 15:43

Radex pisze:
Radex czytam biblie , i to co ma miejsce w Czatachowie to mnie przeraziło


Wiesz to ma miejsce też w wielu innych wspólnotach charyzmatycznych.

Ja o mało nie wpakowałem się w protestantyzm i cieszę się, że nie jestem w żadnym zborze. Dla mnie to zróżnicowane wyznanie ale jeśli chodzi o opluwanie KRK to każdy zbór jest zgodny co do tego - od jakiegoś czasu dochodzę do wniosku, że protestantyzm buduje bardziej Antykościół niż Kościół bo Kościół jest tylko Jeden.

Juz teraz wiem ze jest jeden w Chrystusie! co do ruchów charyzmatycznych to ok , fajnie ze są i zostaja w KK ALE JESLI SIE COS SCIAGA TO NIECH SCIAGAJA Z GŁOWA , np słysze od ksiedza Daniela ze dary jezyków dostaje sie na chrzcie św , dary smiechu itp ,miałem wrazenie ze jestem w jakims mrocznym miejscu


Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 22 kwie 2013, 15:53

Spoko. Jemu chodziło pewnie o to, że Ducha Świętego otrzymałeś na chrzcie. Módl się o dar mądrości, rozeznawania itp. Nie we wszystko co księża mówią należy wierzyć ale sprawy dogmatów, Msza itp. są na pierwszy miejscu. Na Twoim miejscu pogadałbym z tym księdzem na spokojnie o Twoich wątpliwościach, umówił się na rozmowę. Na pewno znajdzie czas i z Tobą pogada. Ja takich rozmów odbyłem już wiele. Wiesz po prostu szkoda, żebyś miał iść do jakiegoś pastora czy innego nawiedzonego protestanta. Jeśli ten ojciec Daniel jest zakonnikiem a do tego charyzmatykiem to na pewno jest mądrym człowiekiem.

Ja miałem podobne odczucia kiedy po raz pierwszy byłem na takim spotkaniu charyzmatycznym. Myślałem, że ucieknę z tamtąd. Z czasem jednak związałem się z tym nurtem kiedy osobiście mnie Duch Święty dotknął. Rozumiem więc Twoje zgorszenie.


Tylko Bogu Chwała!
Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 22 kwie 2013, 17:09

Radex, widzę jesteś bardzo uświadomiony co do nauk protestantów. Nie mam zamiaru uderzać w twój agresywny ton, bo on sam już cię zdradza i twojego ducha. Pismo Święte mówi "po miłości ich poznacie". Czytasz Biblię? Zakładam że nie, bo jeżeli byś czytał to spostrzegłbyś jak bardzo daleko KRzK od niej odszedł. A jeżeli masz możliwość sięgnąć po nią, czytaj uważnie, z modlitwą i zrozumieniem. Wtedy sam Bóg Cię uświadomi że w KRzK biblijne chrześcijaństwo nie ma miejsca. Po prostu jest niewykonalne. A jeżeli Bóg dotyka ludzi w tej denominacji, to pod przewodnictwem Ducha Świętego także ich z niej wyprowadza. Daje mi wolność w Jezusie, wolność nie spętaną tradycją, obrzędowością, niezrozumiałymi ceremoniami, kultami. Po prostu zbawienie.

Radex pisze:No pewnie z okultyzmu albo je sam szatan wymyślił. Tę samą nawijkę można usłyszeć u Świadków Jehowy, Adwentystów, Baptystów..Mimo, że się różnią teologicznie to w ataku na KRK są bardzo jednomyślni. Marcel nie daj się zwieźć. U nich jest więcej nienawiści podszytej uśmiechem, serdecznością niż faktycznej miłości. Pójdziesz tam kilka razy i Ci wmówią, że chrzest, który otrzymałeś nie jest prawdziwy a za jakiś czas będą Ci kazali "nawracać" innych katolików. Tam nie ma Ewangelii. Tam jest plucie Chrystusowi w twarz.


Polecam ci sięgnąć do historii kościoła - nawet w jakiejś publikacji katolickiej. Oni się nie kryją z tym że wiele z tych rzeczy co teraz mają miejsce w KRzK przejęli z pogaństwa. Szokujące? A jednak prawdziwe. Nie wiem co chcesz osiągnąć posługując się nazwami denominacji. Nie wiem też jaką nienawiść masz na myśli. Czy chodzi o taką nienawiść że piętnuje się zwiedzenie i fałszywe nauki? Bo wiesz, to właściwie błogosławieństwo, że mówi się o Jezusie, a nie o pustych rytuałach nie mających pokrycia w nauce Jezusa. Chrzest nie jest prawdziwy? A jak w Biblii opisany jest chrzest? Przez pokropienie? Zastanów się co piszesz, bo są to rzeczy bez pokrycia. Tam nie ma Ewangelii? A co jest? Tradycja? To raczej w KRzK ją spotkasz. Plucie Chrystusowi w twarz? A na czym ono rzekomo ma polegać? Na tym że odrodzeni chrześcijanie oddają cześć Bogu w duchu i prawdzie? Przecież to co piszesz to bzdury, wiesz o tym?


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,

wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.

Ml 3:20
marceli
Posty: 153
Rejestracja: 10 kwie 2013, 11:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marceli » 22 kwie 2013, 18:28

Radex pisze:Spoko. Jemu chodziło pewnie o to, że Ducha Świętego otrzymałeś na chrzcie. Módl się o dar mądrości, rozeznawania itp. Nie we wszystko co księża mówią należy wierzyć ale sprawy dogmatów, Msza itp. są na pierwszy miejscu. Na Twoim miejscu pogadałbym z tym księdzem na spokojnie o Twoich wątpliwościach, umówił się na rozmowę. Na pewno znajdzie czas i z Tobą pogada. Ja takich rozmów odbyłem już wiele. Wiesz po prostu szkoda, żebyś miał iść do jakiegoś pastora czy innego nawiedzonego protestanta. Jeśli ten ojciec Daniel jest zakonnikiem a do tego charyzmatykiem to na pewno jest mądrym człowiekiem.

Ja miałem podobne odczucia kiedy po raz pierwszy byłem na takim spotkaniu charyzmatycznym. Myślałem, że ucieknę z tamtąd. Z czasem jednak związałem się z tym nurtem kiedy osobiście mnie Duch Święty dotknął. Rozumiem więc Twoje zgorszenie.

Napewno chodziło mu o dar jezyków , ale mniejsza z tym na tym chyba nie polega by kazdy usprawiedliwiał kazdego i tłumaczył co miał na mysli


xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: xKrzysiux » 22 kwie 2013, 19:55

Dar języków w KRK jest akurat wyuczony na rekolekcjach ewangelizacyjnych. Mi się kiedyś na spotkaniu Odnowy przypomniała piosenka Hillsong i modliłem się po angielsku. :mrgreen:


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości