Problem onanizmu a zbawienie

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 cze 2013, 17:07

Alkhilion pisze:Masz, przyklej sobie w widocznym miejscu:

Obrazek

Alk, to jest podstawowy błąd: walczenie z cielesnymi pożądliwościami o własnych siłach.
Taka walka jest skazana na porażkę.

Zrobiłem dzisiaj filmik o Bożej radości i wyjaśniłem w nim jak można wyzwolić się ze zniewolenia: BOŻA RADOŚĆ


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 15 cze 2013, 23:50

Alk walczy z pomocą kucyków


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 cze 2013, 19:53

Riddick pisze:Alk walczy z pomocą kucyków

Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 cze 2013, 09:51

Chciałem coś napisać... ale zapomniałem co...

;)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
shaliach
Posty: 33
Rejestracja: 02 wrz 2013, 09:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: shaliach » 02 wrz 2013, 12:11

Puritan pisze:
Alkhilion pisze:Masz, przyklej sobie w widocznym miejscu:

Obrazek

Alk, to jest podstawowy błąd: walczenie z cielesnymi pożądliwościami o własnych siłach.
Taka walka jest skazana na porażkę.

Zrobiłem dzisiaj filmik o Bożej radości i wyjaśniłem w nim jak można wyzwolić się ze zniewolenia: BOŻA RADOŚĆ


Zgadzam się w 100%. Błąd, który moim zdaniem większość ludzi popełnia to próba zmierzenia się z pokusami o własnych siłach - a przecież to Duch Święty ma nas prowadzić przez życie. Ja sam miałem wiele uzależnień (niegroźnych na pozór), z którymi nie miałem siły sobie poradzić a wkrótce po nawróceniu te rzeczy kompletnie przestały mieć na mnie wpływ kiedy oddałem się pod jego kierownictwo.

Bardzo dobrze rozumiem problem onanizmu, na szczęście nie muszę się z nim zmagać, bo mam żonę; ale przed nawróceniem też to praktykowałem mimo jej posiadania. Teraz mój popęd seksualny jest w 100% skierowany na nią tak jak być powinno.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości