O zdrowie i wieczne życie mojej Żony

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 lip 2014, 22:35

Przykra wiadomość Zbyszek4. Ważne że byłeś przy niej cały czas.
Tylko tyle naszego co możemy dać a wszystko zależy od Boga.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 17 lip 2014, 00:48

Zbyszku, gratuluję Twojej żonie bardzo dobrego męża. Jeśli z taką ufnością względem Boga traktowałeś całe swoje małżeństwo, jak teraz tą skrajnie smutną sytuację, to, zaiste, Bogusia nie mogła trafić lepiej.
Niech Bóg Cię błogosławi.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 17 lip 2014, 08:36

Pan dał i Pan wziął... to ten sam Pan.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 lip 2014, 12:01

Wyprzedziła nas do wiecznej nagrody, którą jest Chrystus. Niech Dobry Bóg da Ci Bracie ufność, siłę i wytrwanie w tej chwilowej rozłące.

Pozdrawiam w Chrystusie,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Katarzyna1
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2014, 04:11
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Katarzyna1 » 17 lip 2014, 12:59

Wyrazy współczucia Zbyszku ...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 lip 2014, 19:10

współczuję Zbyszku. przeszłam przez śmierć męża to wiem co to się wtedy czuje. Trzymaj się żebyś się nie załamywał bo ja to wylądowałam w szpitalu psychiatrycznym z depresją więc wiem ze wazne jest sienie załamyać. z rsztą przeciez to tylko krótka rozłaka.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 lip 2014, 19:25

Przeczytałam cały wątek i aż się popłakałam to jak bym swoją historię czytała tylko mój mąz był w miarę przytomny do ostatniej chwili i umarł przy mnie. Już długo n niego czekam ale czas tak szybko płynie żee już niedługo zobaczymy znów naszych zmarłych. Cieszy mnie to ale jakoś ma wyzuty sumienia że tak jakoś skończylam z rozpaczaniem i żyję zwykle nawet sie umiem już cieszyć to prawda ze czas goi wszystkie rany zwłaszcza jak się ma nadziję.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
lena
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2011, 17:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: lena » 18 lip 2014, 01:14

Szczere wyrazy współczucia Zbyszku. Mam nadzieję w Jezusie Chrystusie, że zobaczysz swoją Ukochaną Bogusię na nowej ziemi.
Niech Pan Bóg koi Twoje serce i wlewa pokój.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2014, 07:50

magda pisze:ale jakoś mam wyzuty sumienia że tak jakoś skończylam z rozpaczaniem

Tak napisał Salomon: Koh 3:1 bw "Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę".
Jest czas żałoby a nawet skrajnej rozpaczy, ale trwanie w tym stanie grozi co najmniej depresją, dlatego czytamy:
Koh 3:4 bw "Jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów."

Słowo Boże daje wspaniałe wskazówki, jak żyć w różnych sytuacjach, a przede wszystkim patrzeć z nadzieją w przyszłość...

Dziękuję wszystkim za modlitwy, za dobre słowa, za pamięć, za wsparcie w tym bardzo trudnym czasie!
Pozdrawiam Was i o Boże wsparcie w Waszych sprawach, choćby najmniejszych, proszę...
magda pisze:Trzymaj się żebyś się nie załamywał

Miałem sporo czasu na ewentualne przyjęcie takiego obrotu sprawy, więc nie jestem załamany w sensie jakimś skrajnym.
Wyobrażam sobie jak jednak ciężej jest tym, którzy absolutnie nagle tracą bliskich; takie zaskoczenie może prowadzić do załamania...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 18 lip 2014, 08:54

Chyba pierwsza zobaczylam te wiadomosc Zbyszka i pierwsza napisalabym wiadomosc, ale powstrzymalam sie od komentarza bo nie wiedzialam i w sumie nadal nie wiem czy moglabym w tym temacie napisac, ale pisze, nawet jesli ma dostac 3 karniaka.

Wzruszyla mnie bardzo wiadomosc Zbyszka i to w jaki sposob ja napisal..

Tak mysle, ze w takich smutnych chwilach, pomimo, ze smutne jednak radosne,
bo wlasnie w tych chwilach moze bardziej niz w innych szukamy pocieszenia i znajdujemy je w Slowie Bozym.

Gdy zmarl moj ojciec, to na mszy pogrzebowej doznalam radosci gdy ksiadz wypowiedzial takie slowa;

„Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana.” Rz. 14,7-8

pomyslalam sobie wtedy, ze smierc mojego ojca nie byla bez sensu. To bylo dla mnie wielkim pocieszeniem.

Twoja Zona Bogusia, Zbyszku, rowniez umarla dla Pana i do Niego nalezy tak jak i Ty, ktory zyjesz dla Niego.

Bardzo budujaca jest Twoja postawa. Chwala Bogu ! Niech Cie Bog blogoslawi.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2014, 10:04

agnieszkaa pisze:nadal nie wiem czy moglabym w tym temacie napisac, ale pisze, nawet jesli ma dostac 3 karniaka

Uprzejmie proszę nie karać nikogo za pisanie w tym temacie moim, bo mnie pierwszemu karniaki się należą (no ale gdzie miałem temat założyć?)

Dzięki Agnieszko za pocieszające słowa!
Pozdrawiam też


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lip 2014, 10:52

"...prochem jesteś i w proch się obrócisz." (Rdz 3,19)
Ta prawda właśnie w tej chwili staje się rzeczywistością mojej żoneczki-Miłeczki...
Wspólną naszą decyzją było spopielenie ciała i rano w obecności jej siostry (która koniecznie nalegała, aby zobaczyć Bogunię w trumnie), pożegnałem się z tym doczesnym namiotem* :zlezkawoku: który już na nic się nie może przydać, a pożywieniem dla robactwa być nie musi...

JAK TO CUDOWNIE, ŻE JEST ZMARTWYCHWSTANIE :harfa:

* 2Kor 5:1 bw "Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny."

Pogrzeb w poniedziałek o 14:00 a miejsce pochówku na pewno by się Bogusi podobało bo urna spocznie w sąsiedztwie dziecięcych grobów (na miejscu starego, już bezimiennego dziecięcego grobu).
Żona bardzo lubiła dzieci, i choć z powodu choroby sama nie mogła ich mieć, to zawsze czule się odnosiła do każdego dziecka, jakie gdzieś spotykała...
:kwiatek:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 19 lip 2014, 12:14

Zbyszekg4 pisze:Miałem WSPANIAŁĄ ŻONĘ! Zasnęła dziś o 14:55
Dziękuję Panu Bogu za Bogusię i...do zobaczenia Kochanie!


Panie Jezu, ześlij siłę i pocieszenie bratu Zbyszkowi.
Amen


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 19 lip 2014, 18:52

Ja rowniez Ci Zbyszku wspolczuje. Oczywiscie nie moge dokladnie wiedziec co czujesz, ale pewnie:

- smutek, poniewaz odeszla niezwykle bliska Ci osoba
- radosc, gdys jest teraz ze Zbawicielem i bedzie z Nim na wieki

Trzymaj sie i pamietaj o wszystkich wspanialych chwilach, ktore z nia przeszedles, a takze dziekuj Bogu za to, ze przyjal ja do Krolestwa Niebieskiego.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lip 2014, 18:11

Pora powoli zamykać ten temat...
Pogrzeb odbył się... ludzi było sporo, pogoda dopisała (nie było skwaru, a mimo że zanosi się cały czas na burzę lub deszcz, to jeszcze nie padało)...

Leci mi w tle cały czas ta piosenka/pieśń Bogdana Pieczyraka: http://hungry.webd.pl/odn_mnie.htm
To był (dla mnie jest) jeden z naszych ulubionych wykonawców religijnych utworów, i na pewno ta nowa jego pieśń bardzo spodobała by się mojej Bogusi...
Wczoraj poznałem ten jego utwór, i będzie on takim "przyjemnym dla ucha" wspomnieniem po ukochanej żoneczce!...
:muza:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości