Chrzest i moje uczucia z nim związane

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
czujny
Posty: 108
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czujny » 11 lis 2014, 19:17

Niech Pan Cie prowadzi i błogosławi!
Pozdrawiam i życzę owocnej drogi za Panem! :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lis 2014, 19:36

Więc się ochrzcij ja jestem za.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 12 lis 2014, 09:02

Dragonar pisze:"Poczekaj jeszcze, uporządkuj wszystkie sprawy i dopiero przyjmij chrzest..."

A uważasz że po chrzcie grzech Cie ominie? Ja miałem chrzest z dnia na dzień. To była chwila, bez zastanawiania się. Liczył się tylko Jezus.

Niech Bóg da Ci mądrość w tej sprawie. Amen.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 13 lis 2014, 18:49

W takim razie w niedzielę oddaję deklarację chrztu. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 13 lis 2014, 19:28

Dragonar pisze:W takim razie w niedzielę oddaję deklarację chrztu.


I super :)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 13 lis 2014, 19:31

Nie można wysłać mailem? ;-)


.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 lis 2014, 20:30

Brawo Dragonar :D Niech Pan strzeże cię w tym okresie :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest i moje uczucia z nim związane

Postautor: Grażyna » 13 lis 2014, 21:31

Dragonar pisze:Jestem osobą nawróconą i już od trzech lat jestem chrześcijaninem, natomiast co najmniej od dwóch lat czuję się gotowy, by przyjąć chrzest wodny. Pod koniec grudnia prawdopodobnie mógłbym to zrobić.

Problem polega na tym, że czuję się niegodny chrztu - w sercu mam wrażenie, jakbym na niego nie zasługiwał, więc w umyśle pojawiają się myśli typu: "Poczekaj jeszcze, uporządkuj wszystkie sprawy i dopiero przyjmij chrzest...". Ciągle walczę z grzechami, które były we mnie jeszcze przed nawróceniem i mam wrażenie, że nie potrafię się od nich na stałe odwrócić. Mam wrażenie, że jestem żałosny.

Dawniej nie miałem nawet możliwości chodzić do zboru i się ochrzcić. Taką możliwość otrzymałem. Następnie przejmowałem się, że kolega chodził na dziesięć spotkań katechumenatu w KChB, więc jeśli ja pójdę na zaledwie kilka w KZ, to będzie wobec niego zupełnie nie fair. Doszedłem do wniosku, że to przejmowanie się było bez sensu. Obecnie mam taki problem, jaki opisałem powyżej.

Proszę Was w pierwszej kolejności o radę, w drugiej zaś o modlitwę.




Panie Jezu Chryste, błagam, uczyń tego brata otwartym na Twe Słowa i plany wobec niego, daj mu siłę i obdarz Swoim błogosławieństwem. Amen
Najpierw proś o modlitwę, potem o radę, nie odwrotnie.
Myślę, że Chrzest bardzo by Ci pomógł. Zastanów się, czym jest Chrzest. Chrzcząc się, przyznajesz się, że należysz do Jezusa Chrystusa i chcesz podażać za Nim. Co stoi na przeszkodzie, abyś się ochrzcił? Kto jest godny Chrztu? Każdy, kto chce podążać za Panem Jezusem, żyć, tak jak On nakazuje, zerwać z grzechem i oddać Mu swoje życie. Którego warunku nie spełniasz?
Doczytałam, że się zdecydowałeś. I chwała Bogu. Jak przypomnę sobie, jak było ze mną przed Chrztem i po, to powiem tak: po Chrzcie było o "niebo" lepiej.Byłam silniejsza od razu, wzrastałam duchowo z dnia na dzień. A skłonność do powielania moich błędów i grzechów słabnąć zaczęła i to bardzo skutecznie po Chrzcie. Zostałam ochrzczona 3 tygodnie i 2 dni po nawróceniu i było mi lżej walczyć ze złem. Zawsze bardzo podobała mi się postawa eunucha-sługi królowej, który spotkał Filipa i ludzi, którzy spontanicznie chrzcili się, jak apostołowie nauczali. Bóg widzi serce człowieka i mu pomaga, gdy ten chce kroczyć Pozdrawiam


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 13 lis 2014, 21:41

dr.sky pisze:No ok, czyli było to w zasadzie zawsze połączone z ewangelizacją. Czyli teoretycznie Dragonar mógł już dawno się ochrzcić. Jednak mnie zastanawia cały czas, dlaczego Jezus nie ochrzcił się dajmy na to w wieku 16lat tylko czekał z tym do 30tki. Jakiś sens musi w tym także być



Bo tak chciał Bóg, taki był Jego plan. Tak mi się wydaje. A poza tym, czy Jan już chrzcił, jak Pan Jezus był tak młodziutki? Jan był kilka miesięcy starszy od Pana Jezusa i wątpię, czy mając 16 lat już nauczał i chrzcił. A poza tym Pan Jezus tak naprawdę wcale się chrzcić nie musiał, bo był bez grzechu. Uczynił to, ale doskonale wiemy, że Chrzest jest dla tych, co mają grzechy i chcą z nimi zerwać, a obecnie chcą podążać za Panem Jezusem. Chrzest Jana był znakiem zerwania z grzechem, a teraz to my mamy luksus, bo Pan Jezus nas odkupił i jest z nami aż do skoeńczenia świata.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 13 lis 2014, 22:05

Grażyna pisze:Bo tak chciał Bóg, taki był Jego plan.


No dokładnie, ja także uważam, że chodziło o to, że nie nadszedł jeszcze czas Jego chrztu. Co do wieku Jana Chrzciciela to nie wziąłem tego pod uwagę. Ale chyba Jan chrzcił już przed 30tką, nie ma nic na ten temat chyba, ale miał swoich uczniów i usługiwał już jakiś okres czasu.
Reasumując, Bóg może prowadzić tak, aby wypełnił się jakiś plan i moze się zdarzyć tak, że ktoś na chrzest będzie wyczekiwał odpowiedniego momentu. Zresztą to jest tylko symbol. Bo Jan powiedział przecież "Oto idzie ten, który będzie chrzcił nie wądą a ogniem" Ten drugi chrzest jest ważniejszy.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 lis 2014, 22:26

A ja miałam inaczej po chrzcie jak by rozszalały się siły ciemności ,ogromne kuszenie do złego, guz w płucach, mąż umarł , syn na studiach zrobił dziecko ateistce no wyglądało jak by sam djabeł chciał mnie i mojego syna co się ze mną chrzcił zniszczyc za to że się ochrzciliśmy, wszystko się w naszej rodzinie zawaliło syn przyjechał z tą dziewczyna w ciązy do domu, ożenił się i zaczęły się nocne studenckie zabawy w domu ja uciekłam do Wrocławia a wtedy syn wyrzucił drgiego mojego syna tego co się ze mną chrzcił z domu na bruk i zapanowało ateistyczne gniazdo rozbawione i z niczym się nie liczące w moim domu. No ale Bóg to wszystko jakoś wyprostował tylko ten mój syn co przeszedł na ateizm dalej jest ateistą. Takiego ataku sił ciemności to nie przewidziałam. Na szczęści Jezus czuwał nad nami bo już wszystko jest dobrze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 16 lis 2014, 16:39

Deklaracja oddana. Teraz będą spotkania katechumenów. Wstępna data chrztu to 28 grudnia 2014. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 16 lis 2014, 20:00

Dragonar pisze:Wstępna data chrztu to 28 grudnia 2014.


Zrób fotorelację :)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 16 lis 2014, 20:09

Pamiętaj o wdechu ;-) :-) i głową do przodu ^^ ewentualnie na główkę :D


.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 16 lis 2014, 20:55

Nick pisze:
Dragonar pisze:Wstępna data chrztu to 28 grudnia 2014.


Zrób fotorelację :)

Wiem, że w moim zborze nagrywają chrzest. Na stronie WWW zboru da się obejrzeć poprzednie nabożeństwo z chrztem. Ale w sumie chciałbym też porządne zdjęcia. Jak to załatwić? Ktoś z mojej rodziny ma robić, czy lepiej pogadać ze starszym lub pastorem przy okazji?

dr.sky pisze:Pamiętaj o wdechu ;-) :-) i głową do przodu ^^ ewentualnie na główkę :D

Haha... :rotfl: Postaram się nie utopić!


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości