Modlitwa wstawiennicza z postem.

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Modlitwa wstawiennicza z postem.

Postautor: Velure » 02 lip 2015, 18:00

Witam zgromadzonych przy radioodbiornikach. Tytuł tematu trochę nietrafiony, ale nic mądrego nie przyszło mi do głowy.
Sprawa i inicjatywa jest poważna i wielkiej wagi. Chodzi tu o nasze życie doczesne jak i o to na drugim brzegu. Wiemy, że wielu, niewielu z nas nosi ciężary przez wiele lat. Ciężary, które nas miażdżą , paraliżują, uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Przybieraja one postać przeróżnych problemów i tych duchowych, psychicznych, fizycznych itp.
Dlatego wraz z siostrą Wuką postanowiłyśmy zaproponować wspólne wstawianie się za siebie nawzajem w modlitwie połączonej z postem, np. raz w tygodniu. Oczywiście nie wszyscy ze względów zdrowotnych mogą wstrzymać się całkowicie od jedzenia i picia przez 24 h, ale mogą np. przestać adorować najświętszy Internet. I poświęcić ten czas na modlitwę, czytanie, słuchanie, na przybliżanie się do Boga, odwracanie się od grzechów itepe, itede. Większość z nas wie czym jest post i chyba nie ma większej potrzeby aby tłumaczyć na czym on polega. A może jest?
kontousunięte1 służy swoją skrzynką pw. U niej będzie baza. Można do niej wysyłać prośby modlitwne, a ona z kolei specjalnym taśmociągiem roześle dalej do pozostałych osób, które się włączyły w modlitwę i post. Można oczywiście sobie zastrzec podanie ksywki forumowej czy imienia. Zachęcamy do przyłączenia się do jakże zacnej inicjatywy.
:pszczola: :sloik: :kiss:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 02 lip 2015, 18:11

Mam nadzieję,że jak połączymy siły i głośno ;-) zawołamy do Boga to coś nam odpowie ;-)
:-D
Jest o co i kogo się modlić. Każdy ma coś na sercu,kogoś na sercu...więc czemu nie ?
Módlmy się o siebie nawzajem.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 lip 2015, 17:12

A w który dzień mamy pościć , czy już ustaliłyście od której do której i jaki to dzień no i intencje?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 05 lip 2015, 18:49

magda, kilka potrzeb modlitewnych już jest. Niewiele, wszak nie rozchodzi się o ilość, a jakość. Infromacji udzieli kontousunięte1 poprzez pw. Modlimy się już, ale konkretnego dnia w którym będziemy pościć tydzień w tydzień nie ustaliłyśmy. Można to w sumie zrobić, ale z praktyki wiem, że nie każdemu będzie pasować w ten akuratnie wyznaczony dzień. Ustalić można, a najwyżej jak komuś nie będzie pasować "odpracuje" w inny :pompki:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 lip 2015, 21:11

magda,
Wysłałam ci pw


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 lip 2015, 22:10

Co do dnia to ja mam stałe godziny kiedy muszę wyjśc z psem i godzinke pochodzić wychodzę o21.00


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 05 lip 2015, 22:38

magda, Cieszę się, ze dołączyłaś do nas. Proponuję okolice godziny 22:22 albo 22:44. Albo wcześniej gdy będziemy w lepszej kondycji psychofizycznej np. ok. 20:02. Dziewczęta musimy zsynchronizować zegarki ;-) Modlitwy nasze przecież nie ucierpią jeżeli ktoraś z nas będzie miała poślizg w czasie. :budzik: Co Wy na to?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 lip 2015, 23:40

No nie ale jak zsynchronizowac=ć??? No powiedzmy że Bóg uwzględni mały poślizg bo ważne ze chcemy być razem żeby mieć Jezusa z nami a to najważniejsze. Ja jestem za 20:02. ani za wczesnie ani za póxno teraz jaki dzień zeby zrobić post. Weźmy może jeszcze Kruszynkę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 06 lip 2015, 00:11

Ok to 20:02 :)
Jeżeli chodzi o dzień, to środa może być? Czy jakoś od 15:15 w sobotę do 15:15 w niedzielę? Jak zahaczymy o niedzielę to nam ułatwi post, bo: jest to dzień wolny, bo jest nabo, bo łatwiej skupić się na Bogu. Chyba, ze macie inne propozycje, to się dostosuję :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lip 2015, 05:43

Ja myślę ze post najlepiej zaczac od rana a nie od 15 i jakk wiadomo najłatwiej jak się przedtem jeden czy dwa dni je jarzyny. Ja wolę środę jak pracowałam to zauważyłam ze w pracy łatwiej nie jeśc niż w domu. Teraz mi to obojętne bo nie pracuję na zewnątrz .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 06 lip 2015, 09:45

W takim razie środa będzie dniem naszego postu.
Pamiętajmy aby tego dnia nasze myśli były skierowane "ku górze". Nie zajmować się rzeczami niepotrzebnie wprowadzającymi zamęt i oddalającymi nas od Boga. Oprócz modlitwy, posilania się Biblią czy jakim kazaniem, budującą książką, wstrzymania się od jedzenia przez cały dzień czy przez pół /jeżeli zdrowie pozwala/ to róbmy to, co w poście robić należy. Jeżeli mamy jaki grzech do porzucenia - wypuśćmy go z naszych ramion luzem ;) jeśli kogo do przeproszenia, pojednajmy się, jeżeli mamy coś do oddania - oddajmy :-P zróbmy coś dobrego dla potrzebujących braci np. w remoncie chałupy ;-) odwiedźmy samotną, starszą siostrę czy innych znajomych. Mamy morze możliwości. Zresztą komu ja to mówię ;-)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 lip 2015, 10:54

A więc postanowione-środa.
:super:


Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 07 lip 2015, 16:59

No to jutro jadziem z postem. Jakby która zasłabła to pamiętajcie 112. Najlepiej kupić sobie komórkę z takim pomarańczowym przyciskiem na jej odwrocie, wystarczy wcisnąć przycisk alarmowy i przyjedzie ambulans albo straż pożarna czy tam inna jednostka wojskowa typu GROM ;-)

Nadal zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy za siebie i jeżeli kto wyraża wolę do postu.
Oczywiście pamiętamy o niektórych, którzy swoje prośby zamieścili w kąciku - Modlitwa. Między innymi o Coco, mai, pozytywiscie - jakiejkolwiek natury są jego problemy, nawet jeżeli największym z nich wcale nie jest homopocionk. O ile w ogóle jest. /Mam nadzieję, że się nie obrazi za te słowa/.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 lip 2015, 19:45

Velure pisze:pomarańczowym przyciskiem na jej odwrocie

A o takich nie słyszałam.Ty tak poważnie czy znowu żartujesz /jak z cyferkami ;-) /.
Velure pisze:inna jednostka wojskowa typu GROM

Jak już to co będziemy się czaić. GROM co najmniej :mrgreen:
Velure pisze:zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy

Poważnie , też zachęcam i proszę módlmy się jedni za drugich. Wiem,że wiele osób z forum to robi , bez tych deklaracji, ale chcemy spróbować tej formy. Myślę,że świadomość takiej jedności w danym czasie może być budująca i miejmy nadzieję owocna. A wszystko ku Chwale Pana :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 lip 2015, 20:33

No i Jezus psychicznie będzie z nami. Proszę pomódlcie sie zebym schudła i mogła łatwiej chodzic i nie miec blów stawów zebym na pójście do sklepu nie musiała łykac tabletki przeciwbólowej , jak byłam chdsza to właśnie nie bolały mnie stawy moze Bg mi pomoże w tym . Wiesia mam na uwadze twoje peciki , a moze np desmoksan plus modlitwa? No w każdym razie dobra a coco co by chciała w tej modlitwie bo nie wiem. Ja sie jeszcze zawsze modle za zdrowie JJ ale go chyba juz tu nie ma i moze wyzdrowiał mozemy go wspomnieć . Modlę sie też za jakaś kobitkę co miała guza w głowie i operacje nie pamiętam nawet jej imienia ale zeby jej ten guz nie wrocił i za szczesci Grażyny sie modle jak by co to wspomnijmy o nich. Bo moze tez potrtzebują. Postu nie trzeba sie bac ja kiedys pościłam cały tydzień i czułam się nawet lepiej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości