Prośba o modlitwę o zdrowie

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 17 mar 2016, 18:34

Chciałabym Was prosić o modlitwę - z jednej strony o zdrowie fizyczne, a z drugiej o zdrowie duchowe. A chyba przede wszystkim o to drugie.
Nie chcę, żebyście myśleli, że jestem jakoś obłożnie chora, ale jest do dosyć męczące, wyniszcza mnie psychicznie.

Od czasów szkoły średniej zaczęłam miewać bóle brzucha, ale wtedy były one jeszcze sporadyczne. Z czasem zaczęły się one nasilać i tak naprawdę dopiero na drugim roku studiów robiło się coraz poważniej. Bóle stały się bardziej intensywne, przypominały ostre ukłucia w jelitach i w żołądku. Na trzecim roku zapisałam się na badania i wykryto u mnie refluks żółciowy i zapalenie błony śluzowej żołądka. Czekałam rok w kolejce na wizytę u gastrologa i kiedy się wreszcie doczekałam, lekarz stwierdził, że jest to (poza refluksem) zespół jelita wrażliwego i nerwicowe bóle żołądka. Najgorsze jest to, że zaczęło się coraz bardziej nasilać na etapie, gdy zaczęłam poszukiwać Boga (a było to przed trzecim rokiem studiów), więc z początku odbierałam to jako dowód Jego nienawiści do mnie, mimo to się nie poddawałam i walczyłam o tą relację z Nim.

Na to wszystko nakłada się też problem z grzechem. Nie chciałabym mówić dokładnie, o co chodzi, ale mam wrażenie, że jest jakiś pośredni związek między moją grzesznością a chorobą. Paradoksalnie im bardziej staram się nie grzeszyć (co mi i tak nie wychodzi), tym bardziej podupadam na zdrowiu i te bóle się nasilają. Wiem, że Bóg musi mnie w jakiś sposób karcić, bo inaczej bym się w ogóle nie opamiętała, ale sprawa mimo wszystko jest na tyle dziwna, że dopóki się tym grzechem nie przejmuję aż tak bardzo, to z moim zdrowiem jest wszystko OK, a kiedy zaczynam się przejmować, bóle nawracają.
Co ciekawe, wczoraj modliłam się do Boga o to, by uwolnił mnie od tego grzechu, nawet jeśli kosztować mnie to będzie dużo bólu i cierpienia... No i się doczekałam odpowiedzi. :lol:
Mam jednak takie przekonanie, że kiedy uda mi się uwolnić, to i moje zdrowie dojdzie do jakiegoś ogólnego porządku. Wiem, że walka będzie ciężka, dlatego proszę Was o modlitwę, by Bóg mnie przez to wszystko przeprowadził.


Luka0879
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2016, 00:26
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: UK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Luka0879 » 17 mar 2016, 19:06

A jeśli można spytać jest to grzech duchowy czy cielesny jatak je dziele.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Czekoladowy » 17 mar 2016, 22:58

Oczywiście pomodlę się.

Co do tego karcenia przez Boga, to moim zdaniem należy takie wnioski wyciągać z najwyższą ostrożnością. Łatwo można w ten sposób wyrządzić krzywdę samemu sobie, a przy okazji przypisać Bogu coś, czego nie czyni.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Norbi » 17 mar 2016, 23:01

Ufna, wybacz proszę, że podepnę się do Twojego wątku, ale nie mam siły na zakładanie tematu.

Również proszę o modlitwę, jeśli ktoś będzie tak dobry...
Moja żona jest w 7 tygodniu ciąży. Właśnie się rozchorowała- angina bakteryjna.
Ta choroba, nieleczona, zagraża jej i dziecku.

Jedyne skuteczne leczenie to antybiotykoterapia.
Problem polega na tym, że w tym stadium ciąży, u dziecka wykształcają się narządy i zażywanie antybiotyków przez matkę jest wysoce niewskazane bo można mocno zaszkodzić dziecku.

Także sytuacja patowa...
Za bardzo nie wiemy co robić, więc puki co, nie robimy nic, bo w zasadzie każda decyzja będzie w tej chwili zła.


Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 18 mar 2016, 09:43

Norbi, to rzeczywiście ciężka sytuacja. Nie wiem, co bym zrobiła na Waszym miejscu. Będę się modlić.

Czekoladowy, może masz rację, nie powinnam łączyć ze sobą tych dwóch spraw. To jest takie typowo ludzkie, że wolimy zrzucać coś na Boga, zamiast na nasze własne błędy i zaniedbania (np. kwestia nieprawidłowego odżywiania się). Chyba Bóg nie chce celowo zrobić mi krzywdy, mam nadzieję, że nie.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Imperator » 18 mar 2016, 11:54

Ufna pisze:Czekałam rok w kolejce na wizytę u gastrologa i kiedy się wreszcie doczekałam, lekarz stwierdził, że jest to (poza refluksem) zespół jelita wrażliwego i nerwicowe bóle żołądka.


Odstaw pszenice i weglowodany. Sprobuj na trzy miesiace jesc tluszcz i proteiny (dieta ketogeniczna). Jest bardzo duza szansa ze refluks i bole tobie przejda.

O diecie keto i refluxie: http://www.ketogenic-diet-resource.com/ ... -diet.html

Ponizej przyklad co jesc:
Obrazek

Tutaj informacje po polsku o LCHF (low carb high fat, malo weglowodanow duzo tluszczu):
http://www.dietdoctor.com/wp-content/up ... ych_PL.pdf

Edit: jestem na keto/lchf od ponad 2 lat.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 18 mar 2016, 12:14

Imperator, niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Właśnie tłuszcz najbardziej mi szkodzi. Zwłaszcza smażone potrawy, np. frytki, mocno wysmażone mięso. Poza tym widzę, że w tej piramidzie żywnościowej jest zawarty kalafior, a on akurat (surowy) działa na mnie szczególnie negatywnie. W ogóle nie mogę jeść surowych warzyw (tym, co ostatnio mi zaszkodziło, była prawdopodobnie kanapka z rzodkiewką). Nie wiem, jak to jest z pszenicą. Był czas, że rzeczywiście, zjadłam bułkę pszenną i już mi było ciężko na jelitach, a teraz jakoś mogę jeść. Podobnie z żółtym serem - czasem mi szkodzi, czasem nie. Kawy też nie mogę (nie wiem, czemu tutaj jest na liście produktów dozwolonych). Często już jeden kubek kawy powoduje u mnie duże bóle, dlatego staram się jej w ogóle nie pić. No i dziwne jest to, że na "liście zakazanej" znajdują się ryż i ziemniaki. Z tego, co wiem, to gotowane nigdy mi nie szkodziły.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Zbyszekg4 » 18 mar 2016, 12:45

Zapiszę sobie Twoje intencje na liście modlitewnej. Prośbę Norbiego także [daj znać co i jak?]
Bądź dobrej myśli.

A próbowałaś zażywać probiotyki (te dobre bakterie z apteki)?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 18 mar 2016, 13:11

Hmm, probiotyków nie, ale piję taki wywar z grzybka chińskiego (zalewa się to mlekiem na paręnaście godzin i potem to mleczko się wypija). :) Chyba też są tam jakieś bakterie probiotyczne, które działają na trawienie. :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Imperator » 18 mar 2016, 13:26

Ufna pisze:Imperator, niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Właśnie tłuszcz najbardziej mi szkodzi. Zwłaszcza smażone potrawy, np. frytki, mocno wysmażone mięso. Poza tym widzę, że w tej piramidzie żywnościowej jest zawarty kalafior, a on akurat (surowy) działa na mnie szczególnie negatywnie. W ogóle nie mogę jeść surowych warzyw (tym, co ostatnio mi zaszkodziło, była prawdopodobnie kanapka z rzodkiewką). Nie wiem, jak to jest z pszenicą. Był czas, że rzeczywiście, zjadłam bułkę pszenną i już mi było ciężko na jelitach, a teraz jakoś mogę jeść. Podobnie z żółtym serem - czasem mi szkodzi, czasem nie. Kawy też nie mogę (nie wiem, czemu tutaj jest na liście produktów dozwolonych). Często już jeden kubek kawy powoduje u mnie duże bóle, dlatego staram się jej w ogóle nie pić. No i dziwne jest to, że na "liście zakazanej" znajdują się ryż i ziemniaki. Z tego, co wiem, to gotowane nigdy mi nie szkodziły.


Ta lista ma dac ogolne pojecie o tym co jesc a czego nie na diecie ketogenicznej (produkty ktore nie maja weglowodanow albo maja ich minimalnie, w tym wypadku kawa ma zero). Wybierz produkty jakie sa dla Ciebie odpowiednie - jesli wiesz ze ci szkodzi to ich nie jedz oczywiscie. :-)

W kazdym razie - gdybym byl na twoim miejscu robilbym sobie notatki co jem i jak to na mnie dziala. Eksperymentowal, az w koncu dojde do kilku ktore mi nie szkodza (i sa odzywcze) i jadl je caly czas. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Zbyszekg4 » 18 mar 2016, 13:28

Ufna piszesz:
>>piję taki wywar z grzybka chińskiego (zalewa się to mlekiem na paręnaście godzin i potem to mleczko się wypija). :) Chyba też są tam jakieś bakterie probiotyczne<<
Ale czy na pewno są? Nie wiesz, a preparaty z apteki na pewną mają takie pożyteczne bakteryjki...
Od tego blogera: https://www.youtube.com/channel/UCnAX2k ... jkQ/videos [jest on lekarzem; poszukaj wśród jego filmików coś o jelitach, chyba znajdziesz. Na pewno jest tam film o probiotykach] wiem, że trzeba wybrać takie probiotyki, które zawierają szczepy
L.rhamnosus GG albo L.plantarum 299v
i on podał konkretne preparaty (chyba mu za to nie zapłacili?):
https://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?search=dicoflor [Dicoflor]
https://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?search=sanprobi [Sanprobi]

W/w probiotyki są sporo droższe od tych najtańszych, ale Tobie potrzeba czegoś dobrego, wiec ja na Twoim miejscu bym spróbował czegoś konkretnego (jeśli to nie pomoże, to pewnie te tańsze też nie; choć kto wie...)

On też mówił, że probiotyki można brać stale, ale nie trzeba co dzień (choć na początku u Ciebie ja bym brał co dzień) i najlepiej brać na czczo.
Zdrowia życzę
[może spróbuj się skontaktować z tym blogerem i podać swój problem?]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 18 mar 2016, 13:55

Zbyszekg4, dziękuję Ci za zaangażowanie. :) Na razie wolałabym już nie kupować nowych leków, wydałam na nie dosyć sporo kasy, a że jestem na utrzymaniu rodziców, to nie chcę ich już bardziej obciążać. :/ Brałam swojego czasu Controloc, Sylimarol, Proursan, Debretin, a nawet tabletki przeciwdepresyjne (Cital). Nic nie pomagało, nawet wręcz szkodziło (może tylko Controloc jako tako pomagał, ale przyjmowanie go wymagało pewnej dyscypliny, trzeba go brać na czczo, godzinę przed jedzeniem, więc wymagało to ode mnie wstawania godzinę wcześniej, co nie zawsze mi się udawało). Teraz z leków przyjmuję już tylko Iberogast, taki syropek ziołowy na trawienie, i on jako jedyny zaczął mi pomagać, więc będę się tego trzymać. Nie jest co prawda tani jak na tak małą ilość, ale już wolę mieć jeden lek sprawdzony, niż setki takich, co mi nic nie dają. Cital też odstawiłam po konsultacji z psychologiem, który stwierdził, że nie jest mi to potrzebne. Staram się odżywiać regularnie i chyba zacznę sobie wypisywać listę rzeczy, które mi szkodzą, jak radzi Imperator, bo te wszystkie porady w Internecie są bardzo zróżnicowane i często wykluczają się wzajemnie. :-P


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Imperator » 18 mar 2016, 14:00

Ufna pisze:Staram się odżywiać regularnie i chyba zacznę sobie wypisywać listę rzeczy, które mi szkodzą, jak radzi Imperator, bo te wszystkie porady w Internecie są bardzo zróżnicowane i często wykluczają się wzajemnie. :-P


Kazdy z nas jest inny. :-) Rob sobie taka liste ale zachecam do sprobowania zycia bez pszenicy. Zobacz ksiazke: http://www.empik.com/dieta-bez-pszenicy ... ,ksiazka-p


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Zbyszekg4 » 18 mar 2016, 14:11

Ufna, może spróbuj stosować siemię lniane (jest tanie). Poczytaj o nim...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 18 mar 2016, 14:14

Zbyszekg4 pisze:Ufna, może spróbuj stosować siemię lniane (jest tanie). Poczytaj o nim...

Znam, stosowałam to już w liceum. ;) Ostatnio jakoś mniej, nie wiem, czemu. Może i wrócę do tego. A, zapomniałam napisać, że piję także prawoślaz i rumianek. :)



Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości