wołanie o pomoc

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 20 cze 2012, 10:59

zgadzam się z fantomikiem, ponieważ od czasu upadku człowieka cierpienie i choroba są wpisane w życie, tak jak radość i miłość. jeśli wierzymy ze wszystko pochodzi z Jego rąk, to znaczy że wszystko, nawet jeśli jest to trudne do zaakceptowania. przecież jeśli Bóg nie zezwoli - to nic absolutnie nic nam się nie przydarzy złego czy dobrego.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 01 sie 2012, 12:25

fantomik pisze:
Dla przykładu:
Acts 9:16: Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego.
II Corinthians 12:7: Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą.
Philippians 1:29: Wam bowiem z łaski dane jest [b]to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i [b]dla Niego cierpieć,
I Peter 3:17: Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle.
Romans 8:17: A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli.

Jak widać w powyższych -- cierpienia dla wierzących są częścią Bożego Planu i są z Bożej Woli. Ale uwaga -- nie są one karą, są Łaską. A jeśli ktoś z Nim nie cierpi to powinien się strzec w myśl Rzymian 8:17.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Trzeba by jeszcze rozłożyć na części pierwsze sytuacje cierpienia, czyli cierpienie związane z chorobami, złym bytem, utratą/śmiercią bliskiej osoby, jak też (i co ważne...), cierpienie związane z prześladowaniami jako chrześcijanin. Do której kategorii cierpienia można zaliczyć powyższe cytaty? Na pewno nie odnoszą się one do wszystkich.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 sie 2012, 13:25

Ferdek pisze:
fantomik pisze:
Dla przykładu:
Acts 9:16: Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego.
II Corinthians 12:7: Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą.
Philippians 1:29: Wam bowiem z łaski dane jest [b]to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i [b]dla Niego cierpieć,
I Peter 3:17: Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle.
Romans 8:17: A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli.

Jak widać w powyższych -- cierpienia dla wierzących są częścią Bożego Planu i są z Bożej Woli. Ale uwaga -- nie są one karą, są Łaską. A jeśli ktoś z Nim nie cierpi to powinien się strzec w myśl Rzymian 8:17.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Trzeba by jeszcze rozłożyć na części pierwsze sytuacje cierpienia, czyli cierpienie związane z chorobami, złym bytem, utratą/śmiercią bliskiej osoby, jak też (i co ważne...), cierpienie związane z prześladowaniami jako chrześcijanin. Do której kategorii cierpienia można zaliczyć powyższe cytaty? Na pewno nie odnoszą się one do wszystkich.


Wszystko jedno. Liczy sie tylko to, jaka role spelniaja cierpienia w procesie uswiecania:

(8) W tej sprawie trzy razy prosiłem Pana, by on odstąpił ode mnie.
(9) Lecz powiedział do mnie: Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości. Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa.
(10) Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny.
(2 list do Koryntian 12:6-11, Biblia Warszawska)


- Bog powiedzial do Pawla: Kiedy jestes slaby, wtedy Ja jestem w tobie mocny w calej pelni.
Wtedy CALYM twoim pragnieniem jest Moja wola. Dlatego jestes mocny, kiedy jestes slaby.
- Pawel to natychmiast zrozumiel, chwycil sie tej Bozej nauki i mowi: O! To ja sie bede chwalil MOJA slaboscia, zeby zamieszkala we mnie JEGO, Chrystusa, moc.
- Cala nauke z tego plynaca, zapisal Pawel w ten sposob: albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny. :)

Od pewnego czasu trwa dyskusja na forum "Czy dziekowac Bogu za choroby, cierpienia, doswiadczenia?". Odpowiedz, plynaca z Pawlowej nauki, powinna brzmiec: TAK.
Ale Bog dziala indywidualnie w stosunku do kazdego i daje tylko tyle doswiadczen, zeby nie okazalo sie ponad sily, takze duchowo.


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 01 sie 2012, 19:20

Tak, tylko czy Paweł mówi tu o chorobach?
"mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa".


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 sie 2012, 19:25

Ferdek pisze:Tak, tylko czy Paweł mówi tu o chorobach?
"mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa".


Wszystko jedno. Ma upodobanie w slabosciach. Czlowiek chory jest slaby.


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 01 sie 2012, 19:32

Słabością jest też obżarstwo, czy nadmierne picie alkoholu. Czyli co..., Pan Bóg ma upodobanie w alkoholikach i obżarciuchach?
Czy chodzi tu o to?

"Panie, wiem że masz upodobanie w moim pijaństwie, bo jest ono moją słabością"

NIE SĄDZĘ!


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 sie 2012, 19:43

Ferdek pisze:Słabością jest też obżarstwo, czy nadmierne picie alkoholu. Czyli co..., Pan Bóg ma upodobanie w alkoholikach i obżarciuchach?
Czy chodzi tu o to?

"Panie, wiem że masz upodobanie w moim pijaństwie, bo jest ono moją słabością"

NIE SĄDZĘ!

Nie, no przeciez nie o taka slabosc chodzi, ale o oslabienie. Czlowiek chory nie liczy juz w niczym na siebie i jest w pelni uzalezniony od Boga.
Do Pawla bylo powiedziane tak: pełnia mej mocy okazuje się w słabości
W czyjej slabosci?


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 01 sie 2012, 22:40

To jest tylko domysł ze chodzi o słabość jako osłabienie w chorobie. Tak samo to można podpiąć pod "potrzeby" i "uciski". Różnie można odczytać znaczenie tych słów.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Dualista
Posty: 196
Rejestracja: 29 lip 2012, 16:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dualista » 01 sie 2012, 23:20

Ferdek, sory jeśli cie obraziłem,niech ci Bóg szczęści w życiu :)


humata,huchta,hwarszta
" dobre myśli, dobre słowa , dobre uczynki "
Zaratusztra
Wierze w liberalny katolicyzm(40%) i protestantyzm(40%) z elementami religii monoteistycznych(, judaizm ,islam, bahaizm,sikhizm,zaratusztrianizm,babizm,rastafari) i białobogizm
Przyjmuje że papierze i prorocy są omylni,ale uznaje papieża za biskupa jak w uni ultrehckiej
Przyjmuje również 39 artykułów anglikańskich prócz świętych obcowanie
uważam że święta żydówskie nas wciąz obowiązują a kościół powinien być bez kapłanów
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 02 sie 2012, 09:42

Dualista pisze:Ferdek, sory jeśli cie obraziłem,niech ci Bóg szczęści w życiu :)

O co by nie chodziło, przeprosiny przyjęte, ale nie przypominam sobie ze cos takiego miało miejsce ;)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości