umarł Dave Hunt

W tym miejscu można bezpłatnie umieścić informacje na temat chrześcijańskich wydarzeń, koncertów, konferencji, koncertów, itp.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

umarł Dave Hunt

Postautor: Hardi » 06 kwie 2013, 17:09



Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 06 kwie 2013, 17:37

Roger Ebert i David Hunt umarli razem w przeciągu dwóch dni- wielki szacunek dla wielkich autorytetów.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 kwie 2013, 18:52

Szkoda


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 06 kwie 2013, 20:24

Do końca wiernie głosił prawdę! Stąd biegu dokończył, i na pewno nieznikomy wieniec sprawiedliwości odebrał z rąk Pana Jezusa!


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 kwie 2013, 09:53

Były obszary w twórczości Dave-a Hunta, które były oparte niestety na manipulacji, a czasami wręcz na hm... nieuczciwości pisarza :-/ Niemniej dla nas jest to wielka szkoda choć Dave może już oglądać Majestat Chrystusa z bliska, w tym nas wszystkich wyprzedził. Myślę, że należy się pomodlić o jego najbliższych, musi to być dla nich bardzo ciężki czas.

Pozdrawiam w Chrystusie,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 08 kwie 2013, 09:59

ciekawe jakie obszary ma fantomik, na myśli :-) :-)

chwała Bogu za brata Dave'a!


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 08 kwie 2013, 10:47

na cóż, kalwinista nie darowałby sobie aby pomówić nawet zmarłego, który za życia obnażył prawdę o tym średniowiecznym wymyśle :-/


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 kwie 2013, 11:09

Hardi pisze:na cóż, kalwinista nie darowałby sobie aby pomówić nawet zmarłego, który za życia obnażył prawdę o tym średniowiecznym wymyśle :-/
Hardi zmarły nie zmarły.
D Hunt nie był wybitnym teologoiem choć Pewnie zbawionym był.
Bóg ma łaske i dla niego :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 kwie 2013, 11:34

estel pisze:ciekawe jakie obszary ma fantomik, na myśli :-) :-)

chwała Bogu za brata Dave'a!

Hunt bardzo dużo dobrego zrobił w kwestii apologetyki chrześcijaństwa, niestety miał też kilka przykrych epizodów, gdzie mimo uprzednio otrzymanych informacji od np. Dr. White-a publikował rzeczy zwyczajnie sprzeczne z prawdą (i niestety o tym wiedział :-/).

Niemniej jak wspomniałem mimo naszej (chrześcijaństwa ewangelicznego) straty Dave już zasiada przy Chrystusie, a z jego dorobku nadal możemy korzystać.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 09 kwie 2013, 14:13

Podobnie opiniuję jak tutaj.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Marek Handrysik
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:11
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Świętochłowice
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Marek Handrysik » 11 kwie 2013, 17:09

Wybaczcie Bracia, ale dość słabo obsługuję to forum, więc zdecydowałem się przekleić do tego wątku dwa fragmenty swoich wypowiedzi z wątku o Huncie i Kalwinizmie.
---------
Opracowałem odpowiedź na wykłady Hunta o Kalwinizmie minuta po minucie. Podaję link:
http://horn.idl.pl/?odpowiedz-na-wyklad ... inizmie,24
---------
Rozmawiałem niedawno z człowiekiem, który przed swoim nawróceniem, jeszcze jako katolik słuchał rozprawy Hunta z katolicyzmem. Otóż wyobraźcie sobie, że jako katolik odniósł on również wrażenie głębokiej nieuczciwości jego wywodów. Ja takiego nie miałem słuchając tych samych wykładów.
Myślę, że warto z tego nauczyć się czegoś, co też widać w tym wątku, a mianowicie, że nie jesteśmy w stanie zauważyć nieuczciwości czy manipulacji, jeśli ktoś, kto dopuszcza się czegoś takiego broni poglądów, które sami wyznajemy, bądź atakuje te, które sami zwalczamy.

:oops:

Myślę, że to cenna lekcja.
Pomyślmy dalej: Jeśli ktoś chciałby zdyskredytować czyjeś stanowisko, albo jakąś służbę, to najprościej jest podsunąć takiej osobie kogoś, kto będzie takim "pozornym pomocnikiem", który gorliwie broni czegoś w sposób nieuczciwy, bądź broniąc czegoś uczciwie wygląda dziwnie, dziwnie się zachowuje, albo mówi różne dziwne rzeczy. Osoba, której ktoś taki "pomaga" nie zauważy manipulacji, a wszyscy inni zostają zupełnie zrażeni. Sądzę, że pośród chrześcijan jest wielu takich pozornych pomocników. W polityce pewnie też. Mnie przychodzi do głowy pewna postać w muszce... ale to temat nie na to forum.
Bracia, baczcie uważne na to, z kim współpracujecie.
---------
Dla wyjaśnienia: Nie chodzi mi o opluwanie nikogo. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że Hunt był kontrowersyjną postacią i chyba nawet jego skrajni zwolennicy mogą to potwierdzić. Gdy przeczytacie moją odpowiedź na jego wykłady o Kalwinizmie, to sami przekonacie się jak bardzo.
pozdrawiam w Chrystusie


Markus
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 kwie 2013, 17:53

Marek Handrysik pisze: Gdy przeczytacie moją odpowiedź na jego wykłady o Kalwinizmie, to sami przekonacie się jak bardzo.
pozdrawiam w Chrystusie


no wlasnie na takiej zasadzie to dziala, ze nikt nie zada sobie trudu, zeby sprawdzic, czy kalwinizm rzeczywiscie glosi podobna nauke. :-/
pozdrawiam rowniez.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 kwie 2013, 19:09

a ja proszę administrację o wywalenie do kosza tego spamowania, Marek już zapodał ten link w temacie p kalwinizmie :!: żałuję, że założyłem ten temat informujący o śmierci brata Hunta, bo kalwiniści teraz muszą zajmować opluwaniem człowieka, który odszedł nie potrafią ugryź się w język ale wszędzie wpychać swój kalwinizm nawet do tego tematu :-/


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 kwie 2013, 19:18

Temat służy informacji, nie dyskusji, zamykam i przenoszę do działu Ogłoszenia.



Wróć do „Tablica Ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości