Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: krzysiek_enoch » 10 lip 2017, 10:07

Cześć

Kupiłem sobie ostatnio Uwspółcześnioną Bg z szerszymi marginesami do robienia notatek.
Czy macie jakieś wypróbowane długopisy, cienkopisy, "żel-peny", ołówki? itd których używacie do notowania w Biblii, podkreślania, zakreślania, zaznaczania i macie pewność że to co napiszecie nie przebija na drugą stronę kartki?

Obrazek


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: KAAN » 10 lip 2017, 13:23

krzysiek_enoch pisze:Cześć

Kupiłem sobie ostatnio Uwspółcześnioną Bg z szerszymi marginesami do robienia notatek.
Czy macie jakieś wypróbowane długopisy, cienkopisy, "żel-peny", ołówki? itd których używacie do notowania w Biblii, podkreślania, zakreślania, zaznaczania i macie pewność że to co napiszecie nie przebija na drugą stronę kartki?

Według mnie najlepsze są zwykłe kredki szkolne dobrze zaostrzone. Ja przygotowałem sobie cztery kolory i mi wystarcza. Inne przybory pisarskie są zbyt brutalne i przesiąkają na drugą stronę, a także są trudne do korekcji. Dla kredek wystarczy dobra gumka. Do przypisów stosuję automatyczny ołówek 0,5, doskonale się sprawdza.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: Riddick » 10 lip 2017, 17:01

Swego czasu korzystałem z zakreślaczy, żółtego i zielonego i na przekładzie warszawskim dobrze sie sprawowały, bo papier był chyba lekko grubszy od tego, jaki jest stosowany w poznańskiej i nie przebijało, a raz zaznaczałem wersety na tysiaclatce i wszystko przebiło... teraz nie zakreślam, mam listę z ważnymi wersetami c:


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: krzysiek_enoch » 31 mar 2018, 11:24

Przepraszam za wykopanie tematu znowu ale znalazłem ciekawy materiał uzupełniający:
Na Youtube jest jeden gość, który czasami opowiada o tym jak notuje w swojej Biblii.
Używa do tego takich pisaków miedzy innymi;
http://a.co/ikDk96t

A tutaj jego film na YT:
https://youtu.be/g9KunfTTZ2Q


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: Terebint » 31 mar 2018, 15:06

Dzięki. Też się zawsze nad tym zastanawiałem, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do podkreślania wersetów w Biblii i robienia w niej notatek.

I, ku mojemu zaskoczeniu te pisaki są dostępne w Polsce na allegro: https://allegro.pl/listing?string=sacur ... l-1-2-0328

Koszt 45 pln.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: Ix12 » 16 lip 2018, 09:51

Żółty zakreślacz z grosze lepszy.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: Terebint » 19 gru 2018, 21:01

Jakby kogoś jeszcze interesowało to tu jest fajny test cienkopisów:
http://rysownik.com/blog/wielki-test-cienkopisow

Wydaje się, że UNI-pin 200, Sakura Pigma Micron najlepsze.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Długopisy/cienkopisy do notowania w Biblii

Postautor: magda » 20 gru 2018, 20:58

Ja przestałam zakreślać bo cały NT jest juz zakreślony nie ma miejsca ,jak sie okazało po kilku latach czytamnia że wszystko jest zakreślone bo wszystko ważne, prawie wszystkie proroctwa tez i wiele innych np psalmów, tylko mało mam pokreślone w księgach królewskich tyle ze Saul Dawid tez prawie cały pomazany ale królowie mniej znani są czyści . oglnie jak sie ją otworzy to raczej zmaltretowana książka itp więc moja Biblia jest zakolorowana i nie ma co sie nad nią pastwić dalej, nowej nie kupuję bo sie do tej przywiązałam. i problemu nie mam


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości