Zastąp płatnego Windowsa darmowym Ubuntu

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 lut 2010, 20:57

Hardi pisze:osobiscie nie, ale znajomi ktorzy testowali twierdza, ze lmms i Cubase to jak Polonez i Ferrari


Upada zatem teza, że linuks to maszyna do pisania.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 18 lut 2010, 15:20

noooo jeszcze mozna sie pobawic ;-)


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 19 lut 2010, 22:23

Hardi pisze:noooo jeszcze mozna sie pobawic ;-)


Tak. Można i to dobrze.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 19 lut 2010, 23:02

a netu szerokopasmowego się nie da chyba skonfigurować :-(


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 20 lut 2010, 11:32

Adalbertus pisze:
Hardi pisze:noooo jeszcze mozna sie pobawic ;-)


Tak. Można i to dobrze.

ale wirtualne zabawy to nie dla mnie, jak chce sie dobrze bawic to biore rower i smigam na nim po skalistych gorach, albo biore kajak i plywam po fiordach lub robie grilla ze znajomymi ;-)


Pokora
Posty: 57
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:14
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczecin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokora » 20 lut 2010, 17:25

Linux nie jest zwykłą zabawką, a systemem o wiele lepszym od Windowsa.
Dlaczego na serwerach panuje Linux i FreeBSD, a Windows w kilku %? Bo to są bardzo stabilne systemy, bezpieczne i wydajniejsze.

Stare komputery można odmłodzić instalując Linuxa i wtedy staną się o wiele żwawsze. Windowsy 95/98/Me są mocno niestabilne, nie są już wspierane przez MS, nie są tworzone nowe programy, są mocno dziurawe.

Jeśli chcecie sprawdzić czy jakiś program działa w Linuxie to w Googlach wpiszcie: winehq (nazwa programu).


Najlepszy pewnie byłby MacOS lecz ich komputery są po 10tyś :cry:


Pokora
Posty: 57
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:14
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczecin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokora » 05 mar 2010, 19:36

Ps. Istnieje nawet chrześcijańska wersja Ubuntu! Tylko trzeba zmienić tapetę bo jest z rzeźbą Jezusa.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 03 lip 2010, 10:57

O Hardi, widzę, że zasiadłeś za sterami Linuksa. Skąd u Ciebie ta zmiana?


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 03 lip 2010, 11:29

Osobiście powiem, że ubuntu jest o wiele lepszy niż windows. Ostatnio kupiłem sobie netbooka z zainstalowanym windwsem 7 (ble). Jak sie można domyślić, sprzet chodził jak krew z nosa pod górke, więc wywaliłem go i zainstalowałem ubuntu w netbookowej edycji. Efekt - wszystko chodzi jakiś 300% szybciej, dzięki wsparciu ubuntu dla procesora intel atom, no i nie czekam kilku minut na załadowanie zawartości jakiegoś foldera.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 03 lip 2010, 23:37

Riddick pisze:Osobiście powiem, że ubuntu jest o wiele lepszy niż windows.

Musi chyba być do tego specjalnie dostosowany komp. Gdy ja kupiłem nowego kompa, to ciągle mi się wieszał z Ubuntu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 03 lip 2010, 23:44

Puritan, wiesz, mówie tylko co było jak sobie kupiłem tego netbooka, co prawda, ubuntu dedykowany na ten sprzęt też pewnie swoje odegrał, bo fabrycznie komputer miał zainstalowanego windowsa. Jest to zwykły HP Mini 210, więc miał standardową konfigurację dla tego typu sprzętu. Poza tym, wiele zależy od specyfikacji komputera i indywidualnej konfiguracji systemu po instalacji... Z drugiej strony, trudno sobie wyobrazić wieszającego się ubuntu...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
MichałM
Posty: 135
Rejestracja: 10 kwie 2010, 00:57
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MichałM » 05 lip 2010, 00:16

Ja ostatnio przeszedłem na Ubuntu i jestem bardzo zadowolony. Programy się czasami wieszają ale nie system. Poza tym Linux jest legalny za darmo i nie ma na niego żadnych wirusów. A i kompa specjalnego nie trzeba mieć.


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 05 lip 2010, 07:06

Ja mam wątpliwości: testuję różne linuksy i w końcu sie zniechęcam. Ubuntu mam od 5 lat, trochę miałem Mandrivę i Minta. Brakuje mi programów - odpowiedników windowsowych, szczególnie do multimediów. Jak sie włączy Compiz i dogra sterowniki do Nvidii to wszystko pada: znika splash, tylko jakieś kolorowe kratki, ikony na panelu się same przestawiają albo znikają, compiz sam żyje własnym życiem: ustawię kostkę pulpitu, po ponownym uruchomieniu jest ściana pulpitu itp. Te same problemy mają inni ludzie: wpisują to na forum ubuntu ale nikt nie potrafi dać dobrej odpowiedzi. W Mincie jest mało programów do zainstalowania i Mint na razie osiągnął poziom i wygląd Windowsa 98, Mandriwa trudniejsza do zainstalowania: trzeba podać punkty montowania, samemu dodać repo, sama robi sobie jakieś 3 partycje /ubuntu dwie: 1 główny folder i partycja wymiany/. Bez Compiza i Beryla niezbyt ciekawie to wygląda, Compiz i Beryl bardzo fajne ale z nimi jest jak wyżej napisałem, poczekam na wersję ubuntu 10.2010 może się coś zmieni. Wiesza się np. wystarczy pobierać kilka programów na raz netu, to zaraz wszystko się zawiesi, mimo mocnego kompa i szybkiego netu... :mur:
Ile ludzie problemów mają z ubuntu - wystarczy zajrzeć na forum ubuntu: albo nie widzi tego, albo czegoś tam nie znajduje. Linuks podoba mi się bo jest plastyczny: wygląd można łatwo pod siebie ustawić, nie tak jak windows. Ciekawi mnie MacOs ale te Apple to jeszcze więksi zdziercy niż Microsoft. Najlepiej żeby coś nowego powstało....


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
Misle
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Misle » 10 lip 2010, 20:02

Niczego poza Ubuntu/Mint nie testuj bo nie ma sensu bo inne dystrybucje są od niego trudniejsze i jest więcej problemów.

trzeba podać punkty montowania,
Omg... tobisz / dla systemu, /home to katalog domowy i /swap i co w tym trudnego? Ubuntu robi to automatycznie więc czemu płaczesz?


heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 10 lip 2010, 20:55

Biorąc pod uwagę to, że 99% nowych kompów ma i tak windowsa na pokładzie w cenie, nie widzę powodu do sięgania po inny system, zwłaszcza, że moje doświadczenia wykazują, że jest trudny w obsłudze i nie obsługuje właściwie sprzętu (np. na moim komputerze nie obsługuje mikrofonu, głośników, słabo sobie radzi z rzutnikiem, nie współpracuje dobrze z telewizorem FullHD). Mam Windowsa X P wliczonego w cenę kompa i on tych problemów nie ma. Możliwe, że 7 gorzej się sprawuje, nie testowałem. Ale zamiana X P na Ubuntu jest dość radykalnym i niepotrzebnym wg mnie posunięciem.



Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości