Chomik dla forum.

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chomik dla forum.

Postautor: fantomik » 20 kwie 2008, 22:16

Chomik dla forum jest dostępny pod adresem: http://chomikuj.pl/protestanci.
Hasło umożliwiające karmienie chomika plikami uzyskasz wysyłając PW do Blaith, Cynthii lub do mnie.

Poniżej krótka instrukcja wrzucania plików na chomika:
Balith pisze:1. jeśli dodajesz z komputera własnego, to klikasz np. na folder dokumenty i po prawej masz wielki zielony plus z napisem "dodaj nowy plik do tego folderu chomika" więc klikasz. wyskakuje okienko, w którym wybierasz ścieżkę danego pliku na Twoim dysku.
2. jeśli znajdziesz na jakimś chomiku ciekawy plik, to albo klikasz na nazwę i "zachomikuj" - wtedy powinien się wpisać do jakiegoś folderu - pewnie do Prywatne; albo najeżdżasz na ikonkę z niebieską strzałką skierowaną do dołu i też "zachomikuj". czasem chomiki mają zablokowaną tą opcję i trzeba najpierw ściągnąć na swój dysk i wykonać pkt. 1.

Zachęcam wszystkich ewangelicznych/ewangelickich użytkowników forum do współhodowli naszego chomika :-)

edit, 20-05-2008:
Po nakramieniu czymś chomika proszę o podanie co się dodało w odpowiedzi na ten post (z krótkim opisem dla reszty forumowiczów najlepiej). Z góry dziękujemy za współudział w tej inicjatywie :-)

Pozdrawiam,
f.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2008, 23:51 przez fantomik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 kwie 2008, 08:05

21-05-2008: Wrzuciłem pięć kazań Marka Tomczyńskiego ze zboru Zielonoświątkowego w Janowicach Wielkich.


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 21 kwie 2008, 11:50

21.05.08
- w dziale Pismo święte - King James Version Bible w pdf-ie
- w dziale książki - anglojęzyczny atlas biblijny : red. Z. Ridling, Access Foundation. piękne i szczegółowe mapy w układzie chronologicznym.


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 21 kwie 2008, 14:00

Dodałam dwie książki.
"Radykalny krzyż" oraz "sądzić czy nie". Nie czytanie przeze mnie niestety, bo mimo chęci wolę papierowe.

Mam jeszcze jedną propozycję. Wiadomo, że istnieją prawa autorskie. Myślę, że każdy będzie zamieszczał tylko darmowe materiały. Z tego powodu dobrze by było dodawać opisy skąd się ma jakiś plik, dodać link do strony. Ja tych dwóch niestety nie pamiętam. Ale to co pamiętam to na swoim chomiku starałam się opisać właśnie tak. Jest to tez jednocześnie reklama dla stron, dzięki którym mamy pliki.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 28 kwie 2008, 12:06

w chomikuj.pl coś się pozmieniało (dodatkowe funkcje są płatne i jeszcze jakieś głupotki), ale mam nadzieję, że naszego to nie obejmie. w razie czego informować będą na bieżąco :)


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 30 kwie 2008, 18:58

Przepraszam za off topa ale muszę gdzieś ponarzekać ...

Założyłem swojego chomika by dzielić się z przyjaciółmi zdjęciami i filmami a teraz sam nie mogę ich ściągnąć bo na każde konto nałożony jest limit ściągania do 50 MB / tygodniowo :cry:

Bez sensu ... :-/


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 maja 2008, 00:32

W ostatnich kilku dniach się pozmieniało. Jak zacznie przybywać contentu to pomyślimy nad zmianą na jakiś inny serwis, który nie ma takich ograniczeń.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 01 maja 2008, 10:34

Hallers, ale:
Uwzględniając Wasze opinie z ostatnich dni, postanowiliśmy wprowadzić szereg ulepszeń i udogodnień w stosunku do oryginalnego planu - mamy nadzieję że Was ucieszą:

1. Właściciele mogą pobierać swoje pliki bez ograniczeń
Uznaliśmy że każdy właściciel ma prawo do tego, aby pobierać swoje własne pliki bez opłat - przykro nam że nie pomyśleliśmy o tym od początku. Od dziś każdy, kto załadował dany plik na swoje konto, od dziś może go pobierać nie wliczając tego w limity transferu. Nie dotyczy to naturalnie plików przechomikowanych z innych kont.


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 01 maja 2008, 10:48

Blaith, dzięki za dobrą wiadomość.

W najgorszym wypadku będę musiał dzielić się z ludźmi swoim loginem i hasłem :-)


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 07 cze 2008, 16:39

Wrzuciłam do działu kazań na chomiku kazania z Ulicy Prostej i z kościoła Centrum Chrześcijańskie Woda Życia w Koszalinie.


Obrazek

Nasz Pan jest wszechmogący.

http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 20 cze 2008, 19:40

Cynthia pisze:Wrzuciłam


Mam takowe pytanie - jesli juz ktos na nie wczesniej odpowiedzial, to przepraszam - czy nie wystarczy opcja dodania pliku na forum (umieszczajac odpowiedz mozna teoretycznie dodac plik) czy to nie dziala?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 cze 2008, 21:25

Quota ;-) Forum ma ograniczenia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 21 cze 2008, 00:04

fantomik pisze:Forum ma ograniczenia.

a jakie?
czy Chomik nie ma tych ograniczen?

dodalem piesni zborowe - takie jakie sa w uzyciu w zgromadzeniach braci i siostr z ktorymi jestem w spolecznosci


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 cze 2008, 00:32

No cóż -- Chomik kiedyś nie miał ;-) Forum jednak nadal ma od niego większe (Chomik jako takiej quoty nie ma, tylko indywidualne konta mają ograniczenia na ilość zaciągniętych w dniu czy tygodniu plików).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 21 cze 2008, 09:27

Mimo tych ograniczeń na chomiku, uważam że należy tam wrzucać pliki, bo to jest miejsce ewangelizacji jak każde inne. Właściciel może włączyć opcje, że z jego limitu korzystają odwiedzający. Więc jeśli fantomiku nie potrzebujesz swojego limitu ściągania danych, to może to tak ustawić.


Obrazek

Nasz Pan jest wszechmogący.

http://cnth.flog.pl/

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości