Wspólnoty domowe na Śląsku

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
ch_kamil
Posty: 37
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:29
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Gliwice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Wspólnoty domowe na Śląsku

Postautor: ch_kamil » 06 wrz 2021, 08:10

Dzień dobry :->

Chciałbym rozeznać temat w moim regionie, na Śląsku. Jak wielu z was spotyka się w ramach spotkań, zgromadzeń, wspólnot domowych? Zbory protestanckie są zazwyczaj tradycyjnie zorganizowane nieco inaczej, dlatego założyłem temat w dziale przeznaczonym również dla sympatyków protestantyzmu. Sam od lat gromadzę się "po domach" wierzących. Nie zawsze grupy te widać w internecie. Ciekaw jestem czy takie są i ewentualnie ile ich jest na terenie Śląska.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wspólnoty domowe na Śląsku

Postautor: KAAN » 06 wrz 2021, 10:16

ch_kamil pisze:Zbory protestanckie są zazwyczaj tradycyjnie zorganizowane nieco inaczej, dlatego założyłem temat w dziale przeznaczonym również dla sympatyków protestantyzmu. Sam od lat gromadzę się "po domach" wierzących.
Poznałem kilka osób z tych wspólnot, ale nie mam z nimi kontaktu. Poznawałem ich na różnych zjazdach, szkołach biblijnych, ale unikają społeczności ze zborami Pańskimi bo boją się organizacji zboru. Sama społeczność domowa nie jest zła, ale powinna stanowić drogę do utworzenia zboru. Bez zboru nie można realizować wielu rzeczy ze zborem związanych. Byłem przez parę lat w społeczności zbierającej się po domach, ale kiedy społeczność dojrzała utworzyliśmy zbór, według biblijnego wzorca nowotestamentowego. Namawiam cię do poszukania zboru, bo bez zboru trudno jest wzrastać w wierze.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ch_kamil
Posty: 37
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:29
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Gliwice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wspólnoty domowe na Śląsku

Postautor: ch_kamil » 06 wrz 2021, 11:56

Pytanie czy mówisz o osobach ze Śląska.

Od niemal 10 lat funkcjonuje w zgromadzeniu, więc dziwią mnie te zachęty. Jeżeli byśmy się poznali osobiście, zobaczyłbyś jak funkcjonuje moja wspólnota, wówczas zapewne miałbyś pełniejszy obraz, a ja wówczas byłbym bardziej zachęcony, by o tym rozmawiać. Wspólnota, które gromadzi się w prywatnym domu, a nie wynajętej sali jest pełnoprawnym zgromadzeniem w świetle Słowa Bożego. Takie jest moje zdanie ale nie będę go uzasadniał, bo ten wątek nie ma takiego celu, więc nie będę go rozwijał. Wątki moderowane znajdują się w innym dziale, a moje pytanie ma mieć tylko charakter zapoznawczy. :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wspólnoty domowe na Śląsku

Postautor: KAAN » 07 wrz 2021, 14:40

Temat podzieliłem :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Liwianna
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2021, 22:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wspólnoty domowe na Śląsku

Postautor: Liwianna » 07 wrz 2021, 22:20

W sumie to raczej takie mini klubiki tworzą się w różnych miastach w aglomeracji, po prostu musisz dobrze trafić dzięki szczęściu ;)



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości