HIPER-łaska - wielkie zwiedzenie

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

HIPER-łaska - wielkie zwiedzenie

Postautor: Psrus » 25 sty 2014, 11:37

Niestety po angielsku, więc dla rozumiejących angielski ze słuchu, ale wg mnie otrzeźwiające:
http://www.youtube.com/watch?v=Y7DHPBaBPqQ
Kazanie Michaela Browna.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: HIPER-łaska - wielkie zwiedzenie

Postautor: Małgorzata » 25 sty 2014, 14:24

Cosmo pisze:Niestety po angielsku, więc dla rozumiejących angielski ze słuchu, ale wg mnie otrzeźwiające:
http://www.youtube.com/watch?v=Y7DHPBaBPqQ
Kazanie Michaela Browna.

A to są różne Łaski? Jest gradacja Łasek?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 25 sty 2014, 14:41

Krótki artykuł na temat hiper łaski

http://www.poznajpana.pl/index.php/2013 ... per-laska/


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sty 2014, 15:30

Dorota Ćwiertni pisze:Krótki artykuł na temat hiper łaski

http://www.poznajpana.pl/index.php/2013 ... per-laska/

Sądzę, ze w artykule tym autor "pokutę" rozumie jako rozpamiętywanie grzechu, bicie się w piersi. A tymczasem "pokuta" to odwrócenie się od grzechu. Zmiana postępowania. I tak rozumiana "pokuta" powinna następować u chrześcijanina po każdym grzechu.Chrześcijanin po zgrzeszeniu odczuwa "dyskomfort". Wie, ze zrobił coś, co nie jest godne dziecka Boga, więc zmienia swoje postępowanie.
Co to znaczy "hiper łaska"? Czy jest jakaś ogólna definicja, bo dla mnie Łaska, jaką okazał mi Bóg, jest hiper, super. Jest niewyobrażalnie cudowna. "Cudowna Boża Łaska..." - tak śpiewamy.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: HIPER-łaska - wielkie zwiedzenie

Postautor: Psrus » 25 sty 2014, 15:37

Małgorzata pisze:
Cosmo pisze:Niestety po angielsku, więc dla rozumiejących angielski ze słuchu, ale wg mnie otrzeźwiające:
http://www.youtube.com/watch?v=Y7DHPBaBPqQ
Kazanie Michaela Browna.

A to są różne Łaski? Jest gradacja Łasek?

To forma teologii łaski, którą głoszą pewni nauczyciele.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: HIPER-łaska - wielkie zwiedzenie

Postautor: fauxpas » 25 sty 2014, 15:39

Cosmo pisze:
Małgorzata pisze:
Cosmo pisze:Niestety po angielsku, więc dla rozumiejących angielski ze słuchu, ale wg mnie otrzeźwiające:
http://www.youtube.com/watch?v=Y7DHPBaBPqQ
Kazanie Michaela Browna.

A to są różne Łaski? Jest gradacja Łasek?

To forma teologii łaski, którą głoszą pewni nauczyciele.

Nigdy o tym nie słyszałem. Mógłbyś w dwóch zdaniach przybliżyć to pojęcie? Bo nie wiem, czy będę jeszcze dziś słuchać kazania z Twojego linku, a temat mnie zaciekawił.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: HIPER-łaska - wielkie zwiedzenie

Postautor: Psrus » 25 sty 2014, 15:48

fauxpas pisze:
Cosmo pisze:
Małgorzata pisze:
Cosmo pisze:Niestety po angielsku, więc dla rozumiejących angielski ze słuchu, ale wg mnie otrzeźwiające:
http://www.youtube.com/watch?v=Y7DHPBaBPqQ
Kazanie Michaela Browna.

A to są różne Łaski? Jest gradacja Łasek?

To forma teologii łaski, którą głoszą pewni nauczyciele.

Nigdy o tym nie słyszałem. Mógłbyś w dwóch zdaniach przybliżyć to pojęcie? Bo nie wiem, czy będę jeszcze dziś słuchać kazania z Twojego linku, a temat mnie zaciekawił.

No co mogę ci powiedzieć? Obejrzyj kazanie. Kaznodzieja traktuje o nauczaniu w stylu "łaska, łaska, nie musisz wyznawać swoich grzechów Bogu, zapomnij, nie chcemy słyszeć o napominaniu siebie, wolność, łaska".


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: HIPER-łaska - wielkie zwiedzenie

Postautor: fauxpas » 25 sty 2014, 16:20

Cosmo pisze:No co mogę ci powiedzieć? Obejrzyj kazanie. Kaznodzieja traktuje o nauczaniu w stylu "łaska, łaska, nie musisz wyznawać swoich grzechów Bogu, zapomnij, nie chcemy słyszeć o napominaniu siebie, wolność, łaska".

Właśnie o to mi chodziło, dzięks ;].


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sty 2014, 16:20

Cosmo pisze:nie musisz wyznawać swoich grzechów Bogu

A to ja mam w nieskończoność wyznawać odpuszczone mi grzechy? Bóg ich nie pamięta, a ja mam Mu przypominać??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sty 2014, 16:23

Cosmo pisze:wolność

"Jeżeli Syn was wyzwoli, prawdziwie wolni jesteście".
To jesteśmy wolni, a o tym mówi Pismo, czy nie, bo mówisz ty?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 sty 2014, 17:19

Małgorzata pisze:A to ja mam w nieskończoność wyznawać odpuszczone mi grzechy? Bóg ich nie pamięta, a ja mam Mu przypominać??

Nie będę przypominał oczywistych fragmentów z Pisma Świętego.

"Jeżeli Syn was wyzwoli, prawdziwie wolni jesteście".
To jesteśmy wolni, a o tym mówi Pismo, czy nie, bo mówisz ty?

Nie mówię, że nie jesteśmy wolni. Zresztą nie będę o tym dyskutował. Dałem tylko kazanie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to obejrzy, a jeśli nie to nie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 sty 2014, 17:45

Cosmo pisze:Małgorzata napisał/a:
A to ja mam w nieskończoność wyznawać odpuszczone mi grzechy? Bóg ich nie pamięta, a ja mam Mu przypominać??

Nie będę przypominał oczywistych fragmentów z Pisma Świętego.

Nie mogę pisać w tym temacie (głupi regulamin), ale mam prośbę: właśnie, że przypomnij te fragmenty Pisma! (może Małgorzata tego potrzebuje...)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 sty 2014, 18:49

Zbyszekg4 pisze:
Cosmo pisze:Małgorzata napisał/a:
A to ja mam w nieskończoność wyznawać odpuszczone mi grzechy? Bóg ich nie pamięta, a ja mam Mu przypominać??

Nie będę przypominał oczywistych fragmentów z Pisma Świętego.

Nie mogę pisać w tym temacie (głupi regulamin), ale mam prośbę: właśnie, że przypomnij te fragmenty Pisma! (może Małgorzata tego potrzebuje...)


Na przykład: 1J 1:9 bw "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości."


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sty 2014, 21:35

Cosmo pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Cosmo pisze:Małgorzata napisał/a:
A to ja mam w nieskończoność wyznawać odpuszczone mi grzechy? Bóg ich nie pamięta, a ja mam Mu przypominać??

Nie będę przypominał oczywistych fragmentów z Pisma Świętego.

Nie mogę pisać w tym temacie (głupi regulamin), ale mam prośbę: właśnie, że przypomnij te fragmenty Pisma! (może Małgorzata tego potrzebuje...)


Na przykład: 1J 1:9 bw "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości."

Nie ma to jak budować doktrynę na jednym wersecie :D
1. Należy pamiętać do kogo były adresowane te słowa.
Otóż Jan zwracał się w pierwszym rozdziale do gnostyków, a więc niewierzących.
2. Gdyby wyznawanie grzechów było kluczowe dla uzyskania przebaczenia, to Paweł, który jest współautorem większej części NT nie zapomniałby o tym wspomnieć. A tymczasem kiedy Koryntianie żyli w grzechu, nie pisał im, aby poszli je wyznać, ale przypomniał o ich sprawiedliwości mówiąc im, ze są świątynią Ducha Świętego. 1Kor.6:19.
My nie mamy żyć od wyznania do wyznania grzechów, ale żyć życiem, w którym wzrastamy z wiary w wiarę, której przedmiotem jest Jezus i Jego skończone dzieło.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 sty 2014, 22:04

Małgorzata pisze:
Cosmo pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Cosmo pisze:Małgorzata napisał/a:
A to ja mam w nieskończoność wyznawać odpuszczone mi grzechy? Bóg ich nie pamięta, a ja mam Mu przypominać??

Nie będę przypominał oczywistych fragmentów z Pisma Świętego.

Nie mogę pisać w tym temacie (głupi regulamin), ale mam prośbę: właśnie, że przypomnij te fragmenty Pisma! (może Małgorzata tego potrzebuje...)


Na przykład: 1J 1:9 bw "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości."

Nie ma to jak budować doktrynę na jednym wersecie :D
1. Należy pamiętać do kogo były adresowane te słowa.
Otóż Jan zwracał się w pierwszym rozdziale do gnostyków, a więc niewierzących.
2. Gdyby wyznawanie grzechów było kluczowe dla uzyskania przebaczenia, to Paweł, który jest współautorem większej części NT nie zapomniałby o tym wspomnieć. A tymczasem kiedy Koryntianie żyli w grzechu, nie pisał im, aby poszli je wyznać, ale przypomniał o ich sprawiedliwości mówiąc im, ze są świątynią Ducha Świętego. 1Kor.6:19.
My nie mamy żyć od wyznania do wyznania grzechów, ale żyć życiem, w którym wzrastamy z wiary w wiarę, której przedmiotem jest Jezus i Jego skończone dzieło.

Dla mnie to nie są argumenty, ale pobożne życzenia. :( Najlepszy jest fragment - "Nie ma to jak budować doktrynę na jednym wersecie". Za to budowanie ewangelii sukcesu i uzdrowienia na jednym fragmencie Iz 53:4 i znaczeniu słowa zbawienie, to nie jest budowanie teologii na "jednym fragmencie". :(



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości