studia

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 28 paź 2008, 16:08

poza tym, po co studiować, skoro można poczekać aż babcia z ameryki kopnie w kalendarz :) ;)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 28 paź 2008, 16:10

tylko trzeba jeszcze mieć tą babcię w ameryce

a po co studiować? dla zabicia czasu chociażby


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 28 paź 2008, 17:10

no to ładne zabijanie czasu, nerwówka przed sesjami itd... :) A jaki inny jeszcze może być powód studiowania?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 28 paź 2008, 18:08

Żeby rozwijać swój intelekt?
I nie być robotnikiem fizycznym ani obsługiwaczem nieciekawych urządzeń?
Także myślę, że sposób wypowiadania się osób wykształconych troszkę różni się od wypowiadania się ludzi stroniących od książek.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 28 paź 2008, 18:12

Puritan pisze:Także myślę, że sposób wypowiadanie się osób wykształconych troszkę różni się od ludzi stroniących od książek.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 28 paź 2008, 18:29

Na podstawie obserwacji jak również na podstawie logiki.
Jeśli nie ćwiczysz budowania sensownych i dobrze zestrukturyzowanych wypowiedzi to nie potrafisz ich sklecić. Nic nie bierze się z niczego.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 29 paź 2008, 14:15

oj, wśród studentów znajdzie się wielu ludzi, którzy poziomem równają raczej w dół, niż w górę.
to kwestia inteligencji, nie wykształcenia (a jak już, to OCZYTANIA - a żeby czytać nie trzeba iść na studia). wprawdzie często te dwie rzeczy idą ze sobą w parze, ale nie zawsze. podejrzewam, że człowiekowi inteligentnemu nie starczy cierpliwości, żeby przez całe życie kopać rowy - rychło zechce być geodetą. co zresztą zależy nie tylko od charakteru pracy, ale od otoczenia, zarobków, czasu itd.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 29 paź 2008, 22:36

julaine pisze:podejrzewam, że człowiekowi inteligentnemu nie starczy cierpliwości, żeby przez całe życie kopać rowy - rychło zechce być geodetą.
a ze mnie się zawsze śmiali, że idę na jedyne studia, które przygotowują do profesjonalnego używania łopaty (w ostrzejszej wersji: bycia grabarzem) :lil-lol:


mobi
Posty: 76
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mobi » 30 paź 2008, 13:24

Kiedy 9 lat temu kończyłem studia magisterskie obiecywałem sobie, że już nigdy nie powtórzę tego błędu. Jeśli już to jakieś praktyczne kursy. Jednak zmieniłem zdanie i teraz jestem w trakcie studiów podyplomowych. Są bardzo praktyczne i dobrze przygotowują do zawodu. Jednak cuda się zdarzają:)


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 31 paź 2008, 20:28

Blaith pisze:
julaine pisze:podejrzewam, że człowiekowi inteligentnemu nie starczy cierpliwości, żeby przez całe życie kopać rowy - rychło zechce być geodetą.
a ze mnie się zawsze śmiali, że idę na jedyne studia, które przygotowują do profesjonalnego używania łopaty (w ostrzejszej wersji: bycia grabarzem) :lil-lol:

pomoich podobno można zostać świetnym, rozumiejącycm barmanem


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 paź 2008, 20:31

Kiedyś, będąc prawosławnym, myślałem aby po maturze iść na PSD, i przyodziać sie w podraśnik. ale odkąd jestem chrześcijaninem, nie wiem co zrobić jak napisze ten świstek... :(


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 31 paź 2008, 20:35

idź do pracy i przemyśl to. pod żadnym pozorem nie idź na jakiekolwiek studia tylko dlatego, że masz 19 lat i tak trzeba, bo wszyscy idą!


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 paź 2008, 20:38

Julaine, dopiero za jakiś czas napisze mature, nie mam 19 lat :) tylko 17 ale i tak to nie zmienia faktu że teraz trza wszystko od nowa zaplanować :) ale jak?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 paź 2008, 20:41

Z drugiej strony jak już trafi do pracy to prawdopodobieństwo, że wróci na studia będzie bardzo nikłe. Główna zasada wg. mnie jest taka -- jak najdłużej żyj ze swoich Rodziców (jeśli mogą sobie na to pozwolić ;-)), a studiując dodatkowo pracuj (wiem, że w wielu dziedzinach jest to trudne), a to co zarobisz oszczędzaj (poza tym, że się tym dziel z ubogimi i Rodziną rzecz jasna).

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości