EKUMENIZM - TAK CZY NIE?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Kornelia
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2012, 23:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

EKUMENIZM - TAK CZY NIE?

Postautor: Kornelia » 25 kwie 2014, 23:39

Polecam VIDEO

Jak protestanci powinni zareagować na ekumeniczny apel papieża Franciszka?
Z pastorem Pawłem Chojeckim z Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie rozmawia grupa młodzieżowa KNP. O ekumenizmie, ewangelii i biblijnych chrześcijanach.

https://www.youtube.com/watch?v=AhlkBEnMTnc


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: EKUMENIZM - TAK CZY NIE?

Postautor: Małgorzata » 25 kwie 2014, 23:42

Kornelia pisze:Polecam VIDEO

Jak protestanci powinni zareagować na ekumeniczny apel papieża Franciszka?
Z pastorem Pawłem Chojeckim z Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie rozmawia grupa młodzieżowa KNP. O ekumenizmie, ewangelii i biblijnych chrześcijanach.

https://www.youtube.com/watch?v=AhlkBEnMTnc

Już jest taki wątek:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... &start=180


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 26 kwie 2014, 13:49

Moim zdaniem ekumenizm z kościołem katolickim jest nie możliwy. Dialog, owszem, jest potrzebny ale ekumenizm jest nie możliwy gdyż wielu protestantów nie uznaje księży/biskupów katolickich za ludzi którzy są pasterzami kościoła. Ewangeliczni więc powinni robić to co robili wcześniej czyli iść do ludzi/ katolików i nauczać ich ewangelii a z tymi którzy chcą współpracować z przywódców kościoła także powinni ich wprowadzać jak służyć Bogu żywemu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Kornelia
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2012, 23:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

RE

Postautor: Kornelia » 27 kwie 2014, 21:23

Zgadzam się, że to nie jest możliwe - po prostu kościół katolicki nie głosi prawdziwej ewangelii o darmowym zbawieniu. Chyba, żeby zmienił swoje nieodwołalne dekrety
Polecam odpowiedź video na komentarze pod filmem o EKUMENIZMIE > https://www.youtube.com/watch?v=v2U_uWd7gaU


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilzon » 29 maja 2014, 22:10

na NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Shinzu
Posty: 103
Rejestracja: 02 sty 2011, 22:20
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Shinzu » 30 maja 2014, 18:15

nie!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam wątpliwości do każdego człowieka który na takie pytanie odpowie tak.


sewen
Posty: 99
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: UK
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sewen » 31 maja 2014, 21:02

Przede wszystkim KRK to "kościół" bałwochwalczy od początku prowadzący ludzi w grzechu bałwochwalstwa .
O tym pisze Ap Paweł już w lisćie do Rzymian 1:23-32
Zatem Mocne "NIE" dla EKUMENII.

I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; (29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.

Czy ten argument nie jest wystarczający?


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 01 cze 2014, 08:54

Skoro tak...to ilu z Was wybiera się na...Festiwal Nadziei? Współorganizowany przez Kościół katolicki? Gdzie "doradcom duchowym" oficjalnie zabroniono mówić prawdę o zbawieniu(żeby nie urazić katolików)? Gdzie ludzie wychodzący do modlitwy, podający swoje dane(adres, telefon) będą...selekcjonowani wg wyznania(katolików odeśle się z powrotem do wspólnot katolickich w ich miejscowościach)?
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... golow.html


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 01 cze 2014, 10:55

Wklejam jeszcze raz link( podobno się nie uruchamia):

http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... golow.html


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 01 cze 2014, 11:25

Chcę wierzyć pisze:Moim zdaniem ekumenizm z kościołem katolickim jest nie możliwy. Dialog, owszem, jest potrzebny ale ekumenizm jest nie możliwy...


Dokładnie. Ekumenizm to hipokryzja u wierzących. Festiwal to dobra sprawa, ale nie polega to na tym by przymykać oczy na herezje katolików. Katolicy powinni tam być wyłącznie jako goście a nie współorganizatorzy. Miałem mieszane uczucia co do tego by tam jechać, ale jednak stwierdziłem, że to bedzie maskarada pod płaszczykiem tolerancji. Ja mmówię NIE dla tekiej ewangelizacji, bo to tak jak by zaprosic do wspolorganizacji pogan i postawić w miejscu spotkania cielca, bo sam duch katolickiej nauki to właśnie taki złoty cielec.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 01 cze 2014, 13:34

Natomiast na ognisko w góry czy nawet pośpiewać barke albo jakieś piosenki chwalące Boga nie widze problemu.


Ognisko i kiełbaski(byle bez alkoholu)? Why not. Ale już śpiewanie "piosenek chwalących Boga" z niezbawionymi....NIE. Dopóki nie jestem pewna, jakiego Boga oni chwalą...

Tak więc piosenki na chwałę Panu Bogu JEDYNIE z nowonarodzonymi wierzącymi, będącymi w prawdzie i w Duchu Świętym...


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 01 cze 2014, 16:28

O....Turretin :-D Co Ty robisz w Holandii..?

Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiamy wraz z mężem :-D



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości