Ruch hipisowski

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Kamilzon » 13 lis 2016, 23:01

Tak jak ktoś nadmienił Ruch hipisowski w USA a w Polsce i bloku socjalistycznym się różnił. W Polsce był anty-systemowy lub anty komunistyczny (jak kto woli) W stanach tak samo tylko że Stany kraj kapitalistyczny więc młodzież zaczęła się interesować Mao, Che i innymi tego typu osobowościami ba nawet niektórzy myśleli że w bloku wschodnim jest istny raj. I tu dochodzi do pewnej zbieżności, interesuję się i przyglądam ruchowi kibicowskiemu w Europie (tydzień bez zaglądnięcia na "kibice.net" jest stracony ;) tak samo jak miesiąc bez przeczytania TMK) i w kraja dawnego bloku zachodniego przeważa liczba ekip ultras (
Ultras – określenie zorganizowanych i najbardziej zaangażowanych kibicowsko grup uczestników meczów i zawodów sportowych. Pojęcie Ultra dotyczy zagorzałych kibiców; dla osób których priorytetem jest klub sportowy, któremu kibicują i wszystko co jest z nim związane. Osoby te tworzą grupy, których łączy kibicowanie drużynie, a także szeroka działalność na rzecz klubu sportowego i środowiska kibicowskiego. Podczas meczów ultrasi manifestują swoje przywiązanie do klubu głównie chóralnymi, melodyjnymi śpiewami i widowiskowymi oprawami meczowymi wzbogaconymi często efektami pirotechnicznymi.
) Lewicowych np. Girondins Bordeaux, Bayern Monachium, Olympique Marsylia, Celtic Glasgow (o dziwo grupa odwołująca się do katolickich korzeni Irlandzkich emigrantów) Nie wspominając już o FC St. Pauli gdzie to jest klub ikona dla wszelkiej maści anarchistów, punków i antifofców oraz o włoskim AS Livorno gdzie przed każdym meczem jest odgrywana międzynarodówka. Zaś ekip zdeklarowanych jako "prawicowe" (w nawiasie bo chodzi mi o ruchy konserwatywno-nacjonalistyczne. Większość ludzi tworzących ruch ultras pochodzi z robotniczych dzielnic, więc naturalnie są za gospodarką pro-socjalną) w tej części Europy jest niewiele Np. HSV Hamburg, Olympique Lyon, Juventus Turyn czy też już taka perełka jak Lazio Rzym gdzie kibice jawnie się odwoływują do faszyzmu ( Tak, tak KAAN wiem faszyzm nie jest czysto prawicową ideologią), aczkolwiek pewna część ekip ultras na zachodzie deklaruje się jako apolityczne. Natomiast w byłych demoludach sytuacja jest odwrotna Ekip zdeklarowanych jako "lewicowe" prawie niema, są takie wyjątki jak: Bohemians Praha, AS Trenčín, Arsenal Kijev i kilka klubów na Białorusi Większość ekip w Europie Wschodniej jest konserwatywno-nacjonalistyczna. Nawet taki kwiat jak Cervena Zviezda Blegrad gdzie ich nazwa to czerwona gwiazda jest "prawicowa" tak samo jak CSKA Sofia gdzie w herbie swojego klubu mają czerwoną gwiazdę. I jak jeden użytkownik forum kibice.net ładnie to określił "Ludzie z Europy Zachodniej nigdy nie poznali komunizmu wie dlatego ich tak ciągnie do czerwonych ideologii"

Sorry za tak duży offtop, ale jak zacznę o czymś pisać co mnie interesuje to sie tak długo rozpisuję. ;)


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Kamilzon » 13 lis 2016, 23:07

kruszynka pisze:Czytam Was chłopaki i sie zastanawiam w jakim stopniu ta wiedza o hipisach wynika z autopsji? :D :P
A ja myślałam że byłam hipiską. A tu widzę, że nie byłam.
W Polsce ograniczało się to chyba tylko do przyznawania się do kultowego filmu "Hair", słuchania Pinka i Floyda i noszenia stosownych ciuchów. :]


Kiedyś mój hipisizm objawiał się tym że Słuchałem The Hollies i Uraiah Heep i oglądnąłem Easy Rider :-D

Teraz się ogranicza do noszenia półdługich włosów i zakładania chusty jak się jedzie na dalszą trasę rowerową ;)


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Dezerter » 14 lis 2016, 21:56

kruszynka pisze:
Dezerter pisze:jak to z tą wolna miłością było

No i nie powiem, bo nie wiem. Dlatego napisałam, ze nie byłam chyba hipiską.
Ja miałam na welurach napisane AC/DC i qrcze to była cała demonstracja :lmao: Ach i jeszcze pacyfa.
Dezerter pisze:Przypomniałem sobie, że w pierwszych latach Jarocina to właśnie był raj dla hipisów - pisze tu o latach przed 1983

Nie. Ja nigdy nie znajdowałam się w miejscach gdzie sa namioty i brak łazienki.

jak bym moją żonę słyszał - ech kobiety ;)
... ile imprez mi poszło koło nosa przez takie podejście :-?
ja nosiłem taką specyficzną pacyfkę przez kilka lat - bardzo trudno ja znaleźć w necie na zdjęciach więc opiszę:
dole ramię stanowiła ręka od łokcia, zaciśnięta w pięść
ta pięść trafia w karabin maszynowy AK, który łamie się na pół i te złamane połowy tworzą dwa boczne ramiona pacyfki
i normalne górne ramię pacyfki
... taka Dezerterowa ;)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości