Modlitwa o własną śmierć

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Modlitwa o własną śmierć

Postautor: Grażyna » 21 lip 2014, 16:09

Chciałabym poznać Waszą opinię - czy modlitwa do Boga o własną śmierć jest czymś niewłaściwym? Jeżeli zawodzi wszystko co ziemskie, co bardzo człowieka trzymałoprzy życiu, ogromny ból fizyczny i psychiczny jest nie do zniesienia, sytuacja katastrofalna, to czy chrześcijanin może prosić Pana Jezusa, aby go zabrał? Eliasz też miał już kiedyś dość i prosił Boga o śmierć. Czasem człowiek jest tak utrudzony, zmęczony i rozgoryczony na ludzi, że nie ma już na nic sił i prosi Boga, aby go zabrał. Bóg może wszystko, to wiem. Tylko czy to jest właściwe,chrześcijańskie?


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o własną śmierć

Postautor: jj » 21 lip 2014, 17:37

Rozwazania dojrzalego Chrzescijanina:

(21) Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem. (22) A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać. (23) Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej; (24) lecz z drugiej strony pozostać w ciele, to ze względu na was rzecz potrzebniejsza. (25) A to wiem na pewno, że pozostanę przy życiu i będę z wami wszystkimi, abyście robili postępy i radowali się w wierze,
(List do Filipian 1:21-25, Biblia Warszawska)


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o własną śmierć

Postautor: josta » 21 lip 2014, 22:31

Grażyna pisze:Chciałabym poznać Waszą opinię - czy modlitwa do Boga o własną śmierć jest czymś niewłaściwym? Jeżeli zawodzi wszystko co ziemskie, co bardzo człowieka trzymałoprzy życiu, ogromny ból fizyczny i psychiczny jest nie do zniesienia, sytuacja katastrofalna, to czy chrześcijanin może prosić Pana Jezusa, aby go zabrał? Eliasz też miał już kiedyś dość i prosił Boga o śmierć. Czasem człowiek jest tak utrudzony, zmęczony i rozgoryczony na ludzi, że nie ma już na nic sił i prosi Boga, aby go zabrał. Bóg może wszystko, to wiem. Tylko czy to jest właściwe,chrześcijańskie?


Grażyna, przepraszam, że tak zapytam wprost, ale czy Ty o sobie masz takie myśli?
Był czas, kiedy mówiąc szczerze modliłam się o to by Bóg mnie zabrał, oczywiście, bo przeciez tu piszę, tak sie nie stało. Wtedy nie zastanawiałam się czy to jest właściwie, ale myślałam o tym, że tylko On może mądrze zadecydować co ma się ze mną stać.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 lip 2014, 22:41

Grażyna módl się o co chcesz, byle tylko naprawdę nic głupiego nie przyszło ci do głowy aby uczynić!


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 lip 2014, 06:57

josta pisze:Był czas, kiedy mówiąc szczerze modliłam się o to by Bóg mnie zabrał, oczywiście, bo przeciez tu piszę, tak sie nie stało.


I jak tak miałem kilka lat temu czego nawet jest świadkiem jedna osoba z tego forum.
Jak widać Bóg miał inne plany i żadna, nawet z pozoru najgorsza sytuacja nie stanowi przeszkody.
Grażyna nie wiem co Ci się dzieje ale masz walczyć, rozwiązanie przyjdzie z czasem.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lip 2014, 07:05

Grażynko, pamiętasz jak walczyłaś o moją żonę, gdy zachorowała i do szpitala trafiła - jak szukałaś namiarów, kontaktów z myślą o lepsze dla niej leczenie; jak się modliłaś...?!!
Proszę Cię nie poddawaj się, walcz u Bożego boku - On da Ci zwycięstwo!

Serdecznie pozdrawiam. Będzie lepiej, tylko nie załamuj rąk bo Bóg Cię nie opuści!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości