Torben Sondergaard

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Torben Sondergaard

Postautor: josta » 29 lip 2014, 11:58

Czy ktoś z Was zna nauczenie tego człowieka, jego działanosć? Co sądzicie?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
SzymonK
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2014, 20:36
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: SzymonK » 29 lip 2014, 13:08

Oglądałem dwa lub trzy jego filmiki. Wszystko kręci się wokół tego, że wszyscy się mylą, nie było jeszcze prawdziwej reformacji, a najważniejszymi znakami są uzdrowienia. Dla mnie to typowy przykład jednego z największych problemów kościoła w krajach zachodnich - skrajnego indywidualizmu i braku pokory. Coraz mniej chce służyć, coraz więcej liderować.

"Wszyscy przede mną się mylili, dopiero ja odkryłem najprawdziwszą interpretację Bożego Słowa."


"Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem lecz czynem i prawdą."

1 Jana 3, 18
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 lip 2014, 02:36

Widzę, że to jakiś norweg (imię i nazwisko typowo norweskie), będę musiał obadać temat :)

SzymonK pisze:Dla mnie to typowy przykład jednego z największych problemów kościoła w krajach zachodnich - skrajnego indywidualizmu i braku pokory.

ja widzę, że istnieje wręcz odwrotny problem: ślepe posłuszeństw względem pastorów itp. i za mało sprawdzania w Słowie czy tak się sprawy mają, jak coś powie pastor, biskup itd. to jest to świętość, która nie podlega weryfikacji, a kto podważa słowa pastora itd. to jakby podważał Biblię


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 lip 2014, 08:30

Znam. W latach dziewiecdziesiatych, bedac mlodym chlopakiem, handlowal dewocjonaliami. Mial sklep. Dzialal na fali "cudakow" rownolegle z niejakim Charlesem Ndifonem z Nigerii.
Dzisiaj handluje "uzdrowieniami".


SzymonK
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2014, 20:36
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: SzymonK » 30 lip 2014, 09:27

ja widzę, że istnieje wręcz odwrotny problem: ślepe posłuszeństw względem pastorów itp. i za mało sprawdzania w Słowie czy tak się sprawy mają, jak coś powie pastor, biskup itd. to jest to świętość, która nie podlega weryfikacji, a kto podważa słowa pastora itd. to jakby podważał Biblię


Problem, o którym wspominasz wynika nie tyle ze ślepoty ile z lenistwa.

Mi chodziło raczej nie tyle o samodzielne badanie różnych rzeczy i napominanie pastora, jeśli zbłądzi, ile o przekonanie, że ponieważ mam Biblię to kościół nie jest mi potrzebny bo i tak wszyscy przede mną się mylili.


"Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem lecz czynem i prawdą."



1 Jana 3, 18
Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 30 lip 2014, 09:30

Znam. W latach dziewiecdziesiatych, bedac mlodym chlopakiem, handlowal dewocjonaliami. Mial sklep. Dzialal na fali "cudakow" rownolegle z niejakim Charlesem Ndifonem z Nigerii.
Dzisiaj handluje "uzdrowieniami".


Jakto handlował dewocjonaliami? Możesz coś więcej napisać na ten temat? Wiem, że pochodzi z rodziny luterańskiej ale się rozstał ze swoim kościołem i rozpoczął swoją działalność misyjną.


Tylko Bogu Chwała!
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 30 lip 2014, 10:18

A czy uważacie, że uzdrowienia za pośrednictem Torbena są nieautentyczne?
I pomijając kwestię uzdrowienia, czy nauczanie tego człowieka według was jest nie biblijne?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 lip 2014, 19:36

Radex pisze:
Znam. W latach dziewiecdziesiatych, bedac mlodym chlopakiem, handlowal dewocjonaliami. Mial sklep. Dzialal na fali "cudakow" rownolegle z niejakim Charlesem Ndifonem z Nigerii.
Dzisiaj handluje "uzdrowieniami".


Jakto handlował dewocjonaliami?


no handlowal... sprzedawal reczniki, kasety, obrazki. A na zapleczu "uzdrawial" klientow.

Radex pisze:Możesz coś więcej napisać na ten temat?


Moge, ale nie chce.

Radex pisze:Wiem, że pochodzi z rodziny luterańskiej ale się rozstał ze swoim kościołem i rozpoczął swoją działalność misyjną.


Widze, ze w Polsce "dziala" misyjnie.


Fafer
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2015, 13:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fafer » 17 mar 2015, 13:13

Chciałbym przestrzec wszystkich chrześcijan przed nauczaniem Torben'a. Ten człowiek chce podważyć wszystkie autorytety. Zastanówmy się przez chwilę Biblia mówi o apostołach, kościołach, Biskupach, pasterzach(czy tam liderach). Nie możemy uważać, że chrześcijanin może żyć bez społeczności z innymi wierzącymi (poza przypadkami kiedy tych wierzących po prostu nie ma). Społeczność z braćmi i siostrami jest ważna i uważam, że każdy to rozumie Note: to forum to przecież też społeczność :D. Naprawdę nie chcę nikogo obrażać, ale poglądy które głosi Torben wydają mi się w 100% niebiblijne.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 17 mar 2015, 15:01

josta pisze:Czy ktoś z Was zna nauczenie tego człowieka, jego działanosć? Co sądzicie?


Slepy charyzmatyk wiedzie innych naiwnych charyzmatykow na manowce bledu.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości