Tatuaże

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 lis 2011, 02:30

Kiedyś było popularne robienie sobie tatuaży i nacięć na znak żałoby, ale myślę, że gdyby dzisiaj biblia była spisywana to jeszcze do tego doszedłby zakaz noszenia czarnych ubrań na znak żałoby, czarnych wstążeczek itd. itd. itd., które przecież są tak bardzo popularne nawet wśród chrześcijan. Z resztą mnie to zawsze irytowało i przychodziłem na pogrzeby ubrany w jasne barwy 8-)


Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 25 lis 2011, 09:40

Hardi, lecz pamiętaj, że było to spisane w Prawie skierowanym do Żydów ;)


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;
Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 lis 2011, 10:06

Maciooj pisze:Hardi, lecz pamiętaj, że było to spisane w Prawie skierowanym do Żydów ;)

Zgadzam się, tym bardziej śmieszy mnie powołanie się na ten werset ;)


medyczka
Posty: 172
Rejestracja: 15 kwie 2009, 22:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tatuaże

Postautor: medyczka » 25 lis 2011, 10:53

Hardi pisze:
Cosmo pisze:Jaką postawę powinien przyjmować chrześcijanin wobec tatuaży? Czy takie "ozdabianie" siebie jest grzechem?

biblia zabrania jedynie tatuowania się na znak żałoby po zmarłych i nic więcej, jeśli ktoś ci powie, że ogólnie tatuowanie się to grzech (a już padały tutaj taki sugestie) to pamiętaj, że to tylko czyjś prywatny pogląd, jego własny dekalog, a nie nauka biblijna

Lash pisze:
zipol4ever pisze:a dlaczego jj jest to grzech wg ciebie
Może dlatego
(28) Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan! (Ks. Kapłańska 19:28, Biblia Tysiąclecia)
(28) Nie będziecie robili żadnych nacięć na waszym ciele, dając w ten sposób wyraz żałobie po zmarłych, i nie będziecie malowali żadnych znaków na własnym ciele. Ja jestem Jahwe. (Ks. Kapłańska 19:28, Biblia Warszawsko-Praska)

zaznaczyłem to co chyba przeoczyłeś, a co całkowicie zmienia sens ;)

markulus pisze:
SirCosmo pisze:Jaką postawę powinien przyjmować chrześcijanin wobec tatuaży? Czy takie "ozdabianie" siebie jest grzechem?


Taka postawę powinien przyjmowac, o jakiej mówi biblia
Kpł 19:28 Bw "Nie będziecie na znak żałoby po zmarłym czynić nacięć na ciele swoim ani nakłuwać napisów na skórze swojej; Jam jest Pan."
nic dodać

Ty też coś przeoczyłeś ;)


Hardi, a czy wobec tego, że tatuaż na znak żałoby jest zabroniony, natomiast wolno tatuować się z innych przyczyn, to czy to znaczy, że tak samo możemy myśleć o nacięciach na ciele, tzw. samookaleczaniu? Jeśli nie robię tego na znak żałoby po kimś, to mogę wg Twojej interpretacji ciąć się ile chcę?


medyczka
Posty: 172
Rejestracja: 15 kwie 2009, 22:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: medyczka » 25 lis 2011, 10:54

Hardi pisze:
Maciooj pisze:Hardi, lecz pamiętaj, że było to spisane w Prawie skierowanym do Żydów ;)

Zgadzam się, tym bardziej śmieszy mnie powołanie się na ten werset ;)


I ja się z tym zgadzam, ale jeśli coś interpretujemy, to zachowajmy w tym logikę.


Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 25 lis 2011, 12:13

Dla mnie chrześcijanin może się tatuować, lecz musi się liczyć z komentarzami w stylu: "Taki pobożny, a tatuuje swoje ciało.." co sprawia, że dajemy gorsze świadectwo światu. Owszem, powiecie, że mamy podobać się Panu, lecz i mamy być światłem świata i dawać dobre świadectwo, czystości również na ciele, myślę :)


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;

Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tatuaże

Postautor: Hardi » 25 lis 2011, 21:22

medyczka pisze:Hardi, a czy wobec tego, że tatuaż na znak żałoby jest zabroniony, natomiast wolno tatuować się z innych przyczyn, to czy to znaczy, że tak samo możemy myśleć o nacięciach na ciele, tzw. samookaleczaniu? Jeśli nie robię tego na znak żałoby po kimś, to mogę wg Twojej interpretacji ciąć się ile chcę?

"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść." 1 Kor. 6.12


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tatuaże

Postautor: Fedorowicz » 20 lut 2012, 18:37

Cosmo pisze:Jaką postawę powinien przyjmować chrześcijanin wobec tatuaży? Czy takie "ozdabianie" siebie jest grzechem?


Wykonywanie tatuaży to zabroniona praktyka w Biblii związana od wieków z prymitywizmem obyczajów i zachowań. Przejmujac obyczaje ludów pierwotnych człowiek wspólczesny często zaczyna zachowywać sie prymitywnie. Ciało to nie miejsce na rysunki czy napisy , ale mieszkanie Ducha Świętego."Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest?” – pyta nas Ap. Paweł. :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tatuaże

Postautor: Hardi » 17 maja 2012, 18:35

Fedorowicz pisze:Wykonywanie tatuaży to zabroniona praktyka w Biblii

tak, ale na znak żałoby... wtedy był takie zwyczaj, że rodzina będąca w żałobie oznakowała się tatuażem, był on robiony z henny więc i tak znikał po jakimś czasie... podejrzewam, że gdyby dzisiaj była pisana księga Mojżeszowa to byłby zakaz noszenia czarnej odzieży na znak żałoby, bo dzisiaj taki jest zwyczaj

a jeśli do kogoś to i tak nie przemawia to pozwolę sobie zacytować werset odnośnie postanowień starotestamentowych:

"Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi." Dz. Ap. 15.28-29

ps. dziwi mnie, że brat jj (i nie tylko on) który nie raz walczył z adwentystami itd. odnośnie zakazów i nakazów starotestamentowych, wkleja (i to wyrwany z kontekstu) starotestamentowy zakaz tatuowania się :-? wybaczcie, ale to trochę pachnie obłudą :-/


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 maja 2012, 20:04

Hardi, czy ty masz tatuaż?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tatuaże

Postautor: jj » 17 maja 2012, 20:43

Hardi pisze:
ps. dziwi mnie, że brat jj (i nie tylko on) który nie raz walczył z adwentystami itd. odnośnie zakazów i nakazów starotestamentowych, wkleja (i to wyrwany z kontekstu) starotestamentowy zakaz tatuowania się :-? wybaczcie, ale to trochę pachnie obłudą :-/


Dziwi mnie, ze Hardi, taki duchowy czlowiek, nie ma zadnego duchowego rozeznania, co jest dobre, a co nie. O zapachu nie wspomne. :/


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tatuaże

Postautor: Hardi » 17 maja 2012, 21:00

Adalbertus pisze:Hardi, czy ty masz tatuaż?

nie, nie mam, ani nie planuję mieć

jj pisze:
Hardi pisze:
ps. dziwi mnie, że brat jj (i nie tylko on) który nie raz walczył z adwentystami itd. odnośnie zakazów i nakazów starotestamentowych, wkleja (i to wyrwany z kontekstu) starotestamentowy zakaz tatuowania się :-? wybaczcie, ale to trochę pachnie obłudą :-/


Dziwi mnie, ze Hardi, taki duchowy czlowiek, nie ma zadnego duchowego rozeznania, co jest dobre, a co nie. O zapachu nie wspomne. :/

Drogi bracie, nie mydlij oczu rozeznaniem duchowym, bo chodzi oto, że stosujesz prawo starotestamentowe jak ci się podoba, raz twierdzisz, że nie jesteś pod nim i możesz jeść wieprzowinę, a raz twierdzisz, że jesteś pod nim i dlatego nie możesz sobie zrobić dziary (tak to odbieram co piszesz)

tatuaż nie jest ani dobry, ani zły... i twój prywatny dekalog tego nie zmieni :)

dziwi mnie to, że niektórzy widzą straszną rzecz w przyozdobieniu siebie tatuażem, a nie widzą nic złego w przyozdobieniu siebie krawatem... to jest brak konsekwencji w rozumowaniu ;)


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 17 maja 2012, 21:12

przewertowałam cały temat i zgadzam się z Maciooj i Hardi.

Takie wyrywanie z ST "to stosujemy, a tamto nie",
kojarzy mi się z powoływaniem się z całkowitą abstynencją na Rz 14,21 wcinając przy tym schabowego :-/


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 maja 2012, 21:13

O tatuażach mogę powiedzieć tyle, ze mi się to nie podoba :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
netlar
Posty: 90
Rejestracja: 30 kwie 2012, 18:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: netlar » 17 maja 2012, 21:27

Małgorzata pisze:O tatuażach mogę powiedzieć tyle, ze mi się to nie podoba :D

Mi też nie, mnie to nawet obrzydza. :dobani:


http://cwc_ararat.republika.pl/
http://www.awcf.republika.pl/
"Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen." Apokalipsa 1:6

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości