Tatuaże

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Tatuaże

Postautor: Psrus » 04 gru 2008, 22:57

Jaką postawę powinien przyjmować chrześcijanin wobec tatuaży? Czy takie "ozdabianie" siebie jest grzechem?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 gru 2008, 23:07

A co chciałbyś sobie wytatuować? ;-) I czy wiesz, że usunięcie tego ozdobnika jest mało przyjemne? :-) Osobiście uważam, że tatuaże to takie bardziej "hardcoreowe" wersje koszulek z napisami -- tyle, że Chrześcijanin ma świadczyć w szczególności przez swoje życie i głoszone Słowo, a nie przez koszulki ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Jowi
Posty: 252
Rejestracja: 11 sty 2008, 23:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jowi » 05 gru 2008, 00:57

Ciekawe jak będzie wyglądał dziadek 80 lat z tatuażem... ;p ;)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 gru 2008, 08:19

Podobnie jak w powycieranej koszulce "I live for Rock'n'Roll" ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 05 gru 2008, 10:20

jak już to henna. pobędzie, pobędzie i zejdzie.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
zipol4ever
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2008, 15:21
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Zabrze
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zipol4ever » 14 gru 2008, 20:38

"Jaką postawę powinien przyjmować chrześcijanin wobec tatuaży? Czy takie "ozdabianie" siebie jest grzechem?"

Grzechem? Nie! Czemuż miało by być a kolczyki w uszach, naszyjniki itp to też grzech?
Nie wpadajmy w paranoję, co w tym złego, jeżeli chcesz to zrób sobie to ale musisz pamiętać że owa "pamiątka" będzie z tobą do końca życia a jak po roku ci się znudzi to niestety nic nie zrobisz z tym (chyba że usuniesz to operacyjnie).
Radził bym kupić tatuaż ala' naklejkę(idzie takie coś kupić) i z tym pochodzisz i zobaczysz jak się z tym czujesz :)


Przeszłość nie kształtuje mojej przyszłości!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

DOZWOLONE POWYŻEJ LAT 18 ;) - obrzydliwe

Postautor: Lash » 15 gru 2008, 10:03

Uważam że tatuaże są nieładne.
w początkowym okresie może i sie jakoś prezentują w ale w końcu wyglądają okropnie....
W Angli pełno jest takich @pisanek@ i nie widziałem łandej ...
Przykład poniżej ...
dla mnie to obrzydliwe
Załączniki
tatuaz.JPG
tatuaz.JPG (74.88 KiB) Przejrzano 13563 razy


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 gru 2008, 11:11

zipol4ever pisze:"Jaką postawę powinien przyjmować chrześcijanin wobec tatuaży? Czy takie "ozdabianie" siebie jest grzechem?"
Ozdabianie siebie nie jest grzechem, tatuaz - jest.


Awatar użytkownika
zipol4ever
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2008, 15:21
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Zabrze
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zipol4ever » 15 gru 2008, 11:27

a dlaczego jj jest to grzech wg ciebie


Przeszłość nie kształtuje mojej przyszłości!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 gru 2008, 11:46

zipol4ever pisze:a dlaczego jj jest to grzech wg ciebie
Może dlatego
(28) Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan! (Ks. Kapłańska 19:28, Biblia Tysiąclecia)
(28) Nie będziecie robili żadnych nacięć na waszym ciele, dając w ten sposób wyraz żałobie po zmarłych, i nie będziecie malowali żadnych znaków na własnym ciele. Ja jestem Jahwe. (Ks. Kapłańska 19:28, Biblia Warszawsko-Praska)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 15 gru 2008, 11:54

Ostatnio obiła mi się o uszy informacja, że tatuaże robią sobie ludzie o wysokim poczuciu wstydu i niepewni siebie.
Z drugiej strony, antropolodzy są zgodni, że homo sapiens w przeciwieństwie do homo neandertalis miał dużą potrzebę malowania i ozdabiania ciała, czego tatuaże są logiczną kontynuacją. Zatem wstydzimy się o wiele bardziej od neandertalczyków i mamy silniejsze od nich poczucie nagości - ciekawa przesłanka do rozważań o grzechu pierworodnym...


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 gru 2008, 11:58

Przewodas pisze:Ostatnio obiła mi się o uszy informacja, że tatuaże robią sobie ludzie o wysokim poczuciu wstydu i niepewni siebie.
Z drugiej strony, antropolodzy są zgodni, że homo sapiens w przeciwieństwie do homo neandertalis miał dużą potrzebę malowania i ozdabiania ciała, czego tatuaże są logiczną kontynuacją. Zatem wstydzimy się o wiele bardziej od neandertalczyków i mamy silniejsze od nich poczucie nagości - ciekawa przesłanka do rozważań o grzechu pierworodnym...
pewnie tak ... ciekawe dla kogo ... W sumie tez mi przlecialo przez mysla ze niektore @malpy" wstydza sie
ja sie mnie mam czego wstydzic ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 15 gru 2008, 12:07

SirCosmo pisze:Jaką postawę powinien przyjmować chrześcijanin wobec tatuaży? Czy takie "ozdabianie" siebie jest grzechem?


Taka postawę powinien przyjmowac, o jakiej mówi biblia
Kpł 19:28 Bw "Nie będziecie na znak żałoby po zmarłym czynić nacięć na ciele swoim ani nakłuwać napisów na skórze swojej; Jam jest Pan."
nic dodać


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 15 gru 2008, 13:13

Markulus, Nie bądź taki hop do przodu! A jeśli ktoś tatuuje sobie informację o swojej grupie krwi, grzeszy roztropnością?


Tworzenie zbliża do Stwórcy

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości