Jak można kochać ludzi?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Crussing
Gender: None specified

Re: Jak można kochać ludzi?

Postautor: Crussing » 11 paź 2014, 22:16

filius dei pisze:Ja mam dość ludzi, nienawidzę wszystkich, kocham tylko zwierzęta bo tylko one zasługują na miłość.

Rozumiem, ze np. psa, ktory zagryzl dziecko takze kochasz?

filius dei pisze:Ludzie mienią się istotami o wyżeszej inteligencji od zwierząt ale jednak patrząc po ich życiu im nie dorównują.

A czy taki kon lub papuga umozliwila loty w kosmos? Co hmm...kot zrobil dla astronomii/fizyki/chemii/biologii? Ludzie sa inteligentniejsi od zwierzat i to nie ulega watpliwosci. Tobie raczej chodzi o uczucia wyzsze mam racje?

filius dei pisze:Jak patrzę na cierpienie niewinnych zwierząt to mam ochotę zabić ludzi którzy to robią albo którzy sie tylko biernie przyglądają i nic z tym nie robią.

Jesli chodzi o cierpienie zwierzat, ktore nic nie zrobily to w sumie fakt.


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 11 paź 2014, 22:23

Może na początek przestań ich nienawidzić? ;-) Nic dziwnego, często ogarnia mnie złość i niedowierzanie, jak słyszę, o tym, co ludzie robią. W przeszłości wiele osób mnie skrzywdziło, powiedziałam sobie, że wybaczyłam, jednak gdy o tym myślę, czasem ogarnia mnie złość i nienawiść, to normalne ludzkie uczucia. Proszę jednak Jezusa, by zabrał ode mnie tę nienawiść.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 11 paź 2014, 22:26

Witaj, filius dei!
Z ciekawości zapytam: co wywołało Twoje uczucia?


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 11 paź 2014, 22:32

Wydaje mi się, ze mocno koloryzujesz naturę...
Suczka, która urodzi niepełnosprawne młode, odrzuci je, nie będzie karmiła, lub przygniecie ciałem, aby zadusić... Gdzie w tym uczucia wyższe?
Jak działa instynkt mogłam się przekonać kiedy mojemu kotu dawałam do zabawy takie specjalne zabawki do zabawy w polowanie. Kilka razy zerwał zabawkę ze sznurka, święcie przekonany ze to zdobycz zamieniał się w mała bestię.
Programów o naturze i np. taktykach polowań itp też chyba nie oglądałaś?
Z innych ciekawostek podam fakt, że rekin jeszcze wewnątrz jamy brzusznej swojej matki potrafi zjeść rodzeństwo... Nie ma zmiłuj.
Natura po prostu rządzi się swoimi prawami....


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak można kochać ludzi?

Postautor: Karol » 11 paź 2014, 22:34

filius dei pisze:Tak jak w tytule, ja nie rozumiem, jak można kochać istoty które czynią największe zło i niszczą Boże stworzenie? jak można kochac kogoś kto nie ma serca i znęca sie nad zwierzętami. Ludzie to idioci, mam juz dośc patrzenia na tę hołotę. Ja mam dość ludzi, nienawidzę wszystkich, kocham tylko zwierzęta bo tylko one zasługują na miłość. Ludzie mienią się istotami o wyżeszej inteligencji od zwierząt ale jednak patrząc po ich życiu im nie dorównują. Jak patrzę na cierpienie niewinnych zwierząt to mam ochotę zabić ludzi którzy to robią albo którzy sie tylko biernie przyglądają i nic z tym nie robią. Na prawdę nie rozumiem. Chyba jednak Bogu ludzie sie nie udali i Bóg popełnił wielki błąd stwarzając człowieka.


Wielokrotnie mam podobne zdanie do Twojego
Bóg stworzył wszystko dobre niestety jak to Biblia mówi szatan chodzi wokoło jak lew ryczący i zwodzi wszystkich ponieważ czasu ma nie wiele. Tak dosłownie nie jest powiedziane ale coś koło tego :)
Oglądałem kiedyś film tylko przez chwilę ponieważ nie potrafiłem na to wypatrzeć na tych ludzi jeżeli można ich tak nazwać którzy znęcają sie nad zwierzętami a one czują i płaczą.

Dziś do zwierzęcia możesz podejść przytulić się pogłaskać a ono będzie wdzięczne i nic głupiego Tobie nie powie
Ja przez wiele lat miałem do czynienia z ludzmi ( nie wszystkimi ) którzy zachowywali się jak .... no właśnie kto ? Na pewno nie jak zwierzęta. Ci ludzie zniszczyli moja pasję moje zdrowie itd...
Uwierz mi że mimo wszystko są jeszcze nielicznie ale są ludzie którzy są ludźmi prawdziwymi dobrymi pomagający współczujący kochający itd... Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka ale niestety takich prawdziwych ludzi jest coraz mniej.
Biblia sama mówi
Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń.

Jest taki fajny film który kupiłem na DVD o tym jak zwierzęta się kochają ( nie myśleć o seksie ) Jeżeli zachcesz wiedzieć to napisz podam tytuł teraz nie pamiętam.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 11 paź 2014, 22:36

Czy mówisz może o projektach typu "koniec z klatkami" itp?
Albo o koniach na szlaku do Morskiego Oka?
We wszystkim potrzebny jest tez zdrowy rozsądek...
Np. wegetarianie nie jedzą mięsa ze względów ideologicznych, ale potrafią np. karmić nim swojego psa...
To są pewne absurdy. Mięso jako źródło substancji odżywczych jest obrzydzane ludziom, ale tolerowane dla domowych pupili i innych okazów pod opieka człowieka...
Wiele zależy od okoliczności. Nie sądźmy pochopnie.
Na chłodno jestem pewna, ze swojego psa bym nie zjadła, ale mój ojciec przeżył jako malutkie dziecko IIWŚ i moja babcia zabiła ich własnego psa po kilku tygodniach w zasypanej piwnicy... I mój tata zjadał go z wdzięcznością i prosił "Daj jeszcze, mamusiu".
Więc koniec końców, chodzi o serce...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2014, 22:40 przez Anmarivero, łącznie zmieniany 1 raz.


Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 11 paź 2014, 22:43

filius dei pisze:Tak bo jak widze jak te przeklęte bahory traktują zwierzęta jak zabawki albo często sami je prowokują to sama na miejscu tego psa zagryzłabym gównianego bahora, po za tym agresywne psy sa wynikiem bezmuzgich właścicieli którzy nie umieją wychować właściwie psa i najczęściej są sami agresywni w stosunku do nich.

Ty chyba nie wiesz co mowisz. Takie male dziecko to tak naprawde nie rozumie co robi, wiec obwinianie o taka tragedie dzieciaka jest po prostu smieszne. A ja osobiscie bym zarowno psa, jak i jego wlasciciela chyba...powstrzymam sie od brzydkich slow.

filius dei pisze:Owszem, lot w kosmos czy jakieś odkrycia są o wiele mniej ważne od miłości i prawdziwej wierności jakie daje zwierzę, sama tego doświadczyłam.

Za milosc i wiernosc nie zaplacisz np rachunkow. Sa takie sytuacje, w ktorych pieniadze stoja ponad uczuciami.

filius dei pisze:Człowiek jest z natury zły i nigdy nie spotkałabym osoby która potrafi bezwarunkowo kochać

W takim razie malo jeszcze w zyciu widzialas.

filius dei pisze:PO ZA TYM NIKT NIE WYRZĄDZIŁ WIĘCEJ ZŁA NIŻ CZŁOWIEK!

Inicjatorem wszelkiego grzechu jest szatan, wiec to do niego miej najwieksze pretensje.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 11 paź 2014, 22:44

filius dei pisze:
Anmarivero pisze:Natura po prostu rządzi się swoimi prawami....

Owszem, tak działa instynkt i każde zwierzę jak i człowiek je ma, ale skoro człowiek podobno jest mądrzejszy :roll: (co raz mniej w to wierzę) to może powinien zachowywać się lepiej co? a jak się zachowuje? bez porównania gorzej.

Widziałaś walki np tygrysów o dominację, albo lwów morskich?

To, że udomowione zwierzęta są wyrwane z naturalnego środowiska, w którym walczyły o przetrwanie i nie muszą/nie mogą/nie umieją tego już właściwie robić nie czyni ich lepszymi niż my...


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 11 paź 2014, 22:45

filius dei pisze: mam juz dośc patrzenia na tę hołotę.


:laughing2: hahaha to sie usmialam. Dzieki za poprawienie mi humoru. Na te "holote" haha :lmao: dobre...

To cie teraz dobije Filius Dei, wedlug kalwinistow z tego forum Bog sam swtorzyl zlych ludzi dla wlasnej przyjemnosci, zatem sam zaplanowal to znecanie sie nad niewinnymi zwierzatkami. To ci dobra nowina co? ;) Kalwinsci twierdza ze po uslyszeniu takiej ewangelii nawraca sie masa ludzi... Zatem jak sadze do jutra ci przejdzie gorycz i staniesz sie zagorzala przedstawicielka kalwinskiej "elity" :roll:



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości