co się dzieje z chrześcijaństwwem

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

co się dzieje z chrześcijaństwwem

Postautor: magda » 25 paź 2014, 22:45



Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 26 paź 2014, 08:43

Tyle się gość napracował, żeby na końcu stwierdzić, że każdy, kto nie święci soboty należy do Babilonu?
Nie kupuję tego. Choć z wieloma stwierdzeniami tego człowieka (obejrzałam pierwszy filmik) się zgadzam. Ruch charyzmatyczny w takim wydaniu, w jakim został t opisany rzeczywiście nie jest od Boga.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 paź 2014, 16:30

To znaczy pomijając to o sobocie chodzi o te dary duchowe. Dlaczego nie może teraz być takich spektaklarnych darów. Czy to co się dzieje jest wynikiem wpływ złych duchów czy moze dziwi nas to ,bo nie wierzymy że mozemy mieć takie spektakularne dary. Sama już nie wiem jak to jest.Może my już nie wierzymy że Duch Święty się w nas tak może zamanifestować mże to widać , że dzieje sie coś nadprzyrodzonego, może to nasza niewiara.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 26 paź 2014, 17:20

No, nie wrzucałabym wszystkich charyzmatyków do jednego worka. Są ludzie, którzy mają i dzisiaj dary- dar prorokowania, uzdrawiania, wykladania języków itp.- i jest to ponadnaturalne. Duch Święty może działać tak samo, jak działał i 2000 lat temu.
Problemem jest rzeczywiscie brak wiary wśród ludzi...


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 26 paź 2014, 21:37

magda pisze:To znaczy pomijając to o sobocie chodzi o te dary duchowe. Dlaczego nie może teraz być takich spektaklarnych darów. Czy to co się dzieje jest wynikiem wpływ złych duchów czy moze dziwi nas to ,bo nie wierzymy że mozemy mieć takie spektakularne dary. Sama już nie wiem jak to jest.Może my już nie wierzymy że Duch Święty się w nas tak może zamanifestować mże to widać , że dzieje sie coś nadprzyrodzonego, może to nasza niewiara.


To jest tak. Tam gdzie byli prawdziwi apostołowie byli też i fałszywi a tam gdzie byli prawdziwi prorocy to także byli tacy którzy prorokowali fałsz. To jest wojna domowa w kościele. Ogolenie chyba panuje zdanie, że kościół jest tak święty że żaden nieczysty duch nie był by wstanie działać kiedy chrześcijanie się modlą bo demony wychodzą itp. Nie wiem ska się to wzięło ale tak jest. To co się natomiast teraz dzieje w ruchu charyzmatycznym to walka o wpływy ponieważ to działa się w kościołach o charakterze zielonoświątkowym było dobrą zapowiedzią.
To że duchy nieczyste także potrafią czynić cuda aby zwodzić ludzi to pisze chociażby tu

Obj 16:12 - A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.
16:13 - I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
16:14 - a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 paź 2014, 12:12

Właśnie ja myślałam ,że gdzieś zanikły te wielkie dary Ducha które mieli Apostoławie i było to przekazywane przez nakładanie rąk

Dz 8:18 bt "Kiedy Szymon ujrzał, że Apostołowie przez nakładanie rąk udzielali Ducha Świętego, przyniósł im pieniądze."

Jak przeczytałam historię papiestwa ze 25 lat temu to pomyślałam że ten Dar przekazywania Ducha zniknął wtedy jak ci którzy powinni go pielęgnować , odstąpili od nauki apostolskiej i zeszli na psy , za tych bardo występnych papieży i duchownych i że Ducha nie ma w KK. Może gdzieś przetrwał w tych co uciekli od papiestwa ale widać było że jednak takich to zabijali i nie przetrwali. Było też możliwe że Duch zstępował bez nakładania rąk ale było to też spektakularne i w obecności apostołów

Dz 10:44 bp "Już w czasie przemówienia Piotra Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali jego nauki."


W ST też Duch zstępje i też jest to spektakularne

2Krn 24:20 bt "Wtedy duch Boży zstąpił na Zachariasza, syna kapłana Jojady, który stanął przed ludem i rzekł: Tak mówi Bóg: Dlaczego przekraczacie przykazania Pańskie? Dlatego się wam nie wiedzie! Ponieważ opuściliście Pana, i On was opuści."

Lb 11:25 bt "A Pan zstąpił w obłoku i mówił z nim. Wziął z ducha, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich duch, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtórzyło się to jednak."

Jakoś zawsze jak Duch na człowieka zstępuje to od razu to widać i dzieją się jakieś cuda , czy to mówienie językami czy prorokowanie a w obecnych czasach zrobilo się jakoś inaczej . Np cały kościół nie manifestuje żadnych darów Ducha, nikt nie mówi językami ,nikt nie prorokuje ludzie się schodzą posłuchają kazania ,pośpiewają ,pomodlą i to tyle, i nawet jeśli ktoś by wykazał jakieś spektaklarne dary to byłoby to uważane za podejrzane lub wręcz pochodzące nie od Ducha. Czyli jest odwrotnie niż u chrześcijan w dobie apostolskiej. Tam to wyglądało zpełnie inaczej , właśnie coś tak jak w tych potępianych zborach .

1Kor 14:24 bw "Lecz jeśli wszyscy prorokują, a wejdzie jakiś niewierzący albo zwykły wierny, wszyscy go badają, wszyscy go osądzają,"

No jak by tak teraz się zamifestował Duch że wszyscy prorokują czy mówią językami to by od raz potępiono taki zbór ,

1Kor 14:27 bw "Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada;"

No tylu miało dary że, dostali taką radę żeby nie wszyscy na raz a dziś co czy ktokolwiek się pcha z darami żeby prorokować ,osądzać, mówić językami?, nikt ich nie wykazuje a jak wykazuje to go za nawiedzonego uznają. Chrześcijaństwo jest wręcz odwrotne od dawnego apostolskiego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 paź 2014, 23:27

Z tego co wiem to polski ruch zielonoświątkowy bardzo się różni od tego co może obserwować na zachodzie ale pech polega na tym że zamiast nasi tam jechać ich ewangelizować oni przyjeżdżali do nas zakładać kościoły. Ruchowi zielonoświątkowemu w Polsce często bliżej do ewangelicznych, spokojnych baptystów niż do tego co prezentują niektóre kościoły zielonoświątkowe na zachodzie. Oczywiście przez ostanie lata te proporcje się mocno się zmieniły, jedni jeszcze są we wspólnocie ponieważ jakby jeszcze nie widzą nic lepszego, chcą budować przyszłość na tym co jest. Inni opuścili wspólnoty a to też ma niedobry wpływ do całego kościoła.

Skoro kościół Katolicki w kilka wieków stracił to nad czym apostołowie pracowalito dlaczego teraz ma być inaczej.

Każdy ruch wychodził od podobnych założeń i chyba zmieniał się tylko nacisk na pewne sprawy
- reformacja
- ruch uświęceniowy
- ruch charyzmatyczny

Przy czym ruch charyzmatyczny ze względu na brak jakiejś struktury najszybciej wchłania różne dziwne nauki i pewnie najwięcej wchłania ludzi niewierzących. Dlatego tak łatwo się dogadać niektórym przywódcom ruchu z przywódcami Kościoła Katolickiego.

Tak naprawdę teraz gdybym miał komuś polecić komuś jakąś wspólnotę to prędzej polecił bym komuś kościół Baptystów niż kościół Zielonoświątkowy a tak naprawdę to tylko ludzi których można polecić ponieważ już słychać bardziej przeciwników wszelkich darów.
Trochę dziwna sytuacja się robi i trochę straszno.

Ale i Objawienie mówi że wszystko ma być doświadczone a skoro wszystko to także i kościół.

Obj 3:8 - Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed tobą otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką masz moc, jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia.

3:10 - Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 paź 2014, 00:09

Dlatego jest tyle ludzi bez denominacji


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości