Polscy prorocy?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 05 gru 2014, 20:53

Razu jednego slyszalam proroctwo "prorokini"do jednej ze siostr w zborze przed nabozenstwem, a brzmialo to mniej wiecej tak "p.r.o.r.o.c.t.w.o.........kobieta w bialych botkach jezeli jestes wystap".Glupia gadka, jezeli to bylo od Boga to co, Pan Bog nie wiedzial czy ta niewiasta jest obecna w zgromadzeniu?
Uznalam to za falszywe proroctwo co nie przeszkadzalo sie innym zachwycac tym proroctwem.
Po drugie; proroctwa sa zawsze do kosciolow ogolnie a nie do prywatnych osob i to jeszcze w zgromadzeniu.Pan Bog ostrzega swoje dzieci i wierzcie mi, On ma swoje sposoby, nie musza wszyscy wokolo wiedziec o problemach czy niedomoganiach innych.


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 05 gru 2014, 21:08

filius dei pisze:To nie jest prawda, proroctwa są różne, czasem są ogólne do zboru a czasem do poszczególnych osób.
To czy jest prawda czy nie juz nie Ty decydujesz :)
Pokaz mi w Slowie: gdzie jest mowa o prywatnych proroctwach , pomijajac oczywiscie krolow S.T. gdzie zadawali pytania Panu Bogu i On im odpowiadal przez prorokow.
Konkretnie gdzie w N.T pisze o proroctwach do prywatnych ludzi?


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 05 gru 2014, 21:27

filius dei, ja nie pisze ze proroctw nie bylo. Pisze o tym ze jezeli Bog przemowic chce do swojego dziecka to znajdzie sposob zeby mu o tym powiedziec i nie uzywa do tego nikogo.
filius dei pisze:Paweł otrzymywał wiele proroctw które były tylko dla Niego.
zgadza sie, o tym pisalam.


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 05 gru 2014, 22:17

filius dei pisze:A widzisz bo jednak przemawia przez proroctwa i różne widzenia poszczególnie do swoich dzieci używając do tego ludzi którzy posiadają taki dar.
Nie wiem o co Ci chodzi. Ja twierdze ze Pan Bog nie uzywa innych ludzi zeby przemowic do swojego dziecka.Do swego dziecka przemawia On sam.Ale uzywa prorokow do proroctwa dla Kosciola.
Jezeli jest inaczej to prosze pokaz mi to w Slowie :)


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 05 gru 2014, 22:42

filius dei pisze: ale ja się cieszę bo wiem że jest inaczej i że Bóg przemawia i tym większa chwała płynie za to Bogu
I ja wierze ze przemawia; inaczej do swojego dziecka i inaczej do Kosciola.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 gru 2014, 00:05

dr.sky pisze:Chcieć to sobie można pójść do kina albo zamówić pizze. Dary Duchowe otrzymują tylko ludzie pokorni, mali, wdzięczni, oddani Bogu, wybrani, tak jak Duch Święty zdecyduje. Żaden obdarowany darem Ducha Świętego człowiek nie będzie proklamował swojej własnej osoby mówiąc "Jestem prorokiem, uzdrowicielem, etc" Jego posługa zawsze będzie wypływać spontanicznie, tak jak Duch Święty go poprowadzi. Często posyłając go nie miedzy wierzących w kościele, a niewierzących spoza kościoła, bo znaki i cuda są dla niewierzących.... Kto ma uszy niech słucha
He aby tak było....
bibla ukazuje że Dary otrzymujemy jak Duch che a nie na bazie charkteru osoby .... stąd wiele zamieszania....
Dary sa dla budowania koscioła ale czasami nawet pyszałek go ma :/ widac to po zborze w koryncie...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 gru 2014, 07:54

Lash pisze:widac to po zborze w koryncie...

Właśnie skończyłem słuchać to kazanie: http://tiny.pl/qbd6v i pomyślałem, że dam namiar na niego bo jest tego warte by miało swoich słuchaczy.
Sami się przekonajcie dlaczego... a nie raz będziecie zaskoczeni.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 08 gru 2014, 08:55

mirka pisze:
filius dei pisze:A widzisz bo jednak przemawia przez proroctwa i różne widzenia poszczególnie do swoich dzieci używając do tego ludzi którzy posiadają taki dar.
Nie wiem o co Ci chodzi. Ja twierdze ze Pan Bog nie uzywa innych ludzi zeby przemowic do swojego dziecka.Do swego dziecka przemawia On sam.Ale uzywa prorokow do proroctwa dla Kosciola.
Jezeli jest inaczej to prosze pokaz mi to w Slowie :)


osła Pan Bóg użył jak było potrzeba , czasmi uzywa osób nieodrodzonych .


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 gru 2014, 20:56

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:widac to po zborze w koryncie...

Właśnie skończyłem słuchać to kazanie: http://tiny.pl/qbd6v i pomyślałem, że dam namiar na niego bo jest tego warte by miało swoich słuchaczy.
Sami się przekonajcie dlaczego... a nie raz będziecie zaskoczeni.

stesć nie mam 63 minut


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 gru 2014, 21:09

Piernik
moja zona miała sem w zeszłym tygodniu. 3 Razy taki sam:

Starsza kobieta z jedną nogą chorą ( drewnianą ) stoi w drzwiach w pomarańczowej sukience :
Imię kobiety.

Z rana pyta mnie czy znam taką kobietę. Ja że nie znam...


Potem przypomniało się jej że zna tylko jedną kobietę o takim imieniu z kościoła do którego chodzi znajoma...

Zadzwoniła do obcej kobiety i powiedziała jej ten sen .... okazało się ze była to odpowiedź na pytanie tej kobiety.... kierowane do Boga...

ach...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości