Polscy prorocy?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 gru 2014, 08:48

Lash pisze:stesć nie mam 63 minut

Nie lubię streszczać bo coś pominę ważnego.
Na pewno mówca "odczarowuje" Hymn o miłości (1Kor 13) -to nie jest napisane po to, aby na ślubach było co czytać!
Dużo mówi o darach duchowych jako tym, co ma budować Kościół, a nie pojedyncze osoby.
Sugeruje, że dar języków z 1Kor 14 to nie to samo, co języki w Dz.Apost 2.
Podkreślił, że dar języków jest znakiem nie dla wierzących - tak pisze Paweł - więc wierzący nie powinni robić z niego wyznacznika duchowości...
Początek kazania to omówienie pokrótce grzechów Koryntian- z wnioskiem: nie chcielibyśmy chyba należeć do takiego zboru! A jednak Paweł zaczyna List, pisząc, że tam nie brakowało darów duchowych...

Ciekawe kazanie, ciekawy cały cykl 5-ciu kazań o Duchu Świętym (to omawiane kończyło cykl).

PS. Toś Ty okropnie zalatany! Może zwolnij bo Ci się baterie wyczerpią... ;-)

No ładnie, teraz zauważyłem, że napisałem w zakazanym dziale. Proszę karny punkt dać Lash'owi bo napisałem, skoro mnie poprosił, albo odstąpić od wymierzenia kary, dając ostre/surowe/pikantne/stanowcze/zdecydowane/ręczne pouczenie! :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 gru 2014, 23:21

Upss...

akurat posłuchalem całego :lol:

Zaciekawiło mnie co tam jest nowatorkiego.... i Wybacz wiem ze to zabrzmi głupio i pyszałkowato ale nie znalazłem nic nowego :/

Tą wykładnię 1 kor słyszałem już 17 - 15 lat temu - wydaje mi się ze jest to typowa wykładnia z wiekszosci komentarzy ...

Ma ona swoje duże plusy i jest ok ale ma tez kilka minusów. ( np doszukuje sie zbyt wielu sarkazmów )

Dla niektórych i owszem moze to byc odkrywcze ( jak ktos nie zna egzegetycznego podejścia do Pisma ) ale dla ludzi tych co próbuja zrozumieć całe listy to jest to w miarę oczywiste ...

A karniaka ci nie dam ... ale pamietaj jeszcze raz i ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości