Strona 1 z 6

Polscy prorocy?

: 04 lis 2014, 22:54
autor: Nickless
Czy znacie jakiś polskich proroków, czy też osoby bardziej okazjonalnie usługujące takim obdarowaniem? Co sądzicie o takiej służbie i o konkretnych przypadkach. Ja sam słyszałem tylko o Ryszardzie Krzywym. Nie poznałem osobiście, ale słuchałem kazań na yt. Niby OK, ale czasem mówi takie rzeczy, że szok, a ludzie jeszcze mu przyklaskiwali. Może to moja interpretacja. Ale może są inne osoby, mniej kontrowersyjne, a służące w ten sposób? Interesuję się ostatnio coraz bardziej tematyką darów duchowych we współczesnym kościele, no i w końcu wszyscy powinniśmy usilnie zabiegać o dar prorokowania ;P

: 04 lis 2014, 23:24
autor: Nick
Nickless pisze:Ja sam słyszałem tylko o Ryszardzie Krzywym.

Fałszywy prorok. Do kilku krakowskich zborów ma zakaz wstępu.

: 04 lis 2014, 23:36
autor: Nickless
Jak się zbiegliśmy nickami :mrgreen: Byłbyś w stanie napisać coś szerzej na ten temat - co konkretnie w jego nauczaniu, usługiwaniu, czy postępowaniu jest sprzeczne z biblijnymi wytycznymi?

: 05 lis 2014, 02:07
autor: Nick
Nickless pisze: Byłbyś w stanie napisać coś szerzej na ten temat - co konkretnie w jego nauczaniu, usługiwaniu, czy postępowaniu jest sprzeczne z biblijnymi wytycznymi?


To, że fałszywie prorokuje. Twierdzi, że coś mówi Bóg, tymczasem sam to wymyśla na podstawie "przedwiedzy"- czyli wcześniej zdobytych informacji na dany temat. Ja wiem tylko o tym co narozrabiał w Krakowie, po prostu jego proroctwa okazały się fałszem i wykazano mu to. Niestety niektórzy wciąż są ślepo zapatrzeni w jego "posługę" i go zapraszają. Jest to poważna sprawa bowiem w czasach ST Bóg fałszywych proroków karał śmiercią.

: 05 lis 2014, 02:12
autor: Nick
Nickless pisze:Jak się zbiegliśmy nickami :mrgreen:


Uważaj bo oskarżę Cie o plagiat ;)

: 05 lis 2014, 10:59
autor: kontousunięte1
Jackowski-wybitny prorok,głównie na usługach policji i niektórych portali internetowych :hihi: :yahoo:

: 05 lis 2014, 11:12
autor: Nickless
Ja tu mam poważną rozkminę a ty się nabijasz:D człowiek bada i szuka duchowej prawdy zgodnej z PŚ zamiast iść na żywioł, a tu takie kpiny go spotykają:P

: 05 lis 2014, 11:21
autor: kontousunięte1
[quote="Nickless"][/quote]
Przepraszam,ale nie mogłam się powstrzymac :mrgreen: . Nie chcę sknocic ci tematu, jakiś chochlik mnie podkusił :evil: ;-)
Poważnie, ja nie znam, ale chyba był taki ksiądz Klimuszko /imienia nie pamiętam/. Dawno temu czytałam książkę z jego proroctwami. Nie wiem,czy takie osoby ciebie interesują, czy chodzi o współcześnie głoszących jakieś proroctwa. Z takimi to ja bym bardzo uważała i raczej nie słuchała.
Mamy Biblię,a tam jest wszystko, co nam potrzeba. Ci wszyscy współcześni-to chyba prorocy we własnych oczach i oczywiście w oczach swoich wyznawców.
Jakoś nigdy nie spotkałam się z współczesnym proroctwem,które zostałoby wypełnione.
Nie rozumiem też dlaczego akurat poszukujesz /jak rozumiem dla siebie/ daru prorokowania. Myślę,że to błędny kierunek. Bóg sam daje jak chce. I chyba nie można założyc tak: 'o,fajnie byłoby byc prorokiem, więc modlę się usilnie o ten dar". Ale może źle cię zrozumiałam. :-D

: 05 lis 2014, 15:01
autor: Ligia
kontousunięte1 pisze:Nie rozumiem też dlaczego akurat poszukujesz /jak rozumiem dla siebie/ daru prorokowania. Myślę,że to błędny kierunek. Bóg sam daje jak chce. I chyba nie można założyc tak: 'o,fajnie byłoby byc prorokiem, więc modlę się usilnie o ten dar


"Ducha nie gaście, proroctw nie lekceważcie"

Biblia podaje, ze mamy sie usilnie modlic o dary duchowe, SZCZEGÓLNIE o dar prorokowania.

Nickless, muisz wiedziec na pewno, ze cos pochodzi od Boga, a nie z Twojego umyslu/przekonania.

: 05 lis 2014, 15:13
autor: Pan Piernik
Jakie są kryteria uznania kogoś za "proroka"?

: 05 lis 2014, 16:16
autor: Nickless
Ja też chciałbym mieć dar prorokowania. Paweł mówi że mamy się usilnie starać zwłaszcza o ten dar. Co do kryteriów. W 5 Mojżeszowej, 18 rozdziale jest wyraźnie zapisane, że prorok Pana mówi zawsze prawdziwe proroctwa. A jesli jego proroctwa się nie sprawdzają to znaczy, że mówi że swojej pychy albo aby nakłonić do odstępstwa i wtedy zasługuje na śmierć. Ale z kolei środowiska uznające możliwość pomyłki przez proroka też mają jakieś wersety na swoją obronę, więc nie upieram się przy swoim zdaniu

Natomiast moje pytanie nie było o to jak prorokować ani czy warto zabiegać o ten dar. Pytanie było o nazwiska konkretnych osób służących jako prorocy w naszym kraju oraz o konkretne przyczyny uznania ich za prawdziwych lub fałszywych proroków. Ja wiem o służbie Ryszarda Krzywego, ale moja wiedza ogranicza się tylko do znajomości faktu istnienia takiej osoby.

: 05 lis 2014, 18:59
autor: kontousunięte1
Nickless pisze:Ja też chciałbym mieć dar prorokowania.

A ja chciałabym miec dar czynienia cudów i uzdrawiania. I to na szeroką skalę. I co mam o to prosic, a dostanę?
Poza tym werset na któy się powołujecie wcale nie oznacza tego,co dziś rozumiemy pod słowem prorokowanie". A zwykle mamy na myśli przepowiednie, np. o końcu świata, powrocie Pana, lub o jakichś wojnach czy innych tragediach.
Prorokowanie w tamtym wersecie ma raczej tłumaczenie Kościołowi jak ma postępowac, jaką drogą iśc, prowadzenie i przewidywanie.

: 06 lis 2014, 10:22
autor: konto skasowane
Chcieć to sobie można pójść do kina albo zamówić pizze. Dary Duchowe otrzymują tylko ludzie pokorni, mali, wdzięczni, oddani Bogu, wybrani, tak jak Duch Święty zdecyduje. Żaden obdarowany darem Ducha Świętego człowiek nie będzie proklamował swojej własnej osoby mówiąc "Jestem prorokiem, uzdrowicielem, etc" Jego posługa zawsze będzie wypływać spontanicznie, tak jak Duch Święty go poprowadzi. Często posyłając go nie miedzy wierzących w kościele, a niewierzących spoza kościoła, bo znaki i cuda są dla niewierzących.... Kto ma uszy niech słucha

: 06 lis 2014, 10:41
autor: kontousunięte1
dr.sky pisze:Chcieć to sobie można pójść do kina albo zamówić pizze.

Nie wiem,czy do mnie ta odpowiedź, ale jeśli tak, to nie czytałeś chyba całego wątku. Już na początku pisałam /wczoraj 11:21/ i wyraziłam opinię dla "poszukiwaczy" tego daru.
Mamy wszystko w Biblii i finito. Mój post powyżej twojego był tylko "zaczepny i przewrotny", aby uświadomic, że chciec to sobie można....
Pan Piernik pisze:akie są kryteria uznania kogoś za "proroka"?

To ciekawe pytanie. Nie wiem,ale popatrzmy na proroków ST.Każdy zaczynał swoje proroctwa od słów /mniej więcej/: "Doszło mnie słowo Pana" lub podobnie. W NT Jan pisze wprost,że dostał Objawienie od Jezusa Chrystusa.
Paweł,pisząc o darach Ducha raczej nie pisał tego jako proroctwa.
Nie wiem jak podejśc do wypowiedzi Pawłą w sprawie pochwycenia wierzących, zmiany ciał w mgnieniu oka itd. Skąd miał tą wiedzę? Nie wspomina, kto i kiedy mu ją dał. Możemy się najwyżej domyślac. Czy należy to traktowac to jako proroctwo?przepowiednię?
Ligia pisze:"Ducha nie gaście, proroctw nie lekceważcie"

Owszem, proroctw już wypowiedzianych i nam objawionych w Biblii.
Jak dla mnie proszenie współczesnego człowieka o dar proroctwa jest śmieszne i nie na miejscu. Chyba tylko jest wyrazem własnej próżności i pychy, bo jak żaden inny dar nie przyciąga tak uwagi innych. Dobre dla poszukiwaczy sensacji.

: 06 lis 2014, 11:17
autor: konto skasowane
kontousunięte1, pisząc posta nie nawiązywałem do twojej wypowiedzi, chociaż pierwsze zdanie rzeczywiście nawiązuje do twojego pierwszego zdania. To było raczej ogólne podsumowanie niż, odpowiedź na twój post ;-)

pytania pomoc randka