Zaniepokojenie

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zaniepokojenie

Postautor: kontousunięte1 » 06 sty 2015, 15:31

Temat,który zniknął z forum, a dotyczący nienawiści do kobiet, bardzo mnie zaniepokoił.
Nie sam temat, ale ostatni wpis założyciela tematu. Bioracy udział w dyskusji wiedzą o kim mówię.
Padło przerażające /mnie przeraziło,chociaż do strachliwych nie należę/ stwierdzenie,że na tym forum są osoby, które wyłudzają informacje, a potem je wykorzystują. Padło też ostrzeżenia, aby nikomu /NIKOMU/ o sobie niczego nie pisać.
Ponieważ temat zniknął,jak wiadomo, chcę zapytać,jak odebraliście ten ostatni wpis. Bo jeśli to prawda, to tylko zwijać manatki, likwidować konta i uciekać do lasu, ewentualnie ziemianki kopać. :ermm:


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 sty 2015, 15:46

A jak brzmiał ostatni wpis?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 sty 2015, 15:55

No właśnie streściłam go w poście. Dosłownie nie przytoczę, bo temat "wymazano". Były jeszcze paragrafy podane,a to już brzmi złowrogo


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 06 sty 2015, 16:13

kontousunięte1 pisze: stwierdzenie,że na tym forum są osoby, które wyłudzają informacje, a potem je wykorzystują.

To było pod moim adresem. Tylko, że jest to nieprawda. Poprostu mocny akcent.
Znam prywatnie wiele osób z forum i nigdy, ale to nigdy tematem naszych rozmów nie były inne osoby, co wielu może potwierdzić, również Ty.
Mało tego, bywało, że ktoś pisał do mnie by skomentować coś na temat Dr'sky, to nawet broniłamgo przed zarzutami. Również wtedy nie wchodząc w żadne informacje.

Cieszę się, że o tym piszesz, bo mogę się odnieść.

Dr'sky w ostatnim wpisie straszył paragrafem, ale nie zdaje sobie sprawy, że sam podaje pewnw rzeczy na tacy a potem kombinuje, że jest tematem rozmów.

Mało tego, paragraf to należałoby znaleźć na fakt, że wykorzystuje się swoją funkcję na forum, by kasować niewygodne wypowiedzi.Nadużycie spore. Co mają powiedzieć osoby będące ich autorami? Nawet tego faktu wtedy nie dotknęłam, bo.....no właśnie dotyczył czyichś spraw osobistych.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 sty 2015, 16:29

kruszynka pisze:To było pod moim adresem.

Nie wiem,może tak,może nie. On pisał o wielu osobach,a wręcz ostrzegał,aby NIKOMU ;-) nie ufać. Czytałaś,to wiesz,że brzmiało to jak jakieś FBI i CIA razem wzięte. Ja nie lubię takich sytuacji.
kruszynka pisze: również Ty.

To prawda, potwierdzam.
kruszynka pisze: wykorzystuje się swoją funkcję na forum, by kasować niewygodne wypowiedzi.Nadużycie spore. Co mają powiedzieć osoby będące ich autorami? Nawet tego faktu wtedy nie dotknęłam, bo.....no właśnie dotyczył czyichś spraw osobistych.

O tak, zgadzam się. Nie skojarzyłam,że on sam usunął temat :-/ . Najbardziej w tym momencie zawiódł mnie właśnie dr.sky
Miałam go za poważnego człowieka i...cóż...godnego zaufania. Przykro mi.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 06 sty 2015, 16:35

Przewidziałem, że temat może zniknąć i skopiowałem swój wpis (przedostatni w temacie), po którym temat zniknął

dr.sky, pogubiłeś się chyba jak ja kiedyś :-/
[ciach]

Swoimi wpisami w tym (i nie tylko) wątku wprowadziłeś ludzi w błąd. Traktują Ciebie jak kawalera, który przeżył zawód miłosny i stosowne do tego rady dają czasem "poklepując" po ramieniu byś się nie przejmował.
Tymczasem Ty potrzebujesz całkiem innych rad, innego rodzaju pomocy...
Nie miej mi za złe, że o tym piszę. Moim celem nie jest pogrążanie Ciebie, a raczej nakierowanie pomocy na właściwe tory bo sprawa jest bardzo poważna.
Prawda Cię wyswobodzi.


dr.sky powołał się na paragraf kodeksu cywilnego zabraniający ujawniania treści prywatnej korespondencji. Nic takiego nie miało miejsca.
Tutaj nie chodzi o nic więcej jako zwykłą uczciwość wobec osób, które angażują się w modlitwie za naszego Brata, a wiem, że takie osoby są.

usunąłem fragment zawierający informacje osobiste
moderator Ian
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 18:43 przez Nick, łącznie zmieniany 1 raz.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 sty 2015, 16:40

Ja takiech ewentualności /skopiowanie swoich wpisów mam na myśli, bo temat może zniknąć/ nie brałam dotąd pod uwagę.
Dziwne sprawy się dzieją ;-)
Nick pisze:paragraf kodeksu cywilnego zabraniający ujawniania treści prywatnej korespondencji. Nic takiego nie miało miejsca.

Też nie zauważyła, ale pomyślałam,że może w tle dyskusji między osobami na PW coś się sypnęło...eh.
utaj nie chodzi o nic więcej jako zwykłą uczciwość

To powinno być priorytetem w gronie tak ścisłym,jak wydawało mi się,że jest forum.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 sty 2015, 18:04

Bardzo dziękuję za wpis, Nicku.
Rzeczywiście, wrażenie jakie wywołał dr.sky było dokładnie takie, jak pisałeś, i w związku z tym wrażeniem i współczuciem, które ono wywołało i ja napisałam niekrótką PW do dr.sky'ego...
Szkoda, że po prostu szczerze nie napisał jak jest. wydaje mi się, ze i modlitwa jest skuteczniejsza, jeśli ludzie wiedzą jak się sprawy mają i nie chodzi mi o ekshibicjonizm uczuciowy, ale właśnie o zwykłą uczciwość. Za wiele życia człowiek zmarnował w jednym wielkim kłamstwie i szkoda każdego dnia, nawet w tak pozornie błahej sprawie jak wątek forum i intencja modlitwy...
Przykro czytać.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 sty 2015, 18:10

A może z tą treścią prywatnej korespondencji, to chodziło o moją PW?
Bo ja tam wkleiłam fragment maila, który pisałam jakiś czas temu, ale chyba własne słowa, których się jest autorem i które dotyczą mojego własnego osobistego życia można sobie rozpowszechniać? :D


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 sty 2015, 20:37

I piszę to ja- który kiedyś sam się rozwiódł!


Przecież pisałeś, że masz żonę.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 sty 2015, 20:45

Jakieś 10 dni temu postanowiłam dać sobie spokój z forum na jakiś czas i wrócić, kiedy sytuacja się oczyści. Nie musiałam czekać zbyt długo.
Mnie cała sprawa z dr.sky wcale nie zaskoczyła. Nie powiem, ze wiedziałam, jak wygląda jego życie, bo skąd, ale wiele można domyślić się z wpisów czytając między wersami, z postawy. Mam taki zawód, który wymaga ode mnie wiedzy o życiu dziecka w rodzinie. Takie obserwacje pozwolą szybko wychwycić, że coś jest nie tak w domu.
Poza tym dr.sky wiele pisał o sobie, choć może nie do końca był tego świadomy. Sam pisał o swoich frustracjach, a gdy o tym wspominałam, posunął się do kłamstwa o mojej rodzinie. Takiej postawy nie rozumiem, bo jak ktoś pisze oficjalnie, to każdy czytający może na to się powołać. dr.sky'emu natomiast pozostało tylko skłamać na mój temat. Moderator, który ma dbać o porządek na forum, sam wprowadza zamieszanie. Po tej sprawie wiem, że kłamstwo na tym forum jest tolerowane. Zgłosiłam jednej osobie, ta zobowiązała się zgłosić wyższej instancji. Ta z kolei milczy po dziś dzień. Zgłosiłam innej osobie, a ta poradziła, abym zgłosiła to odpowiednim władzom w Polsce. Czy to nie kpina z forumowiczów?
Tak naprawdę nie interesuje mnie wypowiedź dr.sky'ego na temat moich najbliższych, ale jest ona dowodem na to, jak przypadkowych ludzi wybiera się na "władze forum" i jak bardzo chrześcijańskie ono jest.
Ale dla mnie jest jedna pozytywna strona z tego, co wydarzyło się ostatnio w dziale "Nienawidzę kobiet". Miałam wrażenie, że dr.sky nienawidzi mnie, a więc jest to nienawiść personalna. Kiedy natomiast czytam, że jestem wśród innych znienawidzonych, to przyznam - odetchnęłam.
Kiedyś czytałam wspaniałą książkę i polecam ją tym, którzy pielęgnują jakąś urazę w sercu. John Bevere "Diabelska pułapka".
http://szaron.pl/rozwoj-duchowy/4672-Di ... 71084.html


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 06 sty 2015, 21:18

[quote="dzordan"]

Tam ktoś zaczol ujawniac prywatna korespondencje......
I informacje osobiste....Kurde tak nie można.
.[quote]

Dokladnie. Po co komu detale z zycia innych w modlitwie o nich..?
Gdyby rzeczywiscie byly konieczne to spotkania modlitewne bylyby niczym innym jak plotkowaniem pod przykrywka wielkiej troski o zgubionego brata lub siostre. Zatroskane obrabianie nie powiem czego.
Ja nawet nie chce wiedziec tyle o zyciu innych ludzi, jesli sami nie chca pisac i dzordan dobrze, ze poprosiles o zamkniecie watku.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 06 sty 2015, 21:22

Jesteście w błędzie, jeżeli uważacie, że cokolwiek można skasować z Internetu. Jeżeli coś RAZ umieścisz w sieci - już tam pozostanie... Również ten temat, który to został "skasowany"...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości