Czy chrześcijanin powinien pić alkohol?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 cze 2015, 13:08

Fedorowicz pisze:nie mogły pić żadnego odurzającego napoju ani też spożywać żadnego produktu z winorośli: samych winogron (niedojrzałych, dojrzałych czy suszonych), soku z nich (zarówno świeżego, jak i sfermentowanego) ani octu.


Bedzie im smutno w niebie, poniewaz tak sie zapowiada to co bedzie sie tam dzialo:

Izajasz 25:6 bg " I sprawi Pan zastępów na wszystkie narody na tej górze ucztę z rzeczy tłustych, ucztę z wystałego wina, z rzeczy tłustych, szpik w sobie mających, z wina wystałego i czystego."

A teraz czekam na dowod - ze to chodzi o niefermentowany sok z winogron. :lol: :lol: :lol: :lol:

Taki watek juz byl na forum i dosc doglebnie przedyskutowany.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 30 cze 2015, 13:10

Pytanie z innej beczki, do tych, którzy mówią, że można pić alkohol, ale nie upijać się: Gdzie jest granica upicia się? Jest ona względna i osobista dla każdego człowieka?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 cze 2015, 13:18

Oberyn. pisze:Gdzie jest granica upicia się? Jest ona względna i osobista dla każdego człowieka?


Mysle, ze jest osobista. Technicznie wplyw alkoholu na czlowieka zalezy od wielu czynnikow.

W tym roku na razie wypilem jeden kieliszek wina. W ubieglym dwa piwa Guiness oraz 3 miarki rumu z cola. W moim tempie spozywania alkoholu ciezko sie upic. ;-) Ale inny czlowiek ma inaczej.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 01 lip 2015, 17:44

Imperator pisze:W tym roku na razie wypilem jeden kieliszek wina. W ubieglym dwa piwa Guiness oraz 3 miarki rumu z cola. W moim tempie spozywania alkoholu ciezko sie upic. ;-) Ale inny czlowiek ma inaczej.

Wielkie brawa dla Imperatora ! Co do pozostałych. Jesteście przyjaciele uzależnieni od alkoholu - straszliwej trucizny narkotykowej nr.1 na liście WHO. Co to oznacza dla Was, wystarczy wysłuchać wykładu profesora Żdanowa na You Tube zalinkowanego powyżej. :(


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 lip 2015, 18:50

no tak, Jezus pewnie nie zdawał sobie sprawy jak wiele złego robi i dlatego zamienił wodę w wino, a na wieczerzy paschalnej też coś mu się pomyliło podając kielich z winem pijąc z niego razem ze swoim uczniami i jeszcze nakazując aby to robili na jego pamiątkę ;-) całe szczęści pojawił się Fedorowicz i nas oświecił 8-)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 lip 2015, 18:55

Fedorowicz pisze:nr.1 na liście WHO

to samo WHO wiele lat temu uznało homoseksualizm za coś normalnego i równego heteroseksualizmowi, a kilka dni temu pedofilię przekwalifikowało z zaburzenia psychicznego na orientację seksualną... ciekawy masz autorytet ;)


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 01 lip 2015, 19:27

Uzależniony jestem (oprócz alkoholu):

1. Od kawy
2. Od Internetu (co przekłada się np. na brak ruchu)
3. Od widoku pięknych kobiet
4. Od oceniania ludzi

i wiele, wiele innych.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 19:30 przez Klangman, łącznie zmieniany 1 raz.


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 01 lip 2015, 19:28

Hardi pisze:
Fedorowicz pisze:nr.1 na liście WHO

to samo WHO wiele lat temu uznało homoseksualizm za coś normalnego i równego heteroseksualizmowi, a kilka dni temu pedofilię przekwalifikowało z zaburzenia psychicznego na orientację seksualną... ciekawy masz autorytet ;)


Z tą pedofilią to serio? Masakra jakaś.


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 01 lip 2015, 19:30

Hardi pisze:no tak, Jezus pewnie nie zdawał sobie sprawy jak wiele złego robi i dlatego zamienił wodę w wino, a na wieczerzy paschalnej też coś mu się pomyliło podając kielich z winem pijąc z niego razem ze swoim uczniami i jeszcze nakazując aby to robili na jego pamiątkę ;-) całe szczęści pojawił się Fedorowicz i nas oświecił 8-)

Prawda jak zwykle leży w szczegółach. Wino, o jakim pisze Ewangelia w związku z cudem Pana Jezusa niekoniecznie zawierało alkohol. Na początku pierwszego rozdziału Ewangelii Łukasza w zapowiedzi danej Zachariaszowi o nadchodzących narodzinach zwiastuna Mesjasza.
"Będzie bowiem wielki przed Panem; i wina, i napoju mocnego pić nie będzie, a będzie napełniony Duchem Świętym..." (ŁUKSZA 1:15).

Może wyjaśni to ktoś z Adwentystów obecnych na forum ?

"U całkowicie pijanego człowieka niszczonych jest do 7 milionów komórek mózgu."
Prof. Dr Gustav Schimert, (Cardiology Magazine,1984)

"Alkohol zawsze niszczy komórki mózgowe - nawet jeśli spożywany jest w małych ilościach."
Dr Med. A. Sequeira, (Med. News Magazine, 1984)

"Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was? Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście" (1 KORYNTIAN 3:16-17).

"Alcohol and the Scriptures" Edith A. Kerr


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 01 lip 2015, 19:34

Jeśli ktoś umie zrobić świetne wino lub piwo to talent dostał od szatana?


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lip 2015, 20:34

Fedorowicz pisze:Może wyjaśni to ktoś z Adwentystów obecnych na forum ?

Nie palę się do udziału w dyskusji bo już nie raz próbowałem i zawsze zostałem zakrzyczany przez amatorów %% w napojach...

Może to nikogo nie przekonywać, ale była zasada w ST, że kapłani nie mogli nic alkoholowego spożywać, gdy pełnili swoją służbę... Jak to się ma do NT?!? Może tak, że o wierzących jest napisane, że są kapłanami i to nie tylko - jak w ST - aktywnymi od czasu do czasu, ale stale!
Skoro tak, to zasada abstynencji kapłańskiej była by uzasadniona...

A co do tych wszystkich wersetów o alkoholu w np. NT - wino w Kanie, w Wieczerniku - to są wiarygodne opracowania wskazujące, że to nie było alkoholowe wino (że starożytni umieli taki napój wytworzyć i go zachować przed fermentacją, to wiadomo nie od dziś...).

Ja nie czuję się na siłach do abstynencji nikogo namawiać bo "lobby alkoholowe" jest silniejsze, ale osobiście jestem za abstynencją i z tego powodu nie cierpię ani trochę!!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lip 2015, 20:41

Hardi pisze:zamienił wodę w wino

A w podsumowaniu tego cudu, czytamy, że w ten sposób Jezus objawił swoją chwałę!
Wiemy doskonale, jakie zachowania mogą mieć miejsce, gdy alkohol jest na stole - w Kanie było wieeele tego napoju - czy wobec tego cud Jezusa objawił by Jego (nieskazitelną wszak) chwałę, gdyby doszło tam do choćby jednego niemoralnego czynu?, albo do jednego mordobicia?, albo... do czegokolwiek, co się zdarza, gdy zaszumi w głowie mocniej...??!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 01 lip 2015, 20:51

Fedorowicz pisze:Wielkie brawa dla Imperatora ! Co do pozostałych. Jesteście przyjaciele uzależnieni od alkoholu

A jak zmierzyłeś, że pozostali wypili więcej niż Imperator? Bo z wypowiedzi, wbrew pozorom, nie wynika, że więcej.

Zbyszekg4 pisze:Ja nie czuję się na siłach do abstynencji nikogo namawiać bo "lobby alkoholowe" jest silniejsze

Lobby alkoholowe. :mrgreen: Mówisz o forumowiczach? Wyczytałeś tu gdzieś pochwałę upijania się?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lip 2015, 21:17

kruszynka pisze:Lobby alkoholowe. :mrgreen: Mówisz o forumowiczach? Wyczytałeś tu gdzieś pochwałę upijania się?

Broń Boże! żadne upijanie się! Dlatego w " " to napisałem (i zapomniałem dać emotkę ;) )
Przepraszam jeśli uchybiłem komuś! :unsure: To była taka hiperbola w cudzysłowie


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 01 lip 2015, 21:23

Zbyszekg4, Spoko. Nie zastanowił mnie cudzysłów :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości