Telewizja Chrześcijańska TBN

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 21 lip 2015, 12:32

dr.sky pisze:Poczekamy, zobaczymy. Ja bym nie skreślał całej stacji, tylko dlatego, że jest powiązana z kimś tam. Na telewizji Trwam także można obejrzeć ciekawe programy, szczególnie jeśli prowadzone są przez kogoś z Odnowy.

troszkę zakwasu moza zakwasic duzo ciasta tak jest tez i z fałszywymi naukami i nauczycielami ,Pan Jezus uprzedzał tez o tym ,jesli ktos nie ma rozenania duchowego może łatwo wpaśc w pułapke zwłaszcza że nauki Ruchu Wiary są miłe i łechca ucho ,troszkę inna ewangelia ,byłam w tym jakiś czas więc z doświadczenia wiem że nie warto ,szczególnie młody wierzący mało Pismo znający .
tak jest i z Odnową ja bym nie polecała

konto skasowane
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 21 lip 2015, 12:38

Osoby całkowicie nowe, poszukujące, na pewno są bardziej podatne na takie nauki, jak osoby doświadczone i z wiedzą. Nie generalizowałbym tak wszystkiego, bo i tutaj na forum są działy dla nie protestantów, a charyzmatyków także nie brakuje.

.
Noemi
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 21 lip 2015, 18:52

dr.sky pisze:Osoby całkowicie nowe, poszukujące, na pewno są bardziej podatne na takie nauki, jak osoby doświadczone i z wiedzą. Nie generalizowałbym tak wszystkiego, bo i tutaj na forum są działy dla nie protestantów, a charyzmatyków także nie brakuje.

Ruch Wiary to niekoniecznie charyzmatyki ,może i udaja że mają charyzmaty ,ale nic ponadto

Awatar użytkownika
21112
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: 21112 » 21 lip 2015, 21:47

Ze strony zboru pastora Rompy:
Krzysztof jest prezesem Telewizji Trinity Broadcasting Network Polska.

Jak dla mnie to mówi wszystko. Nawet nie chodzi o "zakwas" - bardziej o to, że nie mam ochoty być sprawcą ich finansowej korzyści :roll:

konto skasowane
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 21 lip 2015, 22:24

Ktoś musi być prezesem i przyjmować korzyści finansowe. Gdyby byłby to zielonoświątkowiec to byłoby to ok?
Nie mieliśmy dyskutować o finansach stacji, tylko o jej ramówce :roll:

.
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 22 lip 2015, 12:03

Vrijer pisze:
dr.sky pisze:Gdyby byłby to zielonoświątkowiec to byłoby to ok?

No przeciez jest zielonoswiatkowiec.

Nie, nie jest zielonoświątkowcem.

Noemi
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 22 lip 2015, 14:44

Vrijer pisze:A kim zatem jest pastor Rompa jesli nie zielonoswiatkowcem? Skoro uznaje charyzmaty i zielonoswiatkowa teologie? No baptysta ani kalwinista raczej nie jest ;)

myślisz że chrześcijanie dziela sie tylko na zielonych i baptystów :-D

Oberyn.
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 22 lip 2015, 21:01

To, że charyzmatycy z Ruchu Wiary przypinają sobie łatkę zielonoświątkowców nie znaczy, że nimi są. Tak samo ty możesz chodzić z plakietką "samochód" na czole i kazać tak na siebie mówić, a nawet wydawać charakterystyczny odgłos samochodu, ale to nie znaczy, że nim jesteś.

Wielka szkoda, że nie odróżnia się Ruchu Wiary od zielonoświątkowców i granica zatarła się na tyle, że między nimi stawia się znak równości. Mogą być podobni jeśli chodzi o dary Ducha Św. ale założenia początkowe tak bardzo się różnią, że aż szok. Zielonoświątkowców tradycyjnych określiłbym arminianskimi purytanami ze względu na uświęceniowy charakter i pobożny i skromny styl życia. Ruch Wiary wziął tylko najbardziej charakterystyczny frsgmnet nauczania od zielonych i teraz dyskredytuje tę denominację. No cóż...

św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Noemi
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 22 lip 2015, 21:27

Vrijer pisze:No niestety ale ilu jest takich klasycznych zielonoswiatkowcow? Garstka niestety. A ruchy wiary, telewangelisci, ewangelie sukcesu i inne zwiedzania maja rzesze zwolennikow wiec nie ma co dziwic ze taki jest obraz pentekostalizmu. W Ameryce jest ponad 20 milionow baptystow, z tego garstka fundamentalistycznych z Westoboro na czele a jednak ta garstka rzutuje na caly obraz :roll: A u zielonoswiatkowcow proporcje sa niestety odwrotne wiec tymbardziej nie ma sie co dziwic

ale się zaparłeś na zielonoświatkowych i utożsamiasz wszystkich którzy wypaczają Droge Pańska z zielonymi ,Oberyn pieknie Ci wyłuszczył o co biega ale chyba masz jakiś uraz i w zaparte bijesz piane :lol:

Oberyn.
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 22 lip 2015, 21:57

Vrijer, jest więcej niż garstka, więcej. Zobacz na zbory z nauczania Wilkersona czy Clendennena, taki old school bym powiedział i to jest ewangeliczne chrześcijaństwo a nie Ruch Wiary. I tradycyjne chrześciajństwo zielonoświątkowe znajdziesz w byłych krajach Związku Radzieckiego, tam ich jest bardzo dużo. W Polsce niestety KZ ciągnie w stronę Trzeciej Fali nie mówiąc już o stylu nabożeństw, gdzie więcej uwielbienia niż wykładu Pisma. To prowadzi do tego, ze na tle innych ewangelicznych chrześcijan niestety zielonoświątkowcy są ignorantami i nie rozumieją najprostrzych spraw. Nie chcę generalizować, bo dużo w tym winy pastorów jak i samych ludzi, ale niewielu spotkałem zielonych, z którymi mógłbym porozmawiać o tym, o czym rozmawiamy na forum np. o soteriologii, teologii czy antropologiiantropologii, eschatologii czy apologii. Dużo z nich kwituje to "Po co mi to?", "To litera, a litera zabija" itp. A później przychodzi do rozmowy ze ŚJ i ten zagina ich najprostszym wersetem, przychodzi do jakiejś rozmowy i powstają nauki typu "nie mów tak, bo słowa mają moc", bo w Biblii jest napisane "co siejesz, to i pożniesz", a więc całkowite wyrwane z kontekstu zdanie i dorobiona do tego własna nauka. Tak się kończy brak poznania. :-/

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Filip
wyznanie: Prezbiterianizm
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 22 lip 2015, 22:15

Problem z obroną zielonoświątkowej ortodoksji jest taki, że nie końca wiadomo czym ona jest ;-) Nie ma żadnego standardu (np. w postaci wyznania wiary) obowiązującego dla tego ruchu. Ale większości zielonoświątkowców w ubiegłym wieku pewnie włos by się zjeżył w reakcji na to, co się dzieje w ruchu wiary.

"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Oberyn.
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 22 lip 2015, 22:29

Vrijer, tak. Pastor nie jest traktowany jako "pierwszy z równych" jak np. u mnie, ale jako jakaś wyższa istota na wyższym rozwoju duchowym nieosiągalnym dla zwykłego wiernego. A później jest jak jest. Jako zielonoświątkowiec boleję, że ten nurt chrześcijaństwa zalicza ogromny regres i przez ostatnie kilka dekad został spłycony doszczętnie. Bracia tacy jak Wilkerson przewracają się w grobie. I do tego dochodzi ekumenia z KRK. :-|

Filip, racja, nie ma standardu, a szkoda. Dzisiejszym zielonoświątkowcom włos też jeży się na głowie. Byłeś w Polkowicach i było normalnie, nie? ;-)

Biblia:

mjsystem
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 23 lip 2015, 14:48

Oberyn. pisze:Filip, racja, nie ma standardu, a szkoda. Dzisiejszym zielonoświątkowcom włos też jeży się na głowie. Byłeś w Polkowicach i było normalnie, nie
Brak słów. Wiecie, ja jestem od pół roku w KZ (normalnym) i straciłem nagle grono znajomych z tego powodu. Co na to Bóg? :-| Komuś się w tyłku poprzewracało. Są ludzie wierzący, należący do Jezusa i są ludzie, którzy odrzucają ewangelię. Czy jest coś poza tym? :-|

Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Oberyn.
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 23 lip 2015, 16:59

mjsystem, oczywiście, że w KZ-cie są normalne zbory, nikt temu nie przeczy, ale coraz mniej takich. Gdy głosi się, że narzeczeństwo może współżyć lub pastor kupuje na grilla skrzynkę Heinekena (tak to się pisze?) i opacznie rozumie łaskę, to co? Masakra. A coraz więcej mówi się o "pozytywnym wyznawaniu" czy przekleństwach rodowych, związuje sie duchy nad wsiami, miastami etc. Zła nauka weszła do wyznań nurtu zielonoświątkowego, choć tak jak pisałem wcześniej nie można generalizować.

Biblia:

Awatar użytkownika
21112
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: 21112 » 23 lip 2015, 21:40

Vrijer a to nie jest tak, że miliony amerykanów podaje się za baptystów będąc tak na prawdę jak w Polsce katolicy? Baptyści stanowią dla mnie jakość, ale jedynie na terenie Europy - gdzie jest ich pewnie garstka w stosunku do USA.

Co do niejednoznaczności u zielonoświątkowców. Zgadzam się w 100% z tym, że jest ogromna przepaść np pomiędzy CHWZ a niektórymi KZ. Tak samo jest między zborami KZ (u jednych dymy y lasery, a u drugich spokój i cisza). Szkoda, że ta trzecia fala ma wpływ na władze kościoła i ruchy młodzieżowe;/ Jestem za to pozytywnie zaskoczona tym, że na kongresie KZ, który miał wczoraj miejsce głosił M. Kulec.
Aha, w tym roku została wydana książka "Nasza Wiara" E. Czajko mająca na celu przedstawienie dogmatyki zielonoświątkowej - co jak co, bardzo przydatna w tym kontekście pozycja.

Ruch Wiary sprytnie podpina się pod "markę" zielonoświątkową. Z drugiej strony ma na to totalne przyzwolenie skoro KZ dryfuje w ich stronę. Jak dla mnie Biblijne zbory KZ powinny postarać się o przejście do CHWZ. Tak dla spokoju sumienia...

Wróć do „Hyde Park”