Propozycja SPOTKANIA forumowiczów

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 lip 2009, 22:24

Norbi pisze:Efekt byłby podobny, a zaoszczędziłbyś innym czasu, koniecznego do przeczytania długiego tekstu

a ktoś jeszcze czyta te "prześcieradła" :O :eek: :?:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 lip 2009, 23:30

Norbi pisze: po przeanalizowaniu tekstu, wychodzi, że jesteś zwyczajnie kompletnie niewiarygodny
raczej szczery, bo kazdy z ludzi jest niewiarygodny a godne wiary jest jedynie Slowo Boze zwane Biblia i wystarczy przeczytac (nieprzepisujac) moj disclaimer aby wiedziec, ze moznaby to zastapic krotkim haslem: Czytaj Biblie - Slowo Boze. To wystarczy - choc dla leniwych tak dlugi tekst jak Biblia jest niemozliwym do ogarniecia przescieradlem - wiec beda szukac wymowek byleby sluchac wlasnych mysli lub mysli podobieanych przez nich proznych nauczycieli lechcacych sluch.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 01 sie 2009, 11:54

Metamorphosis pisze:
mercy_ pisze:
Meta, nie przejmuj się. Tutaj patrzy się jednostronnie. I nic tego nie zmieni. Puritan jest pupilkiem, więc wszystko mu wolno. Racje miał przewodas, że zbawienie użytkowniów tego forum to chyba żart na prima aprilis. Daj sobie z tym spokój jak ja sobie daje. Prawdziwych protestantów tu nie znajdziesz, jedynie paru fanatycznych anabaptystów, kilku niezszerzonych nieomylnych i nowinkarzy. Zaprowadź bliskich do prawdziwych protestantów.

No tak, tylko, że protestant to etykieta, a ja po prostu chciałbym poznać prawdziwych chrześcijan. Tylko którzy to ci prawdziwi? Po owocach po

Skoro już się odwołujecie do wypowiedzi Przewodasa, to przypomnijmy jakie on miał zdanie na temat na temat "choroby" Metmaorphosis...
Przewodas pisze:
-Metamorphosis, Twoim problemem jest kabotyństwo, a nie żadna depresja! Proś o modlitwę o uwolnienie od pychy.
***************************************************************************
-Proponuję założyć nowy wątek: "METAMORPHOSIS - CO DZIEŃ NOWE WSTRZĄSAJĄCE WYZNANIE !!!"

Pewnie jutro dowiemy się, że porwali cię kosmici i zrobili lewatywę, a pojutrze że nie był to kosmita tylko katolicki katecheta... itd. itd.

Przejrzałem twoje stare watki i zauważyłem, że wciąż wymyślasz coś nowego, ale unikasz konkretów. Jesteś oszustem i nadużywasz zaufania dobrych ludzi. Oto więc moja modlitwa:

Panie Boże ześlij temu człowiekowi prawdziwy problem, żeby wreszcie przestał "metamorfozować", dojrzał i zaczął zachowywać się jak mężczyzna. Amen!


Na co i ja mówię: Amen!


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 01 sie 2009, 12:28

Być może Metamorphosis kiedyś zachowywał się hipokrytycznie i chciał uchodzić za kogoś kim nie był. Ale teraz jest przynajmniej szczery jeśli chodzi o niego.

Dziwię się dlaczego kłamał na mój temat aby ukazać mnie w jak najgorszym świetle, ale mniejsza o to.

Matamorphosis jest bardzo nerwowy i nie mam powodów, żeby twierdzić, że depresja była jego wymysłem.

On naprawdę nie wie kto naucza prawdy, a kto naucza fałszu.

Ale prawda jest taka, że nie szuka on Boga, a jedynie ludzi, którzy łechtaliby jego uszy i zapewnialiby, że wszystko jest w porządku kiedy idzie prosto w przepaść. (i dlatego podatny jest na nauki katolicyzmu, easy-believismu, antytrynitarianizmu i nauki o śmiertelności duszy).

Myślę dlatego, że cytowanie idiotyzmów Przewodasa może go naprawdę zniechęcić.
My chrześcijanie musimy głosić prawdę w miłości. Ewangelia sama w sobie jest dla niektórych obrazą i nie ma potrzeby na dobijanie kogoś grubiańskimi tekstami.

Zachęcałem go żeby zaczął odwiedzać chrześcijańskie zbory, ale on woli siedzieć samemu w domu i użalać się nad sobą.

Wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego - on natomiast uważa tych co je gorliwie czytają za fanatyków. Nie wiem więc jak można mu pomóc.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 01 sie 2009, 13:12

Puritan pisze:Matamorphosis jest bardzo nerwowy i nie mam powodów, żeby twierdzić, że depresja była jego wymysłem.

Wiesz co, może to zabrzmieć kontrowersyjnie, ale ja tam w Biblii przypadku depresji nie odnajduję...
Kilka lat temu sam "zachorowałem" na depresję.
Za namową znajomych konsultowałem się nawet z psychiatrą. Przepisał mi wówczas silne psychotropy, które z resztą odstawiłem po kilku dniach, bo lista skutków ubocznych była wielkości formatu A4.
Teraz mogę powiedzieć, że moja "choroba" wynikała z lenistwa i braku odpowiedzialności. Świat wymyśla co róż to nowe "jednostki chorobowe" (zwłaszcza związane z psychiką człowieka) po to, by zakamuflować prawdziwe źródło problemów.
Puritan pisze:Matamorphosis jest bardzo nerwowy i nie mam powodów, żeby twierdzić, że depresja była jego wymysłem.

Wymysłem nie. Raczej wygodnym usprawiedliwieniem.
Puritan pisze:Zachęcałem go żeby zaczął odwiedzać chrześcijańskie zbory, ale on woli siedzieć samemu w domu i użalać się nad sobą.

No i właśnie myślę, że puki Bóg mu nie ześle prawdziwego problemu, to będzie siedział i użalał się. No, a, że ma dużo czasu, to przy okazji będzie starał się wzbudzić zainteresowanie otoczenia wszelkimi sposobami. Znam ten schemat działania, bo właśnie w swoim czasie czyniłem podobnie.
Puritan pisze:Myślę dlatego, że cytowanie idiotyzmów Przewodasa może go naprawdę zniechęcić.

Sami zaczęli się powoływać na jego wypowiedzi...
Poza tym, moim zdaniem w tej kwestii Przewodas postawił słuszną diagnozę.
Puritan pisze:On naprawdę nie wie kto naucza prawdy, a kto naucza fałszu.

Jest nieodrodzony, więc nie potrafi rozróżnić. Trzeba się modlić o łaskę dla niego.
Puritan pisze:Dziwię się dlaczego kłamał na mój temat aby ukazać mnie w jak najgorszym świetle, ale mniejsza o to.

Widocznie go to zabolało i dlatego w ten sposób się bronił.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz; (Jan. 6:3

Postautor: chrześcijanin » 01 sie 2009, 15:05

Puritan pisze:Zachęcałem go żeby zaczął odwiedzać chrześcijańskie zbory
i to byloby wlasciwe, bo im wiecej wierzacych pozna i spotka, tym wieksza szansa, ze jakis wierzacy powie cos co skutecznie przyciagnie go do Chrystusa. Wiara jest przez sluchanie a sluchanie przez Slowo Boze, a to jest opowiadane miedzy wierzacymi.
Puritan pisze:Słowa Bożego - on natomiast uważa tych co je gorliwie czytają za fanatyków. Nie wiem więc jak można mu pomóc.
nie uwazam aby ten Twoj osad byl zasadny - jest na pewno wiele osob, ktore wyzej cenia Slowo Boze od Ciebe a ktorych M. nie nazwal nieuprzejmie. Widocznie za malo poddajesz sie pod Slowo Boze, gdyz ono uczy, ze gdy drogi czlowieka podobaja sie Jehowie - to godzi On z tym czlowiekiem nawet jego nieprzyjaciol.
Moralna Chwala (Charakter) Pana Jezusa okazywal sie w lagodnosci - nawet w stosunku do zdrajcow i nieprzyjaciol. Judasza calujacego Go w momencie zdrady, Pan Jezus zapytal: "przyjacielu..." - z takiego wzorca warto sie uczyc - a WZORZEC ten jest opisany na kartah Slowa Bozego a nie w mialkich i wodnistych komentarzach zwodzicieli, ktore stawiasz nazbyt wysoko i to intuicyjnie czuja ci, ktorzy nie maja jeszcze umiejetnosci i wiedzy aby to skonfrontowac ze Slowem Bozym, a ci ktorzy maja taka mozliwosc i Slowo Boze znaja - wiedza, ze Jezus trzciny nadlamanej nie dolamal - a z kolei Jezusa i moj przeciwnik jak lew ryczacy krazy aby pochlonac oraz unosi sie wielkim gniewem gdy jest mowa o Wiecznym Synostwie Pana Jezusa - gdyz to stawia mu przed oczy, ze nie dochowal wiernosci i popadl w potepienie. Przeczytaj Psalm 2.
Metamorphosis pisze:ataki niemal z każden strony na tym forum, a Ty łagodnie odpowiadasz.
Łagodność wasza niech będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko. (Filip. 4:5) to jest przykazanie Panskie a nie moj wybor [1Kor14:37].
Norbi pisze:Wiesz co, może to zabrzmieć kontrowersyjnie, ale ja tam w Biblii przypadku depresji nie odnajduję...
to fakt - nie ma jej tam a raczej jest wrecz odwrotnie: Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają, (Ps. 23:4). Mozliwe, ze nie ma jej dla wierzacych, a dotyka ona ludzi swiata. W Biblii obrazem wierzacych bywaja izraelici a obrazem na swiat jest Egipt. W 2 Moj. 15:26 czytamy I rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz. (2 Moj. 15:26)
Dlatego fakt tego co ludzie nazywaja depresja, powinien byc dla M. dodatkowa zacheta aby przyjsc do Jezusa Chrystusa ktory jest lekarzem nad lekarze. Najpierw oczysci dusze z trądu grzechu a potem da radosc w sercu.
Łagodność wasza niech będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko. Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu, a pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie, (Filip. 4:5-7)
Jest to naturalny skladnik normalnego zycia chrzescijanskiego: pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum strzegący serc i myśli w Chrystusie Jezusie
Pytanie do M.
Czy pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum strzegący serc i myśli w Chrystusie Jezusie da się równocześnie mieć wraz z tym co nazywasz depresją?
Nie przypuszczam.

Dlatego skorzystaj z zaproszenia Pana Jezusa:
28. Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
29. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
30. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
(Mat. 11:28-30)
tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz; (Jan. 6:37)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 01 sie 2009, 16:27

mercy_ pisze: Racje miał przewodas, że zbawienie użytkowniów tego forum to chyba żart na prima aprilis.... Prawdziwych protestantów tu nie znajdziesz, jedynie paru fanatycznych anabaptystów...

Axanna, sama chyba nie widzisz, jaka Ty żałosna jesteś....

Gdybym jeszcze był takim hamem jak wy...

Największym trolem jest tutaj jj...
Żegnam i życzę powodzenia w taplaniu się w tej gnojówce.

Jassssne.... Ty to chamem nie jesteś... no skąd... to wszyscy dookoła są chamami, tylko nie mercy...
A tak w ogóle - czego się złościsz, uraził ktoś czy co...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 01 sie 2009, 19:02

Metamorphosis pisze:chrześcijanin: trochę dziwię się Tobie, że dajesz się podpuszczać i odpowiadasz na zaczepki.

Ale odpowiem na Twoje pytanie:

chrześcijanin pisze:Pytanie do M.
Czy pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum strzegący serc i myśli w Chrystusie Jezusie da się równocześnie mieć wraz z tym co nazywasz depresją?


Nie.
I tu nie chodzi o to, co ludzie nazywają depresją, ale o prawdziwą depresję.

O prawdziwości Twojej "choroby" jest już cały wątek więc niepotrzebnie się powtarzasz ;D


Metamorphosis pisze:Jakże trudno Wam się pogodzić, że próby ewangelizacyjne Puritana dla 6 osób okazały się totalną klapą i efektywnie mnie zniechęciły do młodziutkich protestanckich ewangelizatorów.

Eeeee, jakoś od początku nie podejrzewałem Cię byś był zainteresowany ewangelią, więc żadne zaskoczenie, raczej-- potwierdzenie :)


Metamorphosis pisze:Dajcie już spokój i nie przejmujcie się mną[...]

:lol: Daj już spokój i nie sugeruj, że ktoś miałby się Tobą przejmować (choć nie wykluczone, że ktoś się jeszcze daje nabrać). Powodu najmniejszego ku temu nie widzę.

Metamorphosis pisze:Pozdrawiam prawdziwych chrześcijan, czyli chrześcijanina.

Prawdziwi chrześcijanie również pozdrawiają Metamorphosisa :lol:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 01 sie 2009, 19:58

Metamorphosis pisze:Norbi: już Ci kiedyś napisałem, że z Tobą porozmawiam (w miarę możliwości) na żywo.

:]
Metamorphosis pisze:Może być na Nowej, bo tam podobno bywasz/mieszkasz/pracujesz.

1. Świadczę usługi, więc miejsce mojej pracy jest za każdym razem inne.
2. Nie mieszkam na Nowej, nawet nie wiem gdzie to jest. Jakieś plotki powtarzasz :-?
Metamorphosis pisze:No i jak wyrazisz chęć.

Na razie wzbudzasz moją niechęć, ale Janek (mercy_) pisał, ze szuka kolegi, który napiłby się z nim browara w Krakowie. Myślę, że byście się dogadali, bo wykazujecie podobna skłonność do krytykowania chrześcijan ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 sie 2009, 10:10

Norbi pisze: Pełna asekuracja i PR w jednym. Lecz tylko na pierwszy rzut oka, bo po przeanalizowaniu tekstu, wychodzi, że jesteś zwyczajnie kompletnie niewiarygodny w tym co piszesz... No ale jeśli faktycznie miałeś zamiar ostrzec przed samym sobą, wystarczyło umieścić w podpisie URL=http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2107&start=0]TEN[/URL] link.
Efekt byłby podobny, a zaoszczędziłbyś innym czasu, koniecznego do przeczytania długiego tekstu 8)

A mi sie podba UZASADNIENIE!

W związku z niemożliwością poprawiania i edytowania postów po upływie 1440 minut od ich opublikowania informuję, że powyższa wypowiedź jest tylko i wyłącznie wyrazem mojego osobistego poglądu aktualnego na dany czas i niekoniecznie aktualnego później. Wypowiedź ta nie jest reprezentatywna dla żadnej grupy ani instytucji i jest jedynie moim prywatnym i osobistym zdaniem jakie miałem w momencie ostatniej edycji wpisu. Treść wypowiedzi nie może być używana do późniejszego wnioskowania o moich poglądach. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnym kierunku, w uznanej przeze mnie częstotliwości i głębokości oraz bez obowiązku informowania o takich ewentualnych zmianach. Czytelnicy którzy nie do końca są pewni pełnej zgodności moich wypowiedzi z treścią i nauczaniem Biblii- proszeni są o osobiste przestudiowanie i rozstrzygnięcie wszelkich wątpliwości przez samodzielną lekturę Biblii. Wszelkie próby implementacji prezentowanych przeze mnie zasad należy traktować jako czynione na własną odpowiedzialność z wykluczeniem jakiejkolwiek odpowiedzialności osób trzecich w tym mnie.


Najbardziej podoba mi sié to co wyboldowane!.

Z racji tej że nie mozna zmienić przeszłgo wpisu to mamy informację że dany pogląd jest czasowy!
Co ma piernik do wiatraka narzuca się pytanie? Co ma czas edycji postu do niestalosci pogladów?

Podoba mi się tez to że treść wypowiedzi - nie może być używana do późniejszego wnioskowania o moich poglądach - w sumie to jest nie jest stwierdzenie omylności ale powiedzenie - cokolwiek powiem się nie liczy ... bo w danej chwili mogłem powiedzieć co mi się żywnie podoba i nie powinniście wniskować o mnie nic! Ja wam powiem co o mnie mysleć ale to i tak nie będzie pewne na dłuzej niż tylko w tym momencie! a potem sobie zmienię zdanie bo dlaczego by nie!
Oczywiście każdy z nas ewoluuje w swoich pogladach ale taki zapis jest śmieszny bo prubujacy odrzeć się z odpowiedzialności za słowa!

Ostatni tez jest swietny.... - wszelkie próby zastosowania prezentownych przezeminie zasad nalezy brać tylko jako własna odpowiedzialność bez odpowiedzilności mówiącego... - I znów z jednej strony niby racje z drugiej powiedzenie - jak ucierpisz to tylko ze swojej winy!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 04 sie 2009, 01:29

Lash pisze:Z racji tej że nie mozna zmienić przeszłgo wpisu to mamy informację że dany pogląd jest czasowy!
Co ma piernik do wiatraka narzuca się pytanie? Co ma czas edycji postu do niestalosci pogladów?
piernik do wiatraka ma to, ze jest z mąki.
Teraz widze jakby w zwierciadle - z definicji to co znam jako terazniejsza prawde - jest narazone na korekte gdy ujrze twarza w twarz. Teraz moje poznanie, wiedza, prorokowanie sa czastkowe. Wiem, ze sa osoby ktore o sobie mysla ze juz uchwycily i poznaly - ale takie ich twierdzenie jest najlepszym dowodem na to ze nie zrozumialy tak jak zrozumiec nalezy.
Lash pisze:cokolwiek powiem się nie liczy ... bo
... bo jak jest zaznaczone w stopce - odniesieniem ma byc Biblia, a nie ja. Jesli sie pomylilem - nie dbaj o to - siegnij po Biblie - i zasiegajac z niej argumantow popraw mnie. Kazdy za samego siebie zda sprawe Bogu.
Lash pisze:wszelkie próby zastosowania prezentownych przezeminie zasad nalezy brać tylko jako własna odpowiedzialność bez odpowiedzilności mówiącego... - I znów z jednej strony niby racje z drugiej powiedzenie - jak ucierpisz to tylko ze swojej winy!
to mi sie dodalo samo - na kazdej ekspertyzie dla firm to pisze i warunkiem swiadczenia uslug jest albo to, ze taki stan rzeczy klient akcepuje (ze doloze wszelkich staran aby ekspertyza byla wykonana prawidlowo i z zachowaniem nalezytej starannosci - ale nie ponosze za nia odpowiedzialnosci, a jesli klient tego nie akceptuje - to honorarium jest wyzsze o koszty ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej), w kwestiach duchowych nie ma ubezpieczen i kazdy za samego siebie zda sprawe przed Bogiem i nie bedzie mogl miec wytlumaczenia, ze to a to przeczytal na forum. Ma Biblie - i z niej i tylko z niej ma dowiedziec sie to co jest jego odpowiedzialnoscia.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 sie 2009, 11:44

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:Z racji tej że nie mozna zmienić przeszłgo wpisu to mamy informację że dany pogląd jest czasowy!
Co ma piernik do wiatraka narzuca się pytanie? Co ma czas edycji postu do niestalosci pogladów?
piernik do wiatraka ma to, ze jest z mąki.
Wiatrak z mąki? ;) :lol: :lol:
chrześcijanin pisze: Teraz widze jakby w zwierciadle - z definicji to co znam jako terazniejsza prawde - jest narazone na korekte gdy ujrze twarza w twarz. Teraz moje poznanie, wiedza, prorokowanie sa czastkowe. Wiem, ze sa osoby ktore o sobie mysla ze juz uchwycily i poznaly - ale takie ich twierdzenie jest najlepszym dowodem na to ze nie zrozumialy tak jak zrozumiec nalezy.
Dobrze że sie odwołujesz dto tego tekstu który wskzuje na NASZĄ DOSKONAŁOSCI i zrouzmienie a nie na pełnie kanonu... pokazując tyma samym że interpretacja 13 rodziału 1 kor powinna byc inna niz wczesniej sugerowałes
chrześcijanin pisze: Wiem, ze sa osoby ktore o sobie mysla ze juz uchwycily i poznaly - ale takie ich twierdzenie jest najlepszym dowodem na to ze nie zrozumialy tak jak zrozumiec nalezy.

Może i takie są, ja siebie do takich nie zaliczam. Nie chodziło mi też o twoja omylnosć ale o podanie PRZYCZYNY wspisu tak jakby czas edycji postów SPOWODOWAŁ twoja omylnosć! zreszta - ZAWSZE możesz napisać Anex ;) i nie wierze że czas edycji postu sprawił twoja omylnosc :)
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:cokolwiek powiem się nie liczy ... bo
... bo jak jest zaznaczone w stopce - odniesieniem ma byc Biblia, a nie ja. Jesli sie pomylilem - nie dbaj o to - siegnij po Biblie - i zasiegajac z niej argumantow popraw mnie. Kazdy za samego siebie zda sprawe Bogu.
Nie ma sprawy. Jeednak czym innym jest powiedznie
- ja tak wierze i wyznaje i uważam ze jest to dobre nie tylko dla mnie
a czym innym sugerowanie
- cokolwiek nie powiem jest nieprawdą szczególnie w świetle twoje wypowidzi że twoje kazania / naucznia są bardzo dobre ;)
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:wszelkie próby zastosowania prezentownych przezeminie zasad nalezy brać tylko jako własna odpowiedzialność bez odpowiedzilności mówiącego... - I znów z jednej strony niby racje z drugiej powiedzenie - jak ucierpisz to tylko ze swojej winy!
to mi sie dodalo samo - na kazdej ekspertyzie dla firm to pisze i warunkiem swiadczenia uslug jest albo to, ze taki stan rzeczy klient akcepuje (ze doloze wszelkich staran aby ekspertyza byla wykonana prawidlowo i z zachowaniem nalezytej starannosci - ale nie ponosze za nia odpowiedzialnosci, a jesli klient tego nie akceptuje - to honorarium jest wyzsze o koszty ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej), w kwestiach duchowych nie ma ubezpieczen i kazdy za samego siebie zda sprawe przed Bogiem i nie bedzie mogl miec wytlumaczenia, ze to a to przeczytal na forum. Ma Biblie - i z niej i tylko z niej ma dowiedziec sie to co jest jego odpowiedzialnoscia.
Zawsze mozna napisac anex.
I znowu nie ma potrzeby pisac formułki prawnej wstarczy napisac jestem omylny ... i to nie z przyny braku mozliwości edycji postów!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości