Merytorycznie o imigrantach

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 09 wrz 2015, 14:18

fauxpas,napisałeś post pod swoim postem
spróbuj edytować i połączyć oba posty razem


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 09 wrz 2015, 14:41

Noemi, kiedyś tak robiłem i zauważyłem, że drugi adresat zwykle nie zauważał mojej odpowiedzi. Ale okej, zastosuję się na przyszłość.


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Thor » 10 wrz 2015, 20:38

Kpł 19:33-34
33. Jeżeli w waszym kraju osiedli się przybysz, nie będziecie go uciskać.
34. Przybysza, który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!
(BT)

Kpł 19:10
10. Nie będziesz ogołacał winnicy i nie będziesz zbierał tego, co spadło na ziemię w winnicy. Zostawisz to dla ubogiego i dla przybysza. Ja jestem Pan, Bóg wasz!
(BT)

Mt 25:41-43
41. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43. byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
(BT)


Wygląda więc na to, że ubodzy i przybysze są pod taką samą opieką zgodnie z przykazaniami. Co więcej, wbrew twierdzeniom wielu współczesnych protestantów, jeśli odmawiasz pomocy takim osobom, to twoja wiara w Chrystusa nie zapewni ci już zbawienia.

aczkolwiek w ST były pewne warunki

Wj 12:19
19. Przez siedem dni nie znajdzie się w domach waszych żaden kwas, bo kto by spożył coś kwaszonego, winien być wyłączony ze zgromadzenia Izraela, tak przybysz, jak i urodzony w kraju.
(BT)
Kpł 16:29
29. Oto dla was ustawa wieczysta: Dziesiątego dnia siódmego miesiąca będziecie pościć. Nie będziecie wykonywać żadnej pracy, ani tubylec, ani przybysz, który osiedlił się wśród was.
(BT)

Kpł 17:12
12. Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi. Także i przybysz, który się osiedlił wśród was, nie będzie spożywał krwi.
(BT)
Kpł 18:26
26. Strzeżcie więc ustaw i wyroków moich, nie czyńcie nic z tych obrzydliwości. Nie będzie ich czynić ani tubylec, ani przybysz, który osiedlił się wśród was.
(BT)

Wygląda więc na to, że przybysz jest obywatelem, ale tak długo jak przestrzega praw bożych. Innymi słowy przybysz musi się zasymilować. Problem z muzułmanami jest taki, że oni otwarcie mówią, iż jadą do Europy po to, by zaprowadzić prawo szariatu. Ja spotkałem się z osobą, która twierdziła, iż dostała przekaz od Boga. Mianowicie, że owa inwazja muzułmanów na świat zachodni to wypełnienie się przepowiedni Habakuka, tzn. lud boży z powodu swej niewiary będzie w niewoli rządzony przez jeszcze gorszy lud.

Najwyraźniej jesteśmy świadkami spełniania się tego prororctwa.[/quote]


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 wrz 2015, 22:19

Wygląda nz to ze Europa zostsła dokumentnie juz zniszczona przez lichwę, media zniszczyły moralnosć, biznes upodlił obywateli śmieciowymi umowami i śmiesznymi emeryturami , Wszystko zniszczone a ten najazd islamski jest bardzo na rękę bo bedzie na kogo zwalic wine za to że tu wszystko juz wzięło w łep i bedzie kogo walic jak winnego wszelkim kryzysom i wszelkiemu złu wiec ekipy rzadzące Europą chetnie przyjmą to barachło. Czy was nie dziwi ze ludzie przyekraczaja tłumnie granice państw i nikt ich nie sprawdza nie zatrzymuje??? czy to nie dziwota????Ktoś cwany co tu wszystko zniszczył i wpedził w kryzys i bagno bez wyjsca chce na kogos zwalic winę a tu islamisci są do tego celi jak znalazł.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 wrz 2015, 10:16

Tylko jedna osoba na calym Forum rozumie, o co chodzi. Dalszy ciag wydarzen pewnie tez znasz...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 wrz 2015, 10:55

jj pisze:Tylko jedna osoba na calym Forum rozumie, o co chodzi. Dalszy ciag wydarzen pewnie tez znasz...


Nie śmiej sie bo jednak tak jest jak pisze , czy nie są wszystkie kraje pzygniecione lichwą i kredytami już bez wyjscia? czy media nie rozpowszechniają zła i nie niszczą moralności a nawet przyzwooitości zwykłej ludzkiej jak ci sie podoba jak babsko w reklamie opowiada o upławach publicznie gdzie to 8-10 lietni chłopcy oglądaja i zadają matce pytani "mamo a co to upławy , a co to pochwa?" pdoba ci sie to co tu już z Europą jest zrobione , czy podoba ci się tak jak w Radomiu sa pensje po 1000 zł i mniejsze nawet a ludzie idą na emeryturę i dostają 700 zł , Czy już tu nie grasuje zbój i nie jiszczy od dawna i czy nie bedzie chętny na jakiegis kozła ofiarnego? na ktrego da sie zwalić wine w przyszłości? No odpowiedz na to , czy uważasz ze jestem kretyn i wymyslam bajki czy tak jest w rzeczywistości? No tylko to temat tabu .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 wrz 2015, 11:20

magda pisze:
jj pisze:Tylko jedna osoba na calym Forum rozumie, o co chodzi. Dalszy ciag wydarzen pewnie tez znasz...


Nie śmiej sie .


Nie smieje sie.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 wrz 2015, 14:25

http://www.kufel.pl/pelnykufel/1419/muz ... ony-krzyz/

Imigranci nie chcą naszej pomocy, ponieważ nasze organizacje charytatywne posiadają symbol krzyża w logo i nazwie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 wrz 2015, 15:00

To straszne, cóż za rasizm ;-)


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: josta » 12 wrz 2015, 23:14

Dragonar pisze:http://www.kufel.pl/pelnykufel/1419/muzulmanscy-imigranci-nie-chcieli-spac-w-miejscach-noclegowych-przygotowanych-przez-czerwony-krzyz/

Imigranci nie chcą naszej pomocy, ponieważ nasze organizacje charytatywne posiadają symbol krzyża w logo i nazwie.

To akurat wiarygodne. Mialam okazje brac udzial w tworzeniu logotypu pewnej organizacji chrzescijanskiej dzialaacej w kraju muzulmanskim i trudnosc polegala na tym aby absolutnie nie uzywac symboli chrzescijanskich zwlaszcza krzyza. I przedstaw tu organizacje chrzescijanska...


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Thor » 13 wrz 2015, 16:48

magda pisze:Wygląda nz to ze Europa zostsła dokumentnie juz zniszczona przez lichwę, media zniszczyły moralnosć, biznes upodlił obywateli śmieciowymi umowami i śmiesznymi emeryturami


Nie wińmy mediów, bo media są tylko pochodną gustów widzów oraz osób, które nimi kierują. Wińmy kościoły za ten stan, bo zapatrzone w mamonę kompletnie zapomniały o nauczaniu o ubogich, a biblia do ubogich zalicza także pracowników najemnych:

Pwt 24:14-15
14. Nie będziesz niesprawiedliwie gnębił najemnika ubogiego i nędznego, czy to będzie brat twój, czy obcy, o ile jest w twoim kraju, w twoich murach.
15. Tegoż dnia oddasz mu zapłatę, nie pozwolisz zajść nad nią słońcu, gdyż jest on biedny i całym sercem jej pragnie; by nie wzywał Pana przeciw tobie, a to by cię obciążyło grzechem.
(BT)



Kpł 19:13
13. Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka.
(BT)


Jr 5:27-32
27. Wasze grzechy to zniweczyły, a wasze występki pozbawiły was dobrobytu.
28. Bo są w narodzie moim przewrotni, co splatają sieć jak łowca ptaków, zastawiają sidło, łowią ludzi.
29. Jak klatka pełna jest ptaków, tak domy ich przepełnione są oszustwem: w ten sposób stają się oni wielkimi i bogatymi,
30. otyłymi i ociężałymi, a także prześcigają się w nieprawości. Nie przestrzegają sprawiedliwości - sprawiedliwości wobec sierot, by doznały pomyślności, nie bronią sprawy ubogich.
31. Czy za to mam nie karać - wyrocznia Pana - lub się nie pomścić nad takim, jak ten, narodem?
32. Obrzydliwość i zgroza dzieją się w kraju.
(BT)


Prz 17:5
5. Kto drwi z ubogiego, znieważa jego Stwórcę, kto cieszy się z klęski, nie ujdzie karania.
(BT)


Jest wiele innych wersetów. Nawet tu, na tym forum, kiedy upomniałem się o prawa pracownicze, to wyzwano mnie od marksisty. Nikt nie chce słuchać pouczeń w tej materii. Tymczasem wykroczenie przeciwko prawom pracowniczym jest zbrodnią, bo jak powiadają pisma żydowskie Nędzny chleb jest życiem biednych, a kto go zabiera, jest zabójcą. Zabija bliźniego, kto mu zabiera środki do życia, i krew wylewa, kto pozbawia zapłaty robotnika.
Zatrzymanie zapłaty pracownikowi jest jednym z 3 grzechów wołających o pomstę do nieba.
Tak więc narody zachodniej kultury igrają z ogniem i ściągają gniew Boga żywego na siebie za to, co robią.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Samolub » 13 wrz 2015, 23:33

Przecież ci rzekomi islamiści w polnocnym Iraku i innych miejscach pochodzą z Syrii i uciekli z niej po wojnie domowej z Assadem, kto ich popierał i wysyłał broń? Stany Zjednoczone...
Teraz mordują współ wiernych, chrześcijan i inne mniejszości, wielu ludzi ucieka, islamiści uciekają też przed prawem i z niektórych miejsc jak laicka Syria. Czyli emigranci z samej Syrii a z krajów ościennych to przeważnie często kaci i ofiary

To wszystko przez ambicje mocarstwowe Stanów Zjednoczonych które na wszelkie sposoby przejmowały gospodarki i rozbijały niektore kraje, Putin przy Ameryce to potulny baranek, Rosyjska czy Polnocno Koreanska TV to jeszcze piaskownica przy Amerykanskim mass brain wasching.
Także winę za tą masową migracje ponoszą USA, Prezydent i rząd


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 13 wrz 2015, 23:36

Wiadomo ze świat nie działa wedłóg praw Bożych i też nie rozpatruje tu czy to wszystko dzieke sie w oparciu o Boże prawo ale tylko mówie że tak jest i że to wpuszczenie islamistów jest nieprzypadkowe. Poza tym to media kształtuja gusty i graja na najniższych instynktach ludznich z zeby zarobić a nie są odzwierciedleniem tego co jest w społeczeństwie , nie wybielaj zbrodniarzy bo są winni demoralizacji całych społeczeństw i winni odejścia wielu od kościoła zwiedzenia kosciołów że właśnie teraz kazdy jest nastawiony na materialne posiadanie. O to odpowiedzą przed Bogiem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 13 wrz 2015, 23:40

A ja wam mówie ze Unia celowo wpuszcza ty te tłumy. NIkt mi nie powie że Unia nie panuje nad swoimi granicami, żeby Ukrainiec pojechał sobie do niemiec czy do Polski to musi mieć zaproszenie od Polaka co mu zapewni wszystko dobrze zarabiajacego itp a tłum islamistów nie musi nic . Co tu wy chcecie mi wkrecic ze unia sie zagapiła i nichcący tak wpadli?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Samolub » 13 wrz 2015, 23:50

Znaczy problem ten dotknal nieszczelnosci granic takich panstw jak Grecja, Włochy czy teraz Węgry, jesli chodzi o dwa pierwsze to dzieli je morze i trudniej kontrolować takie akweny, tym bardziej odsyłać pontony statki w polowie drogi czy już z wyspy, lądu do innego kraju...
Mozliwe ze Wegry nie były tak dobrze na to przygotowane, bo chodzi tu o masową emigracje, srodkami transportu, a granice przekraczane przez emigrantów raczej są pieszo.

I problemu w tym zakresie nie ma tylko Europa, ale inne państwa arabskie też mają z tym duży problem, Turcja, Egipt, Iran, rozne kierunki migracji


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości