Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: Samolub » 27 wrz 2015, 20:16

Poniewaz w innych tematach nie mozna o tym swobodnie porozmawiac w gronie Protestanckim to wlasnie dlatego powstal ten watek.

Prosze nie odbierac tego watku jako wybieg do szkalowania innych wyznan czy religii, sluzyc on ma luznej rozmowie ludzi o podobnych pogladach aby uniknac nieporozumien slownych czy roznic zdan w watkach polemicznych.

Watek poboczny na dzis: co planuje Watykan, cele oraz zamiary Franciszka i Katolickiej kasty, ekumenia, homoseksualizm oraz pedofolia w KK, wizyta Franciszka w Usa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: josta » 03 paź 2015, 20:29

Mnie osobiscie niepokoi zaangazowanie papieza w gloszenie tzw. ekologii chrzescijanskiej majacej swoje podloze w polityce zrownowazonego rozwoju i propagowanie ubostwa w imie docelowej dystrybucji dobr. Kto sie nie orientuje w tym co ta onz-towska agenda 21 tak naprawde oznacza polecam sledzenie informacji z usa. Tam sie ja wprowadza w czyn. A papiez z ta tematyka oswaja powoli katolikow z calego swiata, oczywiscie pod haslem troski o planete i walki z ubostwem.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2015, 11:22

josta
Możesz w skrócie o tym napisać? Wiesz,nie każdy zna angielski,a sugerujesz,że to amerykańskie media o tym piszą.Czy źle zrozumiałam?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: Samolub » 04 paź 2015, 12:09

josta pisze:Mnie osobiscie niepokoi zaangazowanie papieza w gloszenie tzw. ekologii chrzescijanskiej majacej swoje podloze w polityce zrownowazonego rozwoju i propagowanie ubostwa w imie docelowej dystrybucji dobr. Kto sie nie orientuje w tym co ta onz-towska agenda 21 tak naprawde oznacza polecam sledzenie informacji z usa. Tam sie ja wprowadza w czyn. A papiez z ta tematyka oswaja powoli katolikow z calego swiata, oczywiscie pod haslem troski o planete i walki z ubostwem.


Podobne rzeczy znalazly sie w najnowszej encyklice. Jest obszerna ale istnieja fragmenty ktore pokrywaja się z tym co mowisz.
Prowadza do wiekszej kontroli spoleczenstwa i zycia ludzkiego, pod pozorem lokalnych czy swiatowych regulacji. Celem jest "poprawne dzialanie jednostki"


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2015, 12:17

Jakiegoś linka wrzucicie? Gdzie tego szukać?


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: josta » 04 paź 2015, 13:47

kontousunięte1, poszukam czegos po polsku i wrzuce linki jesli uda mi sie znalezc.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: Samolub » 04 paź 2015, 18:57

kontousunięte1 pisze:Jakiegoś linka wrzucicie? Gdzie tego szukać?



http://www.prisonplanet.pl/polityka/age ... p862306749

Ja tego nie czytalem, tylko dzis po tym jak Josta o tym napisala, czytalem tez nowa encyklike Franciszka... cala

Sa pewne podobienstwa, ale nie mozna sie doszukac bezposredniego zwiazku.
Chociaz Papiez jasno definiuje kontrole mikro spolecznych zaleznosci oraz makro zachowan.

Biorac pod uwage rozwoj technologiczny oraz systemow funkcjonowania spoleczenstwa jest to otwarta furtka do gromadzenia milionow makro danych uzytecznych w ekonomi, gospodarce

Takie dane gromadzi np prosty Gis, Google, prywatne firmy. Fajnym przykladem jest chocby Singapur, cale miasto jest monitorowane przez wiele inteligentnych systemow. Oczywiscie ma to swoje plusy ale może niesc zagrozenia totalnej kontroli spolecznej. W Singapurze kamery rozpoznaja na ulicach nawet twarze ludzi. Mozna za mazanie szyby w autobusie otrzymac kare chlosty. Choc Singapurczycy to pokojowi ludzie to jednak sytuacja tej aglomeracji skierowala wladze do wlasnie takich rozwiazan. Rzucie gumy tez jest karane ale grzywna.

To ma wymierne korzysci gospodarcze oraz jest to najbezpieczniejsze na swiecie miasto. Gromadzi sie wszelkie informacje w celu poprawy funkcjonowania miasta. Nawet parytety wiekowe, etniczne w danych dzielnicach. Oczywiscie kontrola obejmuje prawie wszystko wiec ludzie praktycznie sa tam jak hodowla czy niewolnicy, mimo ze jest to bogate spoleczenstwo.
To no sie kojarzy z ta Agenda21
Ostatnio zmieniony 04 paź 2015, 19:04 przez Samolub, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2015, 19:02

Dzięki,Samolub.


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: Filip » 04 paź 2015, 19:28

Abstrahując od szczegółowych rozwiązań i propozycji oraz ich oceny, sam fakt opublikowania przez papieża Franciszka encykliki Laudato si dotyczącej troski o środowisko naturalne uważam za bardzo pozytywny. To pierwszy w historii tej rangi dokument wydany rzez Kościół Katolicki wzywający do troski o powierzone nam Boże stworzenie.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: josta » 04 paź 2015, 19:32

Wuko, znalazlam link, ktory mniej wiecej opisuje czym jest ta Agenda, ktora w Polsce pojawia sie pod nazwa "polityki zrownowazonego rozwoju".
http://www.prisonplanet.pl/polityka/age ... p182593966

Przepraszam, ze strona ma bardzo teorio spiskowy charakter, ale moim zdaniem ten artykul jest dobrym wstepem do dalszych wlasnych poszukiwan i podaje wiele aktualnych informacji o tym, co planuje onz a co popiera watykan. Dodam, ze ta polityka dotyczy wszystkich aspektow naszego zycia, lacznie z edukacja dzieci i w glebszym poznaniu tlumaczy np. dlaczego coraz mlodsze dzieci beda posylane obowiazkowo do szkoly, dlaczego tak duzy nacisk kladzie sie na wychowanie dzieci na 'globalnych obywatelni' z duzym naciskiem na problemy trzeciego swiata i ekologie.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: josta » 04 paź 2015, 19:34

Aaaa Samolub podal juz link:))


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2015, 19:36

josta
Dziękuję ślicznie. Stronę przeczytam jutro i absolutnie nic nie szkodzi,że jest z "teoriami spiskowymi".
;-) Nie mam uprzedzeń w pozyskiwaniu wiadomości,a temat wydaje mi się ważny.
:-D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: Samolub » 04 paź 2015, 20:03

Filip pisze:Abstrahując od szczegółowych rozwiązań i propozycji oraz ich oceny, sam fakt opublikowania przez papieża Franciszka encykliki Laudato si dotyczącej troski o środowisko naturalne uważam za bardzo pozytywny. To pierwszy w historii tej rangi dokument wydany rzez Kościół Katolicki wzywający do troski o powierzone nam Boże stworzenie.


Filip oczywiscie cale zalozenie i idea jest sluszna
Ale ja osobiscie to oczy raczej otwarte szeroko wole miec.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2015, 12:04

Raj na ziemi nam proponują,a josta się czepia :lmao: :rotfl:
Mam nadzieję,że te stare dziady wymrą do tego czasu,a wraz z nimi ich chore pomysły.


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa na tematy religijne oraz polityczne

Postautor: josta » 05 paź 2015, 17:30

kontousunięte1, wybrzydzam po prostu. Naczytałam się jak to u Boga będzie dobrze i teraz na każdy raj na ziemi kręcę nosem:P


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości