Bywajcie

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Bywajcie

Postautor: Ferdek » 30 paź 2015, 23:37

Z przykrością informuję, że przez zmiany i podejście jakie dokonały się przez lata od mojego zarejestrowania się na forum, zdecydowałem że opuszczę je na dobre. Kiedyś było tu inaczej. można było wylać z siebie to co człowiek czuje, bez wnikania czy katolik sie obrazi, a jeśli się obrażał, to miał ku temu najwyraźniej powód. Nie chcę być i nie będę poprawny ekumenicznie. Co myślę, to powiem jeśli ktoś gada głupoty. Jezus wywracał stoły i grzmiał jak było trzeba. Forum na dziś przybrało postać "nie obraź Franciszka, bo zwierzchności Aliansu cie zrugają". Nie ze mną. Jak wy tego nie widzicie jakich idiotów robią katolicy na forum z protestantów to wasza sprawa, ja w tym udziału brać nie chce i nie będę. Jak nazywam rzeczy po imieniu, to dostaję karniaki (kiedyś mówiłem dużo ostrzej i miałem zerowe konto co do karniaków). Szkoda, bo myślałem że tu broni się prawd i oczywiście broni się, lecz zarazem broni się cwaniaczków katolickich którzy śmią tu wywracać wszystko do góry nogami lżąc z protestantów.
Piszę w tym dziale, by heretycy nie mogli się tu wypowiadać. Kto chce nie się odniesie do tego co napisałem. Jest mi już wszystko jedno i jest to prawdopodobnie, ostatni temat w którym cokolwiek jeszcze napiszę.
Szkoda mi niezmiernie, ze forum nie dba o czystość postów. Taki element trzeba wywalać. O kim mówię każdy doskonale wie. O betonie katolickim który robi sobie z nas jaja. Tu nie ma miejsca na drugi policzek. Tu nie ma miejsca na głaskanie. Tu jak i w realu toczy sie bitwa. Boicie się? Czy chcecie się przypodobać heretykom? Ja powiem tyle:
Nie muszę podobać się ludziom... Wystarczy że podobam się Bogu.

Jutro Święto Reformacji, tak ze dobry moment na refleksję...: Nie dajcie ośmieszać tego o co walczył Luter i inni którzy zapłacili za to życiem. On nie patyczkował się z papieżami a co dopiero z heretyckim pospólstwem.
To tyle ;)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: kontousunięte1 » 31 paź 2015, 09:19

Ferdek,
masz rację.


Awatar użytkownika
Maddie
Posty: 197
Rejestracja: 20 sty 2015, 02:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Maddie » 31 paź 2015, 11:58

Ferdek pisze:Święto Reformacji, tak ze dobry moment na refleksję...: Nie dajcie ośmieszać tego o co walczył Luter i inni którzy zapłacili za to życiem.


Zgadzam się z Tobą , Ferdek, masz rację :], ale tym bardziej może jednak nie odchodź ;)


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Ferdek » 31 paź 2015, 18:46

W pewnej wymianie zdań na ten temat, padły słowa by nie gadać z pewnymi osobistościami i by nie dawać im pola do popisywania się, ale czy o to tu chodzi? Czy mamy zamknąć się kiedy ktoś robi sobie z nas i Biblii jaja? Przecież im o to własnie chodzi, by gdzie się da i jak tylko się da, podważać stanowiska protestantów. I do tego, to co oni wypisują czytają inne świeżo nawrócone osoby. Jak ktoś jest głupi, to obowiązkiem jest powiedzieć mu dodanie "jesteś głupi". Inaczej będzie to nieszczerość względem innego człowieka, to to grzech, bo nawet głupcowi trzeba uświadomić, że to co wypisuje to głupoty. I nie można zasłaniać się regulaminem. Zło jest złem, głupota głupotą.. Czy to po chrześcijańsku? Wszystko zależy od tego co prezentuje druga strona. Nigdy nie powiem o kimś że jest głupcem, jeśli zawzięcie i świadomie nie będzie z siebie takiego robił. Jak ktoś robi inaczej, to jest hipokrytą, nieszczerym wobec innego człowieka. I trzeba zauważyć, że w tym kontekście mowa jest wyłącznie o tylko kilku osobnikach, którym zależy na tym by ośmieszać nas. A ja pytam: CO ONI TU JESZCZE ROBIĄ?


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: login2 » 31 paź 2015, 19:03

Zgadzam się z ferdkiem i zresztą już pisałem, że niektórym bym ukrócił działalność na tym forum do kilku postów dziennie. Jeśli władze na tym forum nic nie zrobią, to się zrobi tutaj jeden wielki bełkot ekumeniczno katolicki... Swoją drogą mi też coraz mniej chce się tu zaglądać i czytać z powodu tego wszystkiego.


Awatar użytkownika
21112
Posty: 312
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:38
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: 21112 » 31 paź 2015, 20:10

Też widzę zmiany na forum. Dziwi mnie z jednej steony fakt poblażania wypowiedania się6 katolików w części dla protestantów (raz z niedowierzaniem sprawdzałam czy nie zmieniomo regulaminu albo czy czytam odpowiedni dział) z drugiej strony piętnuje się Obserwatorka wrzucającego książkę wyjasniajacą błędy doktrynalne Świadkow Jehowy bo umieścił ją w czytelni (tutaj wstrzymalabym się z rygoryzmem - książka jet cenna z perspektywy studiowania Biblii, dyskusji ze śj etc). Kolejna kwestia - KAŻDA dyakusja w dziale polemik schodzi z tematu głównego do tematów wałkowanych milion razy (ewentualnie do przytyk osobistych). Trudno w czymś takim uczestniczyć...
Mimo wszystko dla dyskusji z takimi użytkownikami jak ty Ferdek warto tu być. Nie udzielam się dużo, ale czytam i szkoda, że odchodzisz.

Ten post nie ma być krytyką moderatorów - chodzi ogólnie o klimat forum tworzonego przez wszystkich użytkowników.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Psrus » 31 paź 2015, 21:00

kontousunięte1, oj nie wiem czy ferdek ma we wszystkim rację. Na pewno jego wypowiedź jest pełna manipulanckich emocjonalnych posunięć, na przykład:
Tu jak i w realu toczy sie bitwa. Boicie się? Czy chcecie się przypodobać heretykom?

Nie wiem kto się boi internetowego katolika, który może być twoją sąsiadką, księdzem, starym frustratem, albo zboczeńcem. W internecie można zostać kim się chce. Nie wiem kto się boi internetowych avatarów czy aliansu ewangelicznego. Jest to trochę niepoważna argumentacja. A określenia typu "boicie się" nie wiem co ma innego na celu jak wpłynięcie i wywarcie wrażenia, że nieliczny ferdek coś robi kiedy reszta siedzi i się boi katolika forumowego - chociaż pamiętny ferdkowy chochoł o dwóch papieżach nadawał się do kabaretu tylko albo do cyrku. Mam nadzieję że to nie o tego typu chlubnej działalności kiedy reszta siedzi i się boi ma na myśli ferdek.
Poza tym nieprotestancka część forum jakoś mimo wszystko narzeka że jest uciskana i banowana, włącznie z Rembovem, więc jak to jest?
Zresztą jeżeli już modzi starają się być obiektywni i sprawiedliwie przydzielać karniaki to raczej właśnie z troski o obiektywizm a nie ze strachu przez katolikiem czy aliansem ewangelicznym jak próbuje wywrzeć wrażenie ferdek.
Zresztą jeżeli ferdek odchodzi to niech bywa zdrów. Jednego palikota mniej.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Oberyn. » 31 paź 2015, 22:52

Ale za co mamy banowac katolików skoro siedzą w swoich działach i nie lamią Regulaminu? To Wam powinno być wstyd, ze wyzywacie ich co jakiś czas od durni, debili czy głupków i musimy Wam dawać za to punkty karne. Jak karmisz psa to przychodzi cały czas, jak dajecie im pożywke to i polemizują. Jak tak bardzo nie chcecie katolików na forum, to nie leźcie do działu otwartego, gwarantuje Wam, że szybko wyfruną, bo większość z nich nie umie normalnie pisać. Nikt nie będzie banował za poglądy, nie jesteśmy w państwie totalitarnym.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Ferdek » 31 paź 2015, 23:28

Psrus pisze:chociaż pamiętny ferdkowy chochoł o dwóch papieżach nadawał się do kabaretu tylko albo do cyrku.

Nie mam pytań. Nie zwykłem, choć posiadam prenumeratę, ale skłaniam sie do tego że Chojecki z Lublina ma 100% racji, że "Zwiedzenie idzie od Zielonych'". Co mam na myśli? Hmmm, ferdkowy chochoł i tak zbyt wiele powiedział, nie ucieka sie jednak do układów z Watykanem jak co niektórzy przedstawiciele/biskupi KZ.

PS: Czy Ty tez uważasz jak Twój biskup Tony Palmer, że jesteś katolikiem?

Ale jazda. Słowa Jezus wypełniają się.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Oberyn. » 31 paź 2015, 23:40

Przecież Tony Palmer to biskup anglikański i w dodatku zginął w wypadku motocyklowym. Tak na marginesie ciekawe, ze zginął, gdy zaczął mocno angazować się w próby przyciągania ewangelicznych do KRK.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Ferdek » 01 lis 2015, 07:19

No fakt, pomieszałem z lekka. Ale Ok, widzę że tak jest dobrze i wygodnie wiec nie zabieram już tu nikomu jego cennego czasu.
Bywajcie ;)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: sarks » 01 lis 2015, 13:47

Oberyn. pisze:Ale za co mamy banowac katolików skoro siedzą w swoich działach i nie lamią Regulaminu? To Wam powinno być wstyd, ze wyzywacie ich co jakiś czas od durni, debili czy głupków i musimy Wam dawać za to punkty karne. Jak karmisz psa to przychodzi cały czas, jak dajecie im pożywke to i polemizują. Jak tak bardzo nie chcecie katolików na forum, to nie leźcie do działu otwartego, gwarantuje Wam, że szybko wyfruną, bo większość z nich nie umie normalnie pisać. Nikt nie będzie banował za poglądy, nie jesteśmy w państwie totalitarnym.


zgadzam się w 100 % z tą wypowiedzią. Jak ktoś boi się konfrontacji lub nie potrafi prowadzić rzeczowej dyskusji z innymi wyznaniami, to nie wchodzi na pewne części forum. Komu potrzebny jest forum - kółko auto adoracji protestantów?


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bywajcie

Postautor: Psrus » 01 lis 2015, 16:41

Ferdek pisze:
Psrus pisze:chociaż pamiętny ferdkowy chochoł o dwóch papieżach nadawał się do kabaretu tylko albo do cyrku.

Nie mam pytań. Nie zwykłem, choć posiadam prenumeratę, ale skłaniam sie do tego że Chojecki z Lublina ma 100% racji, że "Zwiedzenie idzie od Zielonych'". Co mam na myśli? Hmmm, ferdkowy chochoł i tak zbyt wiele powiedział, nie ucieka sie jednak do układów z Watykanem jak co niektórzy przedstawiciele/biskupi KZ.

PS: Czy Ty tez uważasz jak Twój biskup Tony Palmer, że jesteś katolikiem?

Ale jazda. Słowa Jezus wypełniają się.

Rozmawiasz ze mną czy z moim podpisem w profilu?



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości